Симптоми випадіння матки

Симптоми випадіння матки

Трапляється, що у жінок настає стан, при якому внутрішні статеві органи (матка, піхва) виходять за межі свого анатомічного розташування і можуть зміщуватися вниз, навіть випадати назовні. Медичний термін – генітальний пролапс.

Статистика стверджує, що кожна одинадцята жінка може потребувати допомоги хірурга у зв’язку з випадінням органів малого таза. У віці до 30 років ймовірність стикнутися з такою патологією вже досить висока (10%). У період від 30 до 40 років вона зростає до 40%, після 50 років збільшується до 50%. З усіх гінекологічних операцій, 15% проводиться з приводу опущення (випадіння) матки.

В клініці Біляка, м. Ужгороді, застосовується сучасна лапароскопічна методика лікування такої патології.

Змінення розташування внутрішніх статевих органів призводить до опущення або випадіння матки (генітального пролапсу). Таке захворювання є доволі розповсюдженим серед жінок, причому із віком ймовірність зіштовхнутися з подібною патологією зростає.


Розповсюдженість

Безпристрасні цифри вказують, що у жінок дітородного віку, подібна патологія є досить поширеною. Факторами, які служать передумовами для опущення матки, стають:

Процес опущення матки

Процес опущення матки

  • системні захворювання сполучної тканини, які супроводжуються послабленням зв’язкового апарату;
  • гормональні порушення (зменшення вироблення жіночих статевих гормонів, яке найбільш характерне для клімаксу);
  • травми тазу;
  • часті хронічні захворювання тазових органів;
  • стани, що провокують застій крові, різкі зміни внутрішньочеревного тиску.

Основною причиною є гіподинамія. Сидяча робота протягом восьми годин п’ять днів на тиждень завжди супроводжується застійними явищами в тазу.

Клініка та симптоми

Симптоми проявляються поступово. Першими ознаками того, що потрібно звернутися до гінеколога, є відчуття стороннього предмету у піхві та біль, що тягне, в області малого таза. Жінки можуть приймати біль за періодичний і відкладати візит. Надалі виникають килоподібні випинання, які навіть у самої пацієнтки вже рідко викликають сумніви щодо необхідності лікування.

Згідно з рекомендаціями провідних урогінекологічних товариств Європи та США, виділяють чотири ступені зміщення. При першому матка зсувається не більше, ніж до половини глибини піхви. При другому доходить до входу в піхву, при третьому з лона виходить шийка, але дна матки не видно. При найбільш вираженій четвертій стадії, повністю вся матка і стінки піхви виходять назовні.

Найбільшою шкодою, яку може заподіяти собі жінка в такій ситуації, буде сором’язливе замовчування та спроби самостійно вправити все на місце. Цього робити категорично не можна, особливо, якщо є природне бажання виносити дитину. Щоб мати гарантовану можливість дати початок новому життю, обов’язково треба показатися гінекологу.

Лікувальна гімнастика при опущенні або випадінні матки

Лікувальна гімнастика при опущенні або випадінні матки

Особливість патології в тому, що вона неухильно прогресує, тому лікування рекомендується починати якнайраніше. Існують спеціальні вправи, спрямовані на зміцнення м’язів і зв’язок тазу. Але ефект від них варто очікувати лише при першій стадії, коли проблема в тонусі м’язів тазової діафрагми (тазового дна).

Діагностика

Для діагностики обов’язкове УЗД. Проблема полягає не тільки у зміщенні органів. Через зміну природного розташування судин і зв’язок, погіршується загальний стан. Тривале ігнорування симптомів призводить до порушення відтоку сечі та гідронефрозу. Тому наші фахівці під час УЗД вже визначають приблизні обсяги хірургічного втручання.

З другої стадії й далі, коли зв’язки розтягнуті та сформовані килові ворота крізь м’язи, лікування тільки хірургічне.

Лікування

Оскільки патологія псує життя пристойній кількості представниць прекрасної статі, то й варіантів оперативного лікування чимало. Починаючи від зміцнення зв’язок і оболонок м’язів (фасцій), зшивання зв’язок між собою (що часто призводить до безпліддя), закінчуючи повним видаленням матки (екстирпацією). Такий радикальний підхід традиційно застосовується тоді, коли дітородна функція з певних причин втрачена остаточно. Всі види операцій проводяться через передню стінку живота або через піхву.

Найефективнішим методом боротьби з опущенням або випадінням матки є лапароскопічна фіксація матки. Вчасне проведення такого втручання в нашій клініці, дозволить запобігти розвитку хвороби та подарує жінкам надію на щасливе материнство. Крім того, після операції залишаються майже непомітними місця операційного втручання, що дозволяє жінкам доволі швидко забути про перенесену хворобу і насолоджуватися життям.

Особливості лікування в клініці

Останнім словом в хірургії малого таза стає лапароскопічна фіксація матки, яку успішно освоїли та застосовують хірурги в Ужгороді, в клініці Біляка. При цьому вдається уникнути спотворюючих розрізів на передній черевній стінці, домогтися зниження ризику приєднання інфекції, мінімізувати ймовірність розвитку спайкової хвороби, яка після великих операцій значно псує якість життя, а іноді призводить до інвалідизації.

Для гарантованого результату одних знань мало. Фахівці з Ужгорода володіють чималим досвідом і їм можна впевнено довірити лікування випадіння матки. Для того, щоб уберегти себе від безлічі негативних наслідків традиційних хірургічних методик, якщо Ви маєте намір народжувати в майбутньому, якщо не хочете мати можливі ускладнення від операцій з відкритим доступом, – зверніться до нас. Лапароскопія – напрямок популярний, але на Закарпатті тільки лікування в клініці Біляка дозволяє здійснити лапароскопічну фіксацію органів малого таза для зцілення від опущення і випадіння матки.

Після операції обов’язкові для виконання ряд вимог: відсутність фізичних навантажень деякий час, заняття лікувальною фізкультурою. Перевага лапароскопічного лікування в тому, що час післяопераційного лікування скорочується в рази. Додаткове застосування озону і лікарських рослин скорочує післяопераційний період у клініці Біляка до мінімуму.

Степан Біляк,

з турботою про Ваше здоров’я!

женское здоровье