Цервіцит – гінекологічне захворювання, при якому розвивається запалення шийки матки. Запальний процес може мати інфекційну й неінфекційну природу. Захворювання доставляє жінці багато дискомфорту і здатне призвести до важких ускладнень. Наприклад, запущений хронічний цервіцит, за певних умов, може спричиняти рак.

У клініці Біляка успішно лікують жіночі гінекологічні хвороби. Наші лікарі використовують сучасні методики, які дозволяють швидко усунути запалення шийки матки без ризику рецидивів. Під час вибору методики лікування головний пріоритет для нас – зберегти жінці репродуктивну функцію.

Чому запалюється шийка матки?

Основні чинники, котрі провокують цервіцит, це – інфекції. Запалення спричиняється гонококами, хламідіями, трихомонадами, а також кишковою паличкою, стрептококами та іншими бактеріями, вірусами. Провокуючими чинниками можуть бути:

 • незахищений статевий акт;
 • механічні травми шийки матки вагінальними кільцями, діафрагмами, тампонами, внутрішньоматковими спіралями;
 • хімічне подразнення внаслідок промивань, ванночок та інших процедур;
 • пошкодження під час пологів, хірургічних операцій і абортів.

Хронічна форма хвороби може бути спричинена зниженням імунітету і віковими змінами, котрі відбуваються в жіночому організмі після клімаксу. Якщо є підозра на цервіцит, лікування потрібно починати за перших же проявів хвороби.

Як проявляється хвороба й чим небезпечна?

ДО 70–80 % випадків такої патології протікають безсимптомно. Якщо ж клінічна картина є, то маніфестувати цервіцит будуть такі симптоми:

 • рясні виділення з піхви слизу і гною, часто з неприємним запахом;
 • наростаючий біль в малому тазі;
 • розлади менструального циклу;
 • контактні кровотечі – виділення крові після сексу.

Жінкам важливо розуміти, наскільки небезпечний гострий чи хронічний цервіцит шийки матки. Адже це – серйозне захворювання, здатне позбавити їх важливого органу.

Запалення заважає зачаттю, а у вагітних – небезпечне викиднями, передчасними пологами й інфікуванням плода. Через постійний запальний процес, на шийці матки може утворитися ерозія, а потім – переродитися в злоякісну пухлину. Почувши про таку ймовірність, пацієнтки часто ставлять питання: цервіцит, це – рак? Ні, але якщо не лікувати запалення шийки матки, наслідки можуть призвести й до онкологічного процесу.

  Як діагностується патологія?

  Коли в жінки підозрюють запалення шийки матки, перед лікуванням призначають інструментальне обстеження. Зазвичай на гінекологічному огляді за допомогою дзеркал лікар може побачити запалення шийки матки, симптоми якого добре відомі: почервоніння й набряклість.

  Щоб уточнити діагноз і більш докладно дослідити стан тканин, проводиться кольпоскопія: огляд оптичним приладом під багаторазовим збільшенням. Додатково може бути призначена біопсія, для перевірки на атипові (злоякісні) клітини.

  Види хвороби та лікування

  Щоби вилікувати цервіцит, потрібно для початку розібратися, чим він викликаний. За наявності інфекційних процесів, призначають терапію антибіотиками та противірусними препаратами. Мета – усунути причини, котрі призводять до цервіциту, а потім прибрати наслідки запалення.

  Гінекологи клініки Біляка підбирають лікування запалення шийки матки за типом хвороби, а також враховують вік пацієнтки, її репродуктивні плани, ступінь поширеності запального процесу.

  Гострий цервіцит лікується медикаментозно. Найбільш поширені його варіанти:

  • Гнійний цервіцит – розвивається при попаданні в статеві шляхи гонокока й/чи палички трихомонади. Спричиняє утворення гною, вражає циліндричний епітелій та субепітеліальні шари.
  • Вірусний цервіцит – передається статевим шляхом, може зачепити як зовнішні тканини шийки матки, так і її внутрішню частину.

  Діагноз хронічний цервіцит буває складно поставити через відсутність вираженої симптоматики. І все ж, він трапляється в жінок досить часто й буває таких видів:

  • Хламідійний цервіцит – розвивається внаслідок передачі хламідіозу статевим шляхом. Може не проявляти симптоматики та перебігати приховано, але під час детального огляду методом кольпоскопії, у багато кого з пацієнток знаходять патологічні зміни в структурі шийки матки.
  • Лімфоцитарний цервіцит – зустрічається в жінок у постклімактеричному періоді. Стінки шийки матки просочуються лімфоїдними клітинами, на слизовій виникають доброякісні фолікулярні утворення, котрі запалюються.
  • Продуктивний цервіцит – характеризується надмірним утворенням сполучної тканини й рубців на шийці матки.

  Зауважимо: буде непросто лікувати хронічне запалення шийки матки, симптоми відступатимуть неохоче. Тому що давнє запалення завжди пов’язане з глибокими патологічними змінами в структурі тканин. Щоби їх прибрати швидше та назавжди, використовуються такі методи:

  • Лазеротерапія – змінені тканини випарюються лазерним променем.
  • Кріодеструкція – патологічні утворення руйнуються за допомогою холоду.
  • Діатермокоагуляція – пошкоджені ділянки припікаються електричним струмом.

  У клініці Біляка лікують будь-які форми цервіциту. І для кожної пацієнтки з діагнозом запалення шийки матки, лікування проводитиметься за принципом індивідуального підходу. Наші лікарі працюють на результат, прагнучи усунути запальний процес повністю, без ризику рецидивів. Щоби записатися на прийом, зв’яжіться з нами!


  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів