Генітальні бородавки – це доброякісні утворення бородавчастого типу на статевих органах у чоловіків і жінок. Вони мають вірусне походження, ростуть на шкірних покривах і слизових оболонках, помітно виступаючи над поверхнею. Бувають як одиничними, так і множинними, ростуть невпинно й здатні сягати досить великих розмірів.

Якщо ви помітили в себе утворення, схожі на генітальні бородавки, лікування в клініці Біляка допоможе від них позбавитися. Ми застосовуємо сучасні методи, котрі дозволяють ефективно усунути новоутворення без ускладнень і ризику рецидивів.

Чому ростуть бородавки на геніталіях?

За медичною термінологією, генітальні бородавки називаються кондиломами. Це захворювання провокує вірус папіломи людини (ВПЛ), який передається, зазвичай, контактним шляхом при незахищеному сексі. Шанси заразитися зростають, якщо у людини ослаблений імунітет або є ЗПСШ в анамнезі: молочниця, хламідіоз, генітальний герпес. Вірус також передається побутовим шляхом через білизну, предмети гігієни та від матері до дитини під час пологів.

Симптоми захворювання

Генітальні бородавки зазвичай видно неозброєним оком. Це доброякісні утворення у вигляді сосочків, верхня частина яких м’якша за текстурою, ніж основа. На просунутих стадіях кондиломи сильно розростаються і можуть нагадувати суцвіття цвітної капусти або гребінець півня. Колір утворень здатен варіювати від рожево-тілесного до темно-коричневого.

Основні місця, де ростуть генітальні бородавки у чоловіків – лобок, промежина, головка і вуздечка статевого члена. У жінок вони виростають на малих і великих статевих губах, кліторі, стінках піхви й уретри, шийці матки.

Коли у людини розвиваються генітальні бородавки, симптоми зазвичай такі:

  • свербіж і печіння в промежині;
  • дискомфорт під час сексу або сечовипускання;
  • контактні кровотечі – коли бородавку зачіпають, вона пошкоджується і кровоточить.

І, зазвичай, їх видно неозброєним оком. Лише у разі розташування кондилом на шийці матки, їх не можна побачити без допомоги лікаря та огляду у дзеркалах.

Якщо утворилися генітальні бородавки, лікування потрібно починати негайно. Тому що іноді доброякісні клітини здатні перероджуватися в ракові пухлини, що несе серйозну загрозу здоров’ю і життю людини.

Діагностика і лікування

Виявити захворювання лікар може шляхом візуального огляду. При локалізації бородавок на стінках піхви та шийці матки у жінок, діагностика проводиться методом кольпоскопії: інструментального огляду спеціальним приладом з багаторазовим збільшенням. Якщо є підозра на ракові чи передракові стани, лікар бере зразки тканин на біопсію та гістологічне дослідження. Додатково пацієнт здає аналізи на папіломавіруси.

Як лікувати генітальні бородавки, визначає лікуючий лікар з урахуванням анамнезу пацієнта, розміру і кількості утворень, стану організму. Зазвичай їх видаляють, використовуючи для цього різні методи: лазер, кріодеструкцію, електричну коагуляцію, скальпель. Додатково для зміцнення імунітету призначають імуномодулятори та противірусні препарати.

Якщо вас турбують генітальні бородавки, як лікувати їх – визначать лікарі клініки Біляка. У нас працюють досвідчені фахівці, які проведуть комплексне обстеження і підберуть відповідну схему терапії. Запишіться на прийом, щоб позбутися небажаних утворень!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів