Ерозія шийки матки – аномалія слизової оболонки, котра проявляється у вигляді виразок. Механізм формування в тому, що поверхневий епітелій, котрий вкриває шийку, злущується або руйнується. У результаті чого і формуються виразки. У більшості жінок, кому потрібне гінекологічне лікування, ерозія шийки матки – найчастіший привід до цього.

У нормі, поверхня шийки матки гладка й рожева. А вхід до цервікального каналу, який веде в маткову порожнину, вистелений пухким циліндричним епітелієм. І коли ця тканина залишає межі каналу, виходячи на шийку, виникає ектропіон, або виворіт епітелію цервікального каналу. Такий процес багато в чому схожий на типову ерозію, діагностується й лікується так само.

Якщо у вас така патологія, допомогу можна отримати в клініці Біляка. Наші лікарі використовують сучасні методи лікування ерозії шийки матки – щадні й такі, котрі запобігають рецидиву.

Причини ерозії

Патологію найчастіше провокують різні запальні гінекологічні хвороби, які залишилися без лікування. Ерозія шийки матки також може утворитися в жінок, які:

 • занадто рано почали статеве життя, коли репродуктивні органи ще остаточно не сформувалися;
 • перенесли важкі пологи з розривами шийки матки;
 • мають гормональний дисбаланс в організмі;
 • робили аборти;
 • мають папіломавірусну інфекцію в організмі;
 • часто змінюють сексуальних партнерів.

Коли жінці необхідне лікування ерозії шийки матки, ціна його залежить від ступеня прогресу хвороби та обраного методу її усунення.

Види ерозій

Розрізняють 2 форми патології:

 1. Справжня – виникає на фоні механічних травм і хронічних запалень, багатошаровий епітелій пошкоджується, або вивертається цервікальний канал.
 2. Псевдоерозія (ектопія) – розвивається на тлі гормональних розладів. При цьому навколо гирла цервікального каналу утворюється червоний ободок із циліндричного епітелію.

Окремо, за причинами появи, ерозії поділяють ще на запальні, специфічні (туберкульоз, сифіліс), травматичні, опікові, ракові й трофічні.

  Симптоми захворювання

  На жаль, багатьом жінкам довелося відчути на собі негативні симптоми хвороби. А дехто й пізнав, наскільки недосконалими є непрофесійно застосовані засоби лікування патології: припікання ерозії шийки матки, лікування рідким азотом (заморожування) та інші. Багато рецидивів стається саме через вибір не найкращого методу терапії. Наприклад, застосування припалювання ерозії шийки матки замість лікування лазером, радіохвильовим методом.

  Спочатку прояви мінімальні. Але патологія невпинно прогресує. І в просунутій стадії, симптоматика цієї хвороби досить неприємна:

  • з піхви виділяється слиз, часто жовтого або зеленого кольору, зі смердючим запахом;
  • під час або після сексуального контакту помітні кров’янисті виділення;
  • збивається менструальний цикл;
  • між менструаціями може боліти низ живота;
  • у піхві свербить і пече.

  Через те, що хвороба деякий час триває безсимптомно, особливо на ранніх стадіях, потрібно регулярно спостерігатися в гінеколога. Тоді виявити й вилікувати патологію буде простіше.

  Багато жінок бояться цього діагнозу через «страшилки» з минулого. Тоді був єдиний метод лікування при діагнозі ерозія шийки матки – припікання, ціна якого досі є значною. Для цього використовували електричний струм або хімічні реагенти, через що травмувалися глибокі шари тканин, лишалися рубці. Найчастіше після таких процедур жінки не могли завагітніти.

  У сучасній медицині зовсім інший підхід до пацієнтів із діагнозом ерозія шийки матки. Лікування, відгуки про яке ви можете прочитати на сайті клініці, проводиться у нас щадними методами. Після них жінка швидко відновлюється й без проблем може зачати, виносити й народити дитину в майбутньому.

  Чим небезпечна ерозія?

  Ризик ускладнень безпосередньо залежить від розмірів і ступеня поширеності захворювання. Навіть невелика ерозія шийки матки знижує місцевий імунітет, роблячи матку вразливою перед інфекціями та запаленнями. Вона заважає нормальному зачаттю, а у вагітних підвищує ризик відшарування плаценти й викидня, заважає шийці матки нормально розкритися під час пологів.

  Запущена і велика ерозія шийки матки призводить до того, що клітини починають перероджуватися, стають атиповими. Через це спочатку виникають різні передракові стани на зразок дисплазії, а в подальшому може розвинутися рак шийки матки, що є небезпечним для життя жінки.

  Діагностика й лікування

  Виявити патологію можна:

  • На візуальному огляді гінекологічним дзеркалом – лікар бачить ділянку виразок на шийці матки.
  • За допомогою цитологічного мазка – зішкріб слизової оболонки для виявлення атипових клітин.
  • Шляхом кольпоскопії – діагностика на оптичному обладнанні, що дозволяє роздивитися тканини слизової оболонки з багаторазовим збільшенням.

  Для лікування захворювання сьогодні застосовуються різні методи:

  1. Радіохвильовий ніж – сучасний прилад, що дозволяэ виконати коагуляція або конізацію шийки матки. Радіохвильове лікування ерозії шийки матки впливає на уражені тканини випромінюванням високих частот. Це дозволяє висікти пошкоджені тканини, дезінфікувати здорові, припекти судини й уникнути кровотечі. Після процедури, ціна якої є прийнятною, епітелій швидко відновлюється, деформацій і рубців не залишається.
  2. Лазерне лікування ерозії шийки матки – сучасний та ефективний метод, хоча ціна його відчутна через високу вартість обладнання. Лазер дозволяє впливати на тканини з ювелірною точністю, випарюючи тільки уражені, зберігаючи здорові. Епітелій та слизова після цього швидко гояться, слідів не залишається.
  3. Кріотерапія – замороження ерозії шийки матки, ціна котрого є досить привабливою. Основою методи є рідкий азот. За допомогою спеціального аплікатора лікар робить замороження ерозії шийки матки, зберігаючи здоровий епітелій. Переморожені процедурою кріо тканини потім некротизуються й самостійно розсмоктуються. Процедура не травмує шийку матки й не вимагає реабілітаційного періоду.
  4. Хірургічна операція – якщо в пацієнтки сильно ускладнена ерозія шийки матки, єдиним виходом залишається видалення ураженої ділянки або всієї шийки. До такого непростого рішення лікарі приходять при запущених патологіях, котрі супроводжуються дисплазіями та злоякісними процесами.

  Після лікування сучасними малотравматичними методиками, реабілітація проходить швидко й порівняно легко. На час загоєння вводяться деякі обмеження: не займатися сексом, не плавати в басейнах, не відвідувати сауну й не користуватися тампонами. Більш докладні рекомендації можна дізнатися в лікаря.

  Хірургічний метод також є альтернативою в разі рецидивів ерозії шийки матки після радіохвильового методу, лікування лазером, припалювання (припікання) чи заморожування.

  У клініці Біляка досвідчені лікарі допоможуть вам прибрати патологію з мінімальною ймовірністю рецидиву. Ми запропонуємо при діагнозі ерозія шийки матки лікування, ціна якого повністю виправдовує ефективність й малотравматичність методу. Подробиці можна дізнатися, записавшись до нас на прийом!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів