Визрівання яйцеклітини в яєчнику

Визрівання яйцеклітини в яєчнику

Відповідно до особливостей будови жіночого організму щомісяця по черзі то в одному, то в іншому яєчниках визріває одна яйцеклітина (за звичайних умов). На початку циклу починають дозрівати декілька «заготовок» для яйцеклітини. Проте повністю дозріває лише одна клітина, готова стати новою людиною. Після визрівання яйцеклітина повинна покинути яєчник і почати свою подорож в очікуванні запліднення. Але трапляється так, що вихід не відбувається. У результаті клітина гине в яєчнику, що може призвести до появи заповненої рідиною порожнини – кісти.

Порушення процесу овуляції, внаслідок якого порушується вихід яйцеклітини з яєчника, призводить до появи порожнини, заповненої рідиною, – кісти.


Кіста правого яєчника у порівнянні зі здоровим яєчником

Кіста правого яєчника у порівнянні зі здоровим яєчником

Це найпоширеніший механізм, при якому формується кіста яєчника. Ще кісти можуть з’являтися із залишків «жовтого тіла» – у цьому випадку місце, через яке вийшла яйцеклітина, не розсмоктується, а перероджується в кісту. Третій варіант – порушення ембріонального розвитку. На стадії ембріона, в область яєчника можуть бути занесені закладки для інших органів. Тому в деяких кістах знаходять жир, слиз, іноді – волосся. Це дермоїдні кісти. Бувають кісти й на ніжках.

Зазвичай перебіг без симптомів. Може збільшуватися тривалість місячних та дещо посилюватися періодичний біль. Тому діагноз ставиться найчастіше при профілактичних оглядах і при зверненні до лікаря з приводу безпліддя. Якщо кіста на ніжці, і ніжка перекрутилася, тоді виникає сильний біль, який змушує звернутися за допомогою. Перегин судин у ніжці може призвести до небезпечного ускладнення – перитоніту.

Діагностика кісти проводиться шляхом УЗД, дослідження крові на рівень статевих гормонів. Невеликі (до 8 см) фолікулярні кісти підлягають спостереженню протягом 2-3 менструальних циклів. Якщо розсмоктування не відбулося, тоді показано лікування у хірурга. Відмовлятися не варто, нинішні техніки операцій спрямовані на видалення саме патологічного утворення. Але якщо розвинуться ускладнення кісти (найчастіше це нагноєння, деформація і зміщення яєчника і розташованих поруч органів і судин), то сам яєчник не врятувати.

Проведення УЗД-дослідження

Проведення УЗД-дослідження

Репродуктивний вік жінки, в якому часто і виявляються кісти, повинен бути використаний для народження дитини. За наявності лише одного яєчника, ймовірність вагітності знижується вдвічі. Причина, що викликала кісту в одному яєчнику, може спровокувати таку ж патологію і в іншому. Тому потрібно намагатися зберегти ці статеві залози.

Раніше хірургічне лікування кісти проводилось методом лапаротомії – розрізом стінки живота і видаленням, найчастіше яєчника повністю, іноді – з придатками. Значні втручання часто призводять до формування спайок, які можуть звести до нуля ймовірність завагітніти та викликати нескінченний біль, часто дуже сильний. Після значних втручань спайки можуть порушити правильний рух яйцеклітини до виходу з яєчника. Підсумок – підвищується ризик рецидивів і позаматкової вагітності.

Впровадження лапароскопічних методів значно зменшує травматичні ушкодження при операції. На Закарпатті лапароскопічне лікування кісти яєчника проводиться у клініці Біляка

Сучасні методи лікування кіст яєчників дозволяють не тільки досягти збереження яєчників для жінки, але і вирішують естетичну проблему. Одним з найбільш ефективних методів є лапароскопія, відповідно до якого операційне втручання здійснюється без широких розрізів.


Видалення кісти яєчника лапароскопічним методом

Видалення кісти яєчника лапароскопічним методом

Якісна діагностика, у процесі якої використовується устаткування, яке відповідає світовим вимогам до діагностичної апаратури, дозволяє в процесі обстеження скласти уявлення про хід майбутнього втручання. Ретельне планування операції сприяє мінімальним втручанням при лапароскопічному видаленні кісти. Фахівці клініки Біляка, котрі навчалися в європейських клініках і збагатили знання особистим досвідом, успішно проводять лікування кісти яєчника без широких розрізів і зі збереженням самого яєчника та його важливої функції.

В організмі триває синтез статевих гормонів у повному обсязі, і жінка після лапароскопічного видалення кісти залишається повноцінною і здатною до материнства. Відновлюється вироблення яйцеклітин обома яєчниками, а це означає, що завагітніти можна і потрібно.

Застосування лапароскопічної резекції кісти

Застосування лапароскопічної резекції кісти

Застосування лапароскопічної резекції кісти запобігає розвитку спайок, а також сприяє нормальному зачаттю і протіканню вагітності. Це варто врахувати, якщо не вдається зберегти хворий яєчник цілим і виникає потреба у його видаленні.

Підготовка до операції та саме втручання засновані на комплексному підході до лікування захворювань тіла через корекцію духовного стану. Унікальні схеми застосування озону і фітотерапії в післяопераційному періоді скорочують частоту ускладнень і час, проведений у ліжку пацієнтами Духовно-медичного центру. Саме такий комплекс заходів максимально зображає сутність підходу до зцілення в цьому лікувальному закладі, розташованому в Ужгороді.

Європейський рівень лікування кісти яєчника в Україні, на Закарпатті, поверне Вам упевненість у власному здоров’ї та не зіпсує настрій при відвідуванні пляжу, оскільки сліди лапароскопічного втручання будуть майже непомітні.

Степан Біляк,

з турботою про Ваше здоров’я!

Природа