Чужорідне тіло в матці – наявність стороннього предмета усередині порожнини або, в окремих випадках, на стінках органу. Може бути внутрішньоматкова спіраль або її окремі фрагменти, лігатури чи скобки після хірургічних втручань, залишкові тканини плоду, а також інші предмети. Під час рухів, тверді предмети здатні змінювати своє положення всередині органу, травмувати матку, провокуючи запальні процеси й перфорацію її стінки. Залишки лігатур стають джерелом запалення, розвитку рубців.

Наявність будь-яких сторонніх предметів усередині матки, створює небезпечну ситуацію для жіночого репродуктивного здоров’я, їх потрібно прибирати. У клініці Біляка це роблять методом гістероскопії: без розрізів, крові та відновного періоду!

Як зрозуміти, що в матці чужорідне тіло?

Сторонні предмети в матковій порожнині дають про себе знати такими ознаками:

 • менструації стають рясними та болючими;
 • з’являються маткові кровотечі поза циклом;
 • підвищується температура, спостерігаються нетипові виділення з піхви – симптоми розвитку ендометриту;
 • відчувається різкий сильний біль внизу живота – вказує на перфорацію стінок органу.

Небезпека стороннього тіла полягає в тому, що воно може пошкодити матку й сусідні органи – сечовий міхур, придатки, кишківник. Такі стани загрожують життю жінки й потребують екстреної допомоги. Набагато краще виявити сторонній предмет раніше, до розвитку гострого процесу і видалити щадним способом.

З іншого боку, навіть без перфорації, чужорідні тіла служать подразником для організму. Провокують підгостре, в’яле запалення, утворення гною, формування рубців.

  Діагностика та видалення стороннього тіла

  Найбільш інформативним методом вважається гістероскопія. Через піхву вводиться спеціальний оптичний прилад, за допомогою якого оглядається матка, чужорідне тіло при цьому добре видно. Гістероскоп показує, де саме знаходиться предмет, яких він розмірів, чи призвів до змін в тканинах органу. Часто чужорідні тіла всередині матки обростають зовнішньою капсулою з клітин ендометрію, що також добре помітно під час гістероскопічного огляду.

  За допомогою гістероскопії можна і видалити виявлене стороннє тіло. Для цього через канал гістероскопа вводяться спеціальні ендоскопічні інструменти, якими лікар витягує предмет. Якщо він вріс у стінку слизової оболонки, проводиться вишкрібання ендометрію. Усі маніпуляції доктор проводить під прямим візуальним контролем, що забезпечує високу надійність і безпеку процедури.

  Якщо чужорідне тіло занадто велике, або воно вросло в стінку матки, призначається лапароскопічна гістеректомія – видалення матки.

  До відкритих хірургічних втручань доводиться вдаватися вкрай рідко. Якщо орган виявився сильно пошкодженим, деформованим, або виникла кровотеча, яку неможливо зупинити, доводиться йти на крайній захід – гістеректомію. Така ситуація не виключена в жінок із великою давністю носіння предмета в матці або коли він травмує судини.

  Якщо ви підозрюєте, що у вас у матці є сторонній предмет – вам допоможуть у клініці Біляка. Досвідчені лікарі проведуть огляд і видалять його щадним способом. Запишіться на прийом, щоб отримати допомогу кваліфікованого гінеколога!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів