Біопсія внутрішньоматкового ураження – процедура, яка робиться для діагностики різних патологій матки. Проводиться методом гістероскопічного доступу. За допомогою спеціального апарату, введеного в матку через піхву, гінеколог оглядає її порожнину й бере зразки тканин для гістологічного дослідження.

У клініці Біляка біопсію роблять акуратно, а результати лабораторних аналізів видають швидко. Часто, діагноз можна встановити прямо в процесі гістероскопії або протягом декількох днів після біопсії.

Коли робиться біопсія матки?

Показаннями до процедури є:

  • ерозія та лейкоплакія шийки матки;
  • поліпи в порожнині матки та цервікальному каналі;
  • ендометріоз;
  • різні новоутворення матки: доброякісні, передракові, злоякісні.

Пацієнтки при цьому зазвичай скаржаться на розлади менструального циклу, кровотечі між місячними, безпліддя.

Види біопсії

Існують різні методики забору тканин на дослідження:

  • Конхотомна – для забору матеріалу з місця ураження використовується спеціальний ніж, конхотом. Цей спосіб вимагає місцевої анестезії.
  • Петльова – тканину беруть спеціальним металевим приладом у вигляді петлі, на яку подається електричний струм. При цьому, по суті, зрізається частина слизової оболонки матки. Процес досить болючий, потребує місцевої анестезії.
  • Клиноподібна – за допомогою скальпеля висікаються патологічні тканини разом із прилеглими, візуально здоровими ділянками.
  • Ексцизійна – робиться повне вискоблювання порожнини матки, після чого патологічні тканини відправляють на гістологію.

У сучасній медицині все частіше використовуються альтернативні способи взяття біопсії: за допомогою вакуумної аспірації, радіохвиль, лазера.

Проведення процедури та її інформативність

Алгоритм і метод проведення біопсії підбирає гінеколог, в залежності від показань. Жінка лягає в крісло, потім лікар оголює шийку матки за допомогою дзеркал, вводить через цервікальний канал інструменти. У разі необхідності, проводиться знеболення, і потім – здійснюється забір зразків тканин.

Після процедури деякий час потрібно утриматися від сексу, купання в басейнах і водоймах, уникати відвідування сауни, фізичних навантажень. Більш докладні рекомендації можна отримати в лікаря.

Біопсія дозволяє виявити зміни в клітинах, правильно поставити діагноз і призначити лікування. У клініці Біляка процедура дає максимально точні результати. Досвідчені лікарі дбайливо беруть зразки тканин на аналіз, піклуючись про комфорт пацієнтки. Щоб записатися на біопсію, зв’яжіться з нами!