На прийомі у лікаря з приводу лапароскопічного втручання

На прийомі у лікаря з приводу лапароскопічного втручання

Жінка може відмовлятися від вагітності в силу різних причин. У кожному випадку – свої підстави для добровільної стерилізації. Є й медичні протипоказання до вагітності: це тяжкі хронічні захворювання в стадії декомпенсації, серйозна психіатрична патологія. У таких випадках застосовується лапароскопічне накладення кілець на маткові труби з метою запобігання вагітності.

Цей метод стерилізації вигідно відрізняється від інших методик своєю надійністю і зворотністю. Застосування тимчасової стерилізації має незаперечні переваги перед постійною. Життєва ситуація здатна змінитися, і жінка може захотіти народити. Саме тому його застосовують в ужгородській клініці Біляка.

Альтернативні методики мають свої недоліки. Електрокоагуляція труб не може гарантувати повного перекриття просвіту. Накладення кліпс теж не відрізняється надійністю.

Перетин труб, розтрощення їх ампулярного відділу є діянням незворотнім, не допускає відновлення здатності народити. Травматичність втручання може спровокувати спайковий процес в малому тазу.

Звернення в клініку Біляка гарантує індивідуальний підхід та професійну допомогу жінкам, які вирішили відмовитися від дітей. За власного бажання, чи вимушено – не має значення. Використовувана методика не відбивається на стані здоров’я і залишає можливість для вагітності в майбутньому.


Будь-які питання відносно запобігання вагітності можна задати фахівцеві нашої клініки за допомогою сервісу на сайті.

Типові місця установки троакарів для накладення кілець на маткові труби

Типові місця установки троакарів для накладення кілець на маткові труби

Підготовка до операції

Якщо жінка прийняла усвідомлене рішення відмовитися від вагітності (назавжди або на якийсь термін), проводиться лапароскопічна стерилізація. Це хірургічне втручання, тому належить здійснити ряд клінічних обстежень. Список досліджень невеликий, пройти їх можна перебігом дня. До переліку входить:

  • клінічний і біохімічний аналізи крові;
  • детальне опитування та огляд лікарем-гінекологом;
  • УЗД органів малого таза, черевної порожнини й заочеревинного простору.

Отримані дані допомагають вибудувати план майбутнього лапароскопічного накладення кілець на маткові труби.

Лікарі клініки Біляка проходять регулярні стажування у клініках США і розвинених країн Європи. Сучасне обладнання і досвід хірургів дозволяють провести втручання через три проколи черевної порожнини. Але, тим не менш, ця операція проводиться під загальним наркозом. Тому потрібна підготовка кишківника: голод з вечора напередодні втручання, очисна клізма перед самою процедурою.


Вид кільця для накладення на маткову трубу (збільшення)

Вид кільця для накладення на маткову трубу (збільшення)

Хід операції

Для лапароскопічного запобігання вагітності потрібно три проколи передньої черевної стінки, 10 мм і 5 мм діаметром.

У біляпупковій області вводиться лапароскоп. З його допомогою хірург оглядає доступні області черевної порожнини й малого таза, під візуальним контролем встановлюється інший троакар.

Забезпечується доступ до маткових труб, у поле зору виводиться їх середній відділ. Потім до черевної порожнини заводиться аплікатор зі встановленим латексним кільцем.

Середня частина маткової труби заводиться в просвіт аплікатора і на неї одягається кільце. По завершенні маніпуляції, труба має такий вигляд, як на рисунку нижче.

Вид маткової труби після накладення кільця для запобігання вагітності

Вид маткової труби після накладення кільця для запобігання вагітності

Така ж процедура проводиться на другій матковій трубі. Просвіт перекривається повністю. Яєчник не зачіпається, втручання не позначається на здоров’ї жінки.

Після накладення кілець троакари витягуються. Проколи або закриваються пластирною пов’язкою, або на них накладається декілька швів. Процедура абсолютно безкровна і займає близько 20 хвилин.

Якщо вагітність знову стає бажаною, кільце лапароскопічно розсікають і прохідність відновлюється, тимчасова стерилізація усувається.

Особливості лікування в клініці

Кожен випадок звернення в клініку індивідуальний. Гармонійний підхід до лікування будь-якої жінки – особливість лікувального процесу у клініці.

Особливе обходження персоналу помітно з моменту звернення за допомогою. Для кожної пацієнтки організовується індивідуальний сестринський пост. За здоров’ям стежить кваліфікований і досвідчений лікар.

Палата окрема. Обладнана відповідно до стандартів, прийнятих у провідних клініках світу.

Харчуванню в клініці Біляка приділяється особлива увага. Меню складається індивідуально, з урахуванням особливостей організму кожної пацієнтки. До складу страв включаються тільки екологічно чисті продукти.

Озонотерапія – ще одна прогресивна метода, застосовувана фахівцями клініки Біляка. Відпрацьовані схеми цього фізіотерапевтичного методу лікування, сприяють неймовірно швидкому відновленню сил і здоров’я після лапароскопічного накладення кілець на маткові труби.

Самостійне харчування та пересування дозволяється через кілька годин після закінчення процедури. Виписка можлива вже в день операції, деколи – на наступний. Завдяки професіоналізму хірургів і сучасному оснащенню клініки, потреба у відновлювальному періоді відпадає!


Вартість операції: 9200 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.