На прийомі у лікаря з приводу лапароскопічного втручання

На прийомі у лікаря з приводу лапароскопічного втручання

Зміст сторінки:

Лапароскопічне накладення кілець на маткові труби з метою запобігання вагітності – це операція, в ході якої просвіт маткової труби перетискається спеціальними кільцем, внаслідок чого вона стає непрохідною для яйцеклітини, тому вагітність не настає.

Жінка відмовляється від вагітності з різних причин. У кожному випадку існують свої підстави для добровільної стерилізації. Є й медичні протипоказання до вагітності. Це важкі хронічні захворювання в стадії декомпенсації, серйозна психіатрична патологія. У таких випадках застосовується лапароскопічне накладення кілець на маткові труби з метою запобігання вагітності.

Цей метод стерилізації вигідно відрізняється від інших методик своєю надійністю та оборотністю. Застосування тимчасової стерилізації має незаперечні переваги перед постійною, адже життєва ситуація здатна змінитися, і жінка може захотіти народити. Саме тому цю методику застосовують в ужгородській клініці Біляка.

Альтернативні підходи мають свої недоліки. Електрокоагуляція труб не може гарантувати повного перекриття просвіту. Накладення кліпс теж не відрізняється надійністю, оскільки кліпса може пошкодитися, внаслідок чого прохідність маткової труби відновлюється.

Перетин труб, розтрощення їх ампулярного відділу є діями незворотними, відновлення здатності народити унеможливлюється. До того ж, травматичність втручання може спровокувати спайковий процес в малому тазу.

Звернення до клініки Біляка гарантує індивідуальний підхід і професійну допомогу жінкам, які вирішили відмовитися від дітей. Добровільно або вимушено – не має значення. Запроваджена нами методика не відбивається на стані здоров’я та залишає можливість для вагітності в майбутньому.


Будь-які питання щодо запобігання вагітності можна задати фахівцям клініки Біляка за допомогою сервісу на сайті.

Переваги методики

Перш за все, варто завважити, що хірургічна стерилізація дає найвищу гарантію контрацепції в порівнянні з іншими методами. Вона прибирає функціональність маткової труби, яка є обов’язковим етапом для яйцеклітини на її шляху від яєчника до матки. Саме в трубі відбувається запліднення, і далі ембріон проходить в порожнину матки. Перев’язка труб повністю виключає ймовірність зустрічі статевих клітин та запліднення.

І все ж, в деяких випадках, коли мова йде про невдалі хірургічні втручання, запліднення все ж відбувається. І тоді виникає великий ризик розвитку позаматкової вагітності. Однак, якщо обрано метод стерилізації шляхом накладення кілець, така небезпека зводиться до нуля. Методика має найменший ризик ускладнень, до того ж, є оборотним.

Накладення кілець на маткові труби має ряд переваг:

 •         Максимальний захист від небажаної вагітності.
 •         Відсутність впливу на стан репродуктивних органів, жіноче лібідо чи гормональний фон.
 •         Зниження ризику запалення придатків, адже перекривається один з шляхів потрапляння до них інфекції.
 •         Відсутність травмування – тканини фаллопієвих труб жодним чином не пошкоджуються, просто перетискаються кільцем.
 •         Збереження овуляції та менструального циклу.
 •         Відсутність ускладнень і побічних ефектів.
 •         Оборотність – кільця, якщо виникає бажання, можна зняти, після чого прохідність труб відновлюється.

Багато жінок вважають за краще провести цю операцію під час кесаревого розтину. Якщо ж такої можливості немає, застосовується лапароскопія. Ця методика вигідно відрізняється від альтернативних варіантів:

 •         мінімальні витрати часу;
 •         відсутність травматизму тканин м’язів і шкіри;
 •         зниження ризику ускладнень;
 •         мінімальна крововтрата;
 •         швидке відновлення;
 •         виражений естетичний ефект.

Оскільки лапароскопія не потребує розсічення м’язів живота, жінка після неї швидко приходить в форму. І навіть якщо вона в майбутньому захоче позбутися наслідків операції, зняти кільця та ​​завагітніти, цьому не буде ніяких перешкод. Адже м’язи передньої черевної стінки не травмовані, тобто у неї є всі шанси успішно виносити й народити дитину.

  Показання та протипоказання

  Лапароскопічне накладення кілець на маткові труби варто проводити в наступних випадках:

  •         Жінка старше 35 років не бажає більше вагітніти, і у неї вже є хоча б одна дитина.
  •         Є запальні процеси в органах малого таза, при яких вагітність небажана.
  •         Діагностовано стани, при яких вагітність і пологи становлять небезпеку для життя пацієнтки – декомпенсований цукровий діабет, тяжка патологія серця, нирок, легень, злоякісні пухлини.
  •         Серйозні генетичні аномалії, що передаються у спадок.

  Головне показання до втручання, при якому проводиться перев’язка маткових труб – це бажання або згода самої пацієнтки. Але на жаль, не завжди існує можливість провести дану операцію. Протипоказаннями до накладення кілець є:

  •         сильне ожиріння;
  •         запальні процеси в малому тазу;
  •         розвинені спайкові зміни;
  •         ЗПСШ в активній фазі;
  •         порушення системи згортання крові;
  •         пупкова грижа;
  •         злоякісні пухлини статевих органів або кишківника.

  У будь-якому випадку, рішення про операцію приймає лікар після вивчення анамнезу пацієнтки та ретельного її обстеження.

  Типові місця установки троакарів для накладення кілець на маткові труби

  Типові місця установки троакарів для накладення кілець на маткові труби

  Підготовка до операції

  Якщо жінка прийняла усвідомлене рішення відмовитися від вагітності (назавжди або тимчасово), проводиться лапароскопічна стерилізація. Це хірургічне втручання, тому має бути ряд клінічних обстежень. Список досліджень невеликий, пройти їх можна протягом дня. До переліку входить:

  •         клінічний та біохімічний аналізи крові;
  •         загальний аналіз сечі;
  •         аналізи на згортання крові, ВІЛ та інші вірусні інфекції;
  •         цитологічний мазок;
  •         детальне опитування та огляд лікарем-гінекологом;
  •         УЗД органів малого таза, черевної порожнини та заочеревинного простору.

  Отримані дані допомагають вибудувати план майбутнього лапароскопічного накладення кілець на маткові труби.

  Наші лікарі проходять регулярні стажування в клініках США і розвинених країн Європи. Сучасне обладнання та досвід хірургів дозволяють провести втручання через три проколи черевної порожнини. Але, тим не менш, ця операція проводиться під загальним наркозом. Тому потрібна підготовка кишківника: голод з вечора напередодні втручання, очисна клізма перед самою процедурою. В день самої операції теж забороняється їсти й пити.


  Вид кільця для накладення на маткову трубу (збільшення)

  Вид кільця для накладення на маткову трубу (збільшення)

  Хід операції

  Для лапароскопічного запобігання вагітності потрібно три проколи передньої черевної стінки, 10 мм і 5 мм діаметром.

  У біляпупковій області вводиться лапароскоп. З його допомогою хірург оглядає доступні області черевної порожнини та малого таза, під візуальним контролем встановлюються інші троакари.

  Забезпечується доступ до маткових труб, в поле зору виводиться їх середній відділ. Потім до черевної порожнини заводиться аплікатор з встановленим заздалегідь латексним кільцем.

  Середня частина маткової труби заводиться в просвіт аплікатора і на неї одягається кільце. В результаті утворюється петля, яку кільце фіксує. По завершенню маніпуляції, труба має такий вигляд, як на малюнку нижче.

  Вид маткової труби після накладення кільця для запобігання вагітності

  Вид маткової труби після накладення кільця для запобігання вагітності

  Така ж маніпуляція здійснюється на другий матковій трубі. Просвіт перекривається повністю. Яєчник не зачіпається, втручання не відбивається на здоров’ї жінки.

  Після накладення кілець, троакари витягуються. Проколи або закриваються пластирною пов’язкою, або на них накладається декілька швів. Процедура абсолютно безкровна, займає близько 20 хвилин.

  Якщо вагітність стає бажаною, кільце знову ж таки лапароскопічно, розсікають і прохідність відновлюється, тимчасова стерилізація усувається.

  Реабілітаційний період

  Відновлення після операції проходить достатньо легко. Пацієнтці дозволяється вставати з ліжка вже того ж дня, а виписка проводиться через 1-2 доби. Після цього, протягом 2 тижнів потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

  •         замінити купання у ванні на душ;
  •         виключити фізичні навантаження повністю;
  •         накладати спеціальні комплекси для запобігання набрякам і кровотечам;
  •         утриматися від сексуальної активності;
  •         дотримуватися здорового раціону.

  В цілому ж, більшість пацієнток переносять операцію легко й незабаром повертаються до звичного способу життя. Накладення кілець на труби жодним чином не позначається на лібідо, статевому житті жінки та здатності отримувати задоволення. Також це втручання не скасовує можливість материнства в майбутньому. І тут існує два варіанти. Перший – повторно провести лапароскопію і прибрати кільця. Другий – ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Пацієнтка сама вибирає, який варіант для неї є оптимальним.

  Особливості лікування в клініці

  Кожен випадок звернення до нас – індивідуальний. Гармонійний підхід до лікування будь-якої жінки – особливість лікувального процесу в нашій клініці. Наші фахівці поважають рішення пацієнтки, тому не гають час на відмовляння від операції. Тим більше, що пропонований в клініці Біляка метод жіночої стерилізації не скасовує можливості материнства в майбутньому.

  Особливе поводження персоналу помітно з моменту звернення за допомогою. Для кожної пацієнтки організовується індивідуальний сестринський пост. За здоров’ям стежить кваліфікований і досвідчений лікар. Під час перебування в клініці, стан жінки ретельно контролюють, щоб виключити можливі ускладнення і відразу вжити заходів при раптовій кровотечі, розриві й т. і. Але хвилюватися не варто: подібні випадки – скоріше виняток, адже ми застосовуємо метод стерилізації, який не дає ускладнень.

  Меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта

  Палата окрема. Обладнана відповідно до стандартів, прийнятих у провідних клініках світу. Це сприяє швидкому відновленню і покращує психологічний настрій пацієнтки – жінка відчуває себе скоріш як в готелі, ніж як в лікарні.

  Харчуванню в клініці Біляка приділяється особлива увага. Меню складається індивідуально, з урахуванням особливостей організму кожної пацієнтки. До складу страв включаються тільки екологічно чисті продукти.

  Озонотерапія – ще один прогресивний метод, застосовуваний фахівцями клініки Біляка. Відпрацьовані схеми цього фізіотерапевтичного методу лікування сприяють швидкому відновленню сил і здоров’я після лапароскопічного накладення кілець на маткові труби.

  Самостійне харчування та пересування дозволяється через кілька годин після закінчення процедури. Виписка можлива вже в день операції, іноді – на наступний. Завдяки професійності хірургів і сучасному оснащенню клініки, відновний період не завдає жодних проблем! Жінці слід лише дотримуватися нескладних рекомендацій, наданих вище.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічне накладання кілець на маткові труби з метою запобігання вагітності 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічне накладання кілець на маткові труби з метою запобігання вагітності в Клініці Біляка?

  Лапароскопічне накладання кілець на маткові труби з метою запобігання вагітності в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів