Пупкова грижа

Пупкова грижа

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пластика пупкових гриж – це малотравматичне хірургічне втручання, під час якого здійснюється усунення або видалення пупкової грижі. Головна риса методики полягає в тому, що доступ до операційного простору здійснюється через кілька проколів в животі, а закриття грижових воріт робиться за допомогою спеціального сітчастого імплантату. Цим вона вигідно відрізняється від застосовуваних раніше порожнинних лапаротомічних операцій за натяжною методикою.

Одним зі слабких місць передньої черевної стінки є пупок. Отвір, через який колись проходили судини плаценти, заростає ще в дитячому віці. Залишається пупкове кільце, яке прикрите тонкою фасцією – апоневрозом прямого м’яза живота.

Іноді отвір пупка розширюється, апоневроз стоншується й може стати воротами для пупкової грижі. Для її усунення запропоновано багато хірургічних методик. Одначе не всі вони досконалі й рецидиви відзначаються досить часто.

У клініці Біляка, м. Ужгород, застосовується лапароскопічна герніопластика пупкових гриж. Це сучасна, малоінвазивна та надійна методика.

Анатомічні передумови

Пупок – слабке місце, яке розташовується практично посередині черевної стінки. На нього чиниться істотне навантаження й тому такі грижі займають за частотою друге місце, поступаючись тільки паховим.

За своїми властивостями, вони діляться на дві категорії:

 1. Малі. Якщо апоневроз прямих м’язів живота не розтягується, а діаметр самого кільця становить приблизно 2 см.
 2. Великі. Зазвичай супроводжуються розходженням прямих м’язів, пупковий отвір у поперечнику більше за 2 см.

Природно, що через грижові ворота більшого діаметру, утворюється грижа більшого розміру. Вмістом грижового мішка може бути будь-який орган чи вміст черевної порожнини:

 • сальник;
 • петлі тонкого кишківника;
 • ділянки товстої кишки;
 • одразу кілька з перерахованих структур.

Пупкова грижа в дорослих становить близько 4 % всіх випадків утворення гриж. Це досить небезпечний патологічний стан, здатний призвести до серйозних ускладнень. Тому варто якомога раніше звернути на нього увагу і вжити необхідних заходів.

Діагностичні заходи

Завжди, якщо в області пупка з’являється припухлість, необхідно подумати про пупкову грижу. Вона зазвичай не болить, вправляється. При напруженні м’язів живота виходить знову.

Кваліфіковані хірурги нашої клініки здатні встановити правильний діагноз вже після лікарського огляду пацієнта. Зазвичай, пупкові грижі видно неозброєним оком – вони виглядають як випинання поблизу пупка або в ньому самому. Підтвердити правильність висновку дозволяють інструментальні методи обстеження: комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія, УЗД.

Отримані дані застосовують для того, щоб спланувати лапароскопічну герніопластику в найдрібніших деталях. Так нам вдається досягати 100 % ефективності втручань і запобігати рецидивам.

  Показання до лікування

  Існує хибна думка, що туге обмотування живота допоможе позбутися пупкової грижі, а пупок заросте сам собою. На жаль – ні. Таке може статися лише в маленьких дітей до 5 років, і то не завжди.

  Тиск ззовні, який чинить пов’язка, може лише вправити грижу, але грижові ворота самі по собі не закриються.

  Дехто вважає, що герніопластику краще проводити в зрілому віці: нібито пупковий ободок розтягується з часом, через що і відбуваються рецидиви. Це не так. Затягування з лікуванням призводить лише до того, що грижа з категорії малих перейде в більшу. Якщо виявлена пупкова грижа – операція необхідна всім пацієнтам, старшим за 5 років.

  Показанням до хірургічного втручання є наявність простих чи защемлених гриж будь-якого розміру в пупковій ділянці. Якщо буде проігнорована пупкова грижа, симптоми її з часом поглиблюються – випинання збільшується, виникає біль, відчуття стискання у місті виходу кили. Внутрішні органи при цьому деформуються, що тягне за собою ймовірність серйозних ускладнень. Ризик защемлення з плином часу теж зростає, таке ускладнення відбувається досить часто.

  Тому усунути пупкову грижу варто, ще коли вона спокійна і вправляється. А якщо з’являється біль – негайно.

  Підготовка до герніопластики

  Типові місця встановлення троакарів при лапароскопічній герніопластиці з приводу пупкової грижі

  Типові місця встановлення троакарів при лапароскопічній герніопластиці з приводу пупкової грижі

  Будь-яке лапароскопічне втручання потребує певної підготовки.

  Тому пацієнт обстежується за таким планом:

  • Клінічні аналізи крові й сечі – допомагають визначити, чи немає в організмі гострих інфекційних або запальних процесів.
  • Коагулограма (система згортання) – визначає, чи існує ризик неконтрольованої кровотечі під час операції.
  • Біохімія крові – показує супутню патологію з боку внутрішніх органів, яку потрібно врахувати в ході втручання.

  Також попередньо необхідно провести інструментальні дослідження – УЗД черевної порожнини, КТ, МРТ. Вони допомагають визначити, які саме органи змістилися зі свого природного місця розташування. Завдяки цій інформації, наші хірурги планують покроково як буде проходити операція з видалення пупкової грижі.

  Втручання з приводу пупкових гриж можуть проводитися без застосування загального наркозу. Високий професіоналізм фахівців клініки Біляка й регулярні стажування в кращих закордонних клініках збагачують наших лікарів найсучаснішим досвідом.

  Тому є можливість обмежитися епідуральною або взагалі – місцевою (інфільтраційною) анестезією. Залежить це від індивідуальних особливостей грижі в окремо взятої людини.

  За кілька діб до втручання з меню виключаються продукти, які провокують газоутворення. Перед самою операцією ставиться очисна клізма.

  Хід втручання

  Особливість пупкових гриж полягає у тому, що традиційна лапароскопія потребує установки одного з інструментів (троакарів) саме в області пупка, цим самим ще більше послаблюючи “слабке місце”. Щоб уникнути цього та зменшити ризик рецидиву, у клініці Біляка застосовується модифікована методика лапароскопічного лікування пупкових гриж.

  На шкірі передньої черевної стінки робляться проколи діаметром до 10 мм, але вони зміщуються в одну зі сторін від центра тіла. Зазвичай – вліво.

  Крізь отвори в черевну порожнину заводиться джерело світла, мініатюрний відеосенсор і робочі інструменти. Кожен крок операції хірург спостерігає на екрані монітора.

  Узагальнений порядок дій виглядає так:

  1. Операційне поле оглядається і знаходять грижові ворота.
  2. При наявності спайок проводять лапароскопічний адгезіолізис.
  3. Вміст грижового мішка оглядається на цілісність, очеревину мішка розтинають, але не відтинають.
  4. Пупкове кільце назовні від очеревини зашивається.
  5. Його додатково зміцнюють сітчастим ендопротезом з інертного полімеру. Щоб підвищити надійність латки, сітку накладають із запасом матеріалу до 3 см від центру грижових воріт.
  6. Розріз на очеревині зашивається.
  7. Операційне поле оглядається на предмет надійного гемостазу, інструменти виймаються з черевної порожнини.
  Накладення сітчастого імпланту на пупочне кільце

  Накладення сітчастого імпланту на пупочне кільце

  Проколи або закриваються лейкопластирними пов’язками або вшиваються одним-двома швами. Зазвичай, навіть необхідність у післяопераційному курсі антибіотиків відсутня.

  Герніопластика пупкової грижі дозволяє повернути внутрішні органи до їх анатомічного положення й запобігти рецидиву. Сітчастий імплантат надійно перекриває вихід з пупка та прекрасно приживається.

  Переваги проведення операції за допомогою лапароскопії

  Коли в людини утворюється пупкова грижа, лікування методом лапароскопічної герніопластики є єдиним оптимальним варіантом. Така техніка має ряд важливих плюсів:

  • малий обсяг втручання – завдяки відмові від розрізу на користь невеликих проколів;
  • відсутність суттєвої втрати крові;
  • виключення ризику помилки – завдяки постійному відеоконтролю за робочою областю;
  • відсутність ризику ускладнень – після лапароскопії навколо сітчастого імплантату відсутній набряк, не утворюються спайки, не виникає рецидиву грижі;
  • існує можливість одночасно діагностувати та вилікувати деякі супутні проблеми з органами черевної порожнини;
  • мінімальний больовий синдром у післяопераційному періоді;
  • відсутність некрасивих шрамів – місця проколів з часом стають майже не помітними.

  За допомогою даної методики можна успішно проводити лікування пупкової грижі в дорослих і дітей. Вона безпечна й не спричиняє сильний стрес на організм, на відміну від порожнинних, лапаротомічних операцій. Тому реабілітація після неї проходить швидко й легко.

  Відновлення після пластики пупкових гриж

  Коли в пацієнта пупкова грижа, операції часто проводять без застосування загального наркозу, тому пацієнт знаходиться у свідомості. Відразу після втручання його переводять до палати та вже через кілька годин дозволяють вставати. Виписка може бути проведена вже наступної доби, а максимальний термін перебування в стаціонарі становить 3 дні.

  Основні рекомендації на реабілітаційний період:

  • не піднімати вагу понад 5 кг;
  • відмовитися від відвідування парних;
  • не плавати у водоймах і басейнах;
  • утриматися від сексуальної активності;
  • робити легку гімнастику для зміцнення м’язів черевної стінки;
  • уникати водних процедур у ванній, дозволено лише душ;
  • дотримуватися дієтичного харчування – нежирна їжа, приготована методом варіння або на пару.

  Зазвичай ці обмеження знімаються через 2–3 тижні – залежно від динаміки одужання. Через 30 днів після операції пацієнт проходить контрольне обстеження в лікаря.

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка успішно усувають грижі будь-якого типу. Хірурги, котрі стажувалися в США і Європі, володіють сучасними методиками проведення операцій. Вони підбирають індивідуальну схему лікування для кожної людини, залежно від стану здоров’я та деталей патології.

  Кожен пацієнт на час перебування в клініці забезпечується всім необхідним: окремою палатою готельного типу, повноцінним харчуванням.

  Організовується індивідуальний сестринський пост і професійне спостереження з боку кваліфікованого лікаря. Відновленню сил і здоров’я допомагають сеанси озонотерапії.

  Завдяки такому ставленню до пацієнтів, тривалість стаціонару після лапароскопічної герніопластики в клініці Біляка рідко перевищує 3 діб.

  Якщо вас зацікавило видалення пупкової грижі, ціна операції вказана у відповідному розділі сайту клініки.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна герніопластика пупкових гриж 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна герніопластика пупкових гриж в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна герніопластика пупкових гриж в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів