diafragmalna-kila

Схематичний вигляд кили стравохідного отвору діафрагми

Зміст сторінки:

Лапароскопічне лікування стравохідних гриж – це операція, при якій органи шлунково-кишкового тракту повертають з грудної порожнини на їхнє анатомічне місце, а грижові ворота закривають. Доступ до операційного простору здійснюється через невеликі проколи в черевній стінці.

З анатомічного боку, стравохід (esophagus) – не що інше, як м’язова трубка, яка проходить крізь грудну порожнину й через окремий отвір у діафрагмі (гіатус), потрапляє до черевної порожнини, де з’єднується зі шлунком.

Механіка розвитку грижі завжди означає, що органи аномальним шляхом залишають своє анатомічне місце розташування. Коли йде мова про грижу стравоходу, то маються на увазі аномалії стравохідного отвору діафрагми. А випинання стінки езофагеаса називаються дивертикулами.

У клініці Біляка, м. Ужгород, успішно й ефективно лікують обидві ці патології: стравохідні грижі й дивертикули.

Види патології

Через отвір стравоходу до грудної порожнини можуть потрапляти різні органи травної системи або їхні окремі частини. Найчастіше, це – верхній відділ шлунка (кардія). Але нерідко зустрічаються й інші варіанти:

 • ділянки кишківника.
 • фрагменти сальника.
 • пілоричний відділ шлунка.
 • весь шлунок цілком.

Повна класифікація таких гриж складна й багатогранна та пересічній людині вона просто не потрібна. Зате з нею добре знайомі лікарі нашої клініки. Цими знаннями вони активно користуються для розробки найбільш ефективної тактики лікування стосовно кожного окремого пацієнта.

Потрібно пам’ятати, що захворювання стане неухильно прогресувати та з часом діафрагмальна грижа стравоходу стає причиною розладів із боку легень, серця, печінки та підшлункової залози.

Грижа стравоходу – симптоми й показання до лікування

Окремі симптоми патології залежать від того, який саме орган та / або його частина потрапляє через грижові ворота в грудну клітку. Саме це визначає, наскільки негативно грижа впливатиме на стан здоров’я людини. Вважається, що операція необхідна в таких випадках:

 1. Сам факт наявності великої грижі.
 2. Супутня хірургічна патологія черевної порожнини.
 3. Неефективність консервативного лікування негативних явищ із боку шлунково-кишкового тракту.
 4. Розвиток компресійного синдрому на тлі здавлення органів грудної клітки вмістом грижового мішка.
 5. Поява розладів серцевої діяльності, псевдокоронарний синдром.
 6. Ускладнення з боку прилеглих органів (виразка та шлунково-кишкова кровотеча, утворення стриктур, рецидивні пневмонії).
 7. Підозра на те, що ковзна (рухлива) грижа стравоходу защемилася.

Будь-яку з цих ознак слід розглядати як привід для термінової консультації хірурга та операції. Особливо, якщо процес має велику давність: у подібних випадках негативні зміни прогресують неухильно й набувають стійкого характеру.

Як зрозуміти, що патологія має місце? Вірні ознаки того, що в людини грижа стравоходу – симптоми. Лікування необхідно тим, хто відчуває в себе:

 • складнощі при проходженні їжі стравоходом;
 • часту відрижку й печію;
 • біль в загрудинній й надчеревній ділянках, іноді – підребер’ї (через це грижу часто плутають із хворобами серця);
 • напади кашлю, що супроводжується рясним слиновиділенням та блюванням;
 • кислий присмак у роті;
 • відчуття печіння в стравоході.

Симптоматика найчастіше проявляється після їжі або фізичних навантажень. Ігнорувати її в жодному разі не можна. Адже чим небезпечна грижа стравоходу? Тим, що вона подразнює блукаючий нерв і спричиняє проблеми зі серцево-судинною системою. Також при цьому захворюванні розвиваються грубі розлади шлунково-кишкового тракту, аж до кровотеч.

  Діагностичні заходи

  Впевнено виявити таку проблему, як грижа стравоходу – непросто. Багато що залежить від досвіду і професіоналізму лікаря, можливостей доступного обладнання. У клініці Біляка точна діагностика є основою ефективного лікування й дозволяє здійснити операцію з мінімальними пошкодженнями.

  До переліку діагностичних процедур входять:

  • pH-метрія вмісту стравоходу та шлунку – дає інформацію про хімічний склад шлункового соку.
  • Контрастна рентгенографія й комп’ютерна томографія – дозволяє оцінити розміри грижі і її локалізацію. Також показує моторику органів шлунково-кишкового тракту, дозволяє підтвердити або виключити наявність патологічного рефлюксу.
  • УЗД органів черевної порожнини й заочеревинного простору – ідентифікує випинання й показує його розміри, співвідношення з іншими органами грудної клітки.
  Типові місця установки троакарів при пластиці параезофагеальної грижі

  Типові місця установки троакарів при лікуванні стравохідної кили

  Ендоскопічне дослідження – фіброгастроскопія. Допомагає оцінити стан слизової оболонки стравоходу, шлунка й кишківника.

  Ці інструментальні методи обстеження дозволяють отримати повну візуальну картину патології та скласти індивідуальний план оперативного втручання.

  Хід втручання

  Коли підтверджується грижа стравоходу, лікування показане лише хірургічне. Найменш травматичним та найбільш прогресивним є лапароскопічний підхід.

  Замість широкого розрізу шкіри, м’язів і очеревини, на животі робиться кілька проколів діаметром до 1 см кожен. Через них в середину черева заводяться хірургічні інструменти й мініатюрний відеосенсор із джерелом світла. На екрані монітора лікар-хірург візуально контролює весь хід операції.

  При встановленні діагнозу типової грижі стравоходу, операція складається з таких етапів:

  1. Огляд оперативного простору.
  2. Виявлення грижового мішка і вправлення його в черевну порожнину. Якщо грижа вже обзавелася спайками, вони перетинаються.
  3. Після вправлення, «слабке» місце діафрагми зміцнюється. Грижові ворота закриваються шляхом зшивання ніжок діафрагми (крурорафія).
  4. Якщо в ефективності крурорафії є сумніви, на ворота пришивається міцна сітка з інертного полімеру або матеріалу біологічного походження. Це – гарантія того, що грижа не рецидивує.
  5. У разі необхідності застосовуються антирефлюксні методики.
  Діафргамальну килу усунено

  Стравохідну килу усунено

  Під кінець, хірург повторно оглядає оперативне поле на предмет надійності гемостазу. Інструменти виймаються, проколи або зашиваються, або закриваються лейкопластирними пов’язками.

  Переваги проведення операції за допомогою лапароскопії

  Для пацієнта, у якого утворилася грижа стравоходу, лікування лапароскопічною методикою є безпрограшним варіантом. Її переваги незаперечні:

  • мінімальна втрата крові;
  • відсутність розсічення м’язових і шкірних тканин;
  • виключення ризику рецидивів захворювання;
  • мінімум болю в післяопераційний період;
  • низька ймовірність ускладнень – інфікування, спайок;
  • швидке відновлення;
  • відсутність шрамів і рубців.

  На відміну від класичної порожнинної операції, при лапароскопії стрес для організму в рази менше. Тому пацієнти легко її переносять і незабаром повертаються до звичного життя.

  Післяопераційний період

  Того ж дня, коли виконана операція з видалення грижі стравоходу, людині можна вставати з ліжка й починати ходити. На другу добу дозволяється приймати рідку й перетерту їжу, до цього – тільки воду. Виписка зазвичай відбувається через 2–3 дні після лапароскопії. На час реабілітаційного періоду пацієнту надають необхідні рекомендації:

  • не піднімати важких предметів масою понад 5 кг;
  • не купатися у ванній, замінити її на душ;
  • підтримувати гігієну післяопераційних швів;
  • не плавати у відкритих водоймах та басейнах;
  • не відвідувати баню й сауну.

  Також дуже важливо 1,5–2 місяці після операції дотримуватися полегшеної дієти. Важливо виключити продукти, що викликають газоутворення, тому з меню забирається гостра й жирна їжа, смажені страви, копченості, соління, бобові, капуста, хлібобулочні вироби. Також варто відмовитися від алкоголю.

  Людям, які перенесли видалення стравохідної грижі, бажано не переїдати й не їсти пізніше, ніж за 3 години до сну. Сама їжа повинна бути нежирною та такою, що обволікає шлунок – наприклад, розварені каші, овочеві пюре. Надалі рекомендується дотримуватися здорового режиму життя та харчування для попередження рецидивів.

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка (Ужгород) успішно усувають грижі стравоходу й інших органів. У нас працюють кваліфіковані лікарі, які проходили стажування в кращих міжнародних клініках. Кожен пацієнт може розраховувати на ретельне обстеження. Завдяки цьому складається індивідуальний алгоритм, за яким і проводиться операція, грижа стравоходу усувається ефективно та надійно.

  На час перебування в клініці організовується окрема палата готельного типу та харчування. До меню включені страви з органічних продуктів, подарованих природою Закарпаття, що безпосередньо сприяє швидкому відновленню сил і здоров’я.

  Забезпечується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю й регулярне спостереження з боку кваліфікованого лікаря. Перевірені схеми озонотерапії прискорюють загоєння і відновлення.

  Завдяки цьому, стаціонар після лапароскопічного лікування грижі стравоходу в клініці Біляка триває близько 2–3 діб. Якщо вам необхідне видалення грижі стравоходу, відгуки наших пацієнтів допоможуть розвіяти зайві сумніви щодо можливостей клініки. Це дуже ефективна й безпечна операція, яка позбавить вас від неприємної проблеми назавжди!

  Пропонуємо переглянути інтерв’ю із засновником клініки, Біляком Степаном Томовичем, де він розповідає про сучасне та безпечне лікування кил стравоходу. А ще нижче наведено інтраопераційне відео лапароскопічної крурорафії.

  Отже – відео.

  Діагноз – кила стравохідного отвору діафрагми, ГЕРХ.
  Операція – лапароскопічна крурорафія з фундоплікацією за Ніссеном.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічне лікування кили стравоходу 33000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічне лікування кили стравоходу в Клініці Біляка?

  Лапароскопічне лікування кили стравоходу в Клініці Біляка коштує 33000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів