diafragmalna-kila

Схематичний вигляд кили стравохідного отвору діафрагми

Анатомічно, стравохід являє собою м’язову трубку, котра проходить скрізь грудну порожнину та через спеціальний отвір у діафрагмі (хіатус), проникає до черевної порожнини, де з’єднується зі шлунком.

Сама механіка грижі (кили) полягає в тому, що органи виходять аномальним шляхом зі звичайного місця розташування. Тому, коли заходить мова про кили стравоходу, на увазі маються кили стравохідного отвору діафрагми.

А аномальні випинання стінки стравоходу називаються дивертикулами. Лікарі клініки Біляка, м. Ужгород, впевнено та ефективно лікують обідві патологіі: грижі і дивертикули стравоходу.

Види патології

До грудної порожнини через отвір стравоходу можуть потрапляти різні частини органів черевної порожнини. Частіш за все – верхній відділ шлунку (кардія). Однак трапляються й інші варіанти:

 • Ділянки кишківника.
 • Фрагменти сальника.
 • Пілоричний відділ шлунку.
 • Весь шлунок.

Повна класифікація діафрагмальних кил досить складна, багатогранна і пересічній людині просто не потрібна. Зате її добре знають лікарі клініки Біляка і користуються цими знаннями для розроблення найбільш ефективної тактики лікування.

Варто знати, що для захворювання характерно невпинне прогресування, та з часом, в багатьох випадках, воно призводить до появи супутніх розладів з боку серця, легень, печінки та підшлункової залози.

Показання до лікування грижі стравоходу

Специфіка захворювання залежить від того, який саме орган та/або його частина виходить через грижові ворота до грудної порожнини. Це визначає, наскільки негативно кила впливатиме на стан здоров’я людини. Загальноприйнято вважати, що операція потрібна у наступних випадках:

 1. Факт наявності кили значних розмірів.
 2. Поєднання стравохідної грижі з іншою хірургічною патологією черевної порожнини.
 3. Неефективність консервативної корекції негативних проявів з боку шлунково-кишкового тракту.
 4. Розвиток компресійного синдрому через тиск вмісту грижового мішка на органи грудної порожнини.
 5. Поява ознак порушення серцевої діяльності, псевдокоронарний синдром.
 6. Ускладнення з боку прилеглих органів (виразка та шлунково-кишкова кровотеча, поява стриктур, рецидивні пневмонії).
 7. Підозра на защемлення вмісту грижового мішка.

Будь-яка з цих ознак має розглядатися як привід для операції. Особливо, якщо процес має давню історію і тривалий перебіг: в таких випадках негативні зміни наростають невпинно та досить швидко.

Діагностичні заходи

Впевнено виявити стравохідну килу непросто. Багато залежить від досвіду та професійності лікаря, можливостей наявного устаткування. В клініці Біляка, точна діагностика є запорукою лікувального ефекту та допомагає провести операцію з мінімальними пошкодженнями.

До переліку діагностичних процедур входять:

 • Контрастна рентгенографія та комп’ютерна томографія.
 • УЗД органів черевної порожнини та позаочеревинного простору.
 • Ендоскопічне дослідження.
Типові місця установки троакарів при пластиці параезофагеальної грижі

Типові місця установки троакарів при лікуванні стравохідної кили

Ці інструментальні методи обстежень дозволяють отримати достатньо повну візуальну картину патології та скласти індивідуальний план оперативного втручання.

Якщо є потреба в операції, додатково досліджуються система згортання та біохімічні показники крові.

Хід втручання

Кили відносяться до таких захворювань, котрі можна надійно вилікувати лише за допомогою хірургічного втручання. Найменш травматичний та найбільш сучасний підхід – лапароскопічний.

Замість широкого розрізу шкіри, м’язів та очеревини, робиться кілька проколів діаметром до 1 см. Через них до черевної порожнини заводяться хірургічні інструменти та мініатюрний відеосенсор із джерелом світла. На екрані монітору лікар-хірург візуально контролює весь перебіг операції.

Власне, втручання передбачає наступні кроки:

 1. Ревізія оперативного простору.
 2. Виявлення грижового мішка та його вправлення до черевної порожнини. При цьому також розсікаються спайки, котрі можуть утворитися в грудній порожнині.
 3. Після вправлення, «слабке» місце діафрагми укріплюється. Грижові ворота закриваються шляхом зшивання ніжок діафрагми (крурорафія).
 4. Якщо немає впевненості в ефективності крурорафії, на грижові ворота може додатково накладатися сітка з інертного полімеру або матеріалу біологічного походження.
 5. За потреби, застосовуються антирефлюксні методики.
Діафргамальну килу усунено

Стравохідну килу усунено

На завершення, хірург повторно оглядає оперативне поле на предмет надійності гемостазу. Інструменти виймаються, проколи або зашиваються, або закриваються пластирними пов’язками.

Особливості лікування в клініці

Кожен пацієнт проходить ретельне обстеження та стосовно кожного складається індивідуальний план найбільш ефективного оперативного лікування.

На час перебування в клініці, організовується окрема палата готельного зразку та харчування. Меню складається з органічних продуктів, подарованих природою Закарпаття, що також сприяє швидкому відновленню сил та здоров’я.

Забезпечується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю та регулярний нагляд з боку кваліфікованого лікаря. Перевірені схеми озонотерапії прискорюють загоєння та одужання.

Завдяки всьому цьому, перебування на стаціонарі після лапароскопічного лікування грижі стравоходу в клініці Біляка триває близько 2-3 діб.

Вартість операції: 18900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Пропонуємо переглянути інтерв’ю із засновником клініки, Біляком Степаном Томовичем, де він розповідає про сучасне та безпечне лікування кил стравоходу. А ще нижче наведено інтраопераційне відео лапароскопічної крурорафії.

Отже – відео.

Діагноз – кила стравохідного отвору діафрагми, ГЕРХ.
Операція – лапароскопічна крурорафія з фундоплікацією за Ніссеном.