Кіста нирки

Кісти нирки

Проста солітарна кіста нирки зазвичай не турбує людину. Найчастіше вона є вродженим станом і діагностується при супутньому дослідженні. Таких випадків небагато:

 • гострий інфекційний процес, який безпосередньо пов’язаний з існуванням кісти;
 • великі розміри кісти, бо впливають на стан навколишніх органів (наприклад, перетискання судин, сечоводу);
 • кісти можуть стати джерелом злоякісного новоутворення.

Отже, є всі підстави, щоб позбутися цього небажаного утворення. У лікуванні кісти нирки Вам нададуть допомогу фахівці клініки Біляка.

Залежно від розташування і розмірів кісти та стану пацієнта, застосовуються два методи – черезшкірна пункція з евакуацією вмісту кістозної порожнини або її ендоскопічне висічення та видалення зі збереженням органу.


Підготовка до операції

Операції на нирках не вимагають особливої підготовки. Весь перелік обстежень, результати яких необхідні для успішного лікування, можна пройти за один-два дні. Дві-три доби до операції необхідно дотримуватися дієти з пониженим вмістом клітковини.

Кваліфіковану відповідь на будь-які питання, які виникають у Вас щодо протікання та лікування хвороби, Ви можете отримати у персоналу клініки Біляка за допомогою онлайн-чату чи зателефонувавши до нас..

Хід операції

Операція проводиться під загальним знеболенням. Після введення знеболювального накладається пневмоперитонеум та вводиться перший троакар (діаметром 10 мм) трохи вище пупка. Затим пацієнт повертається на здоровий бік, а по середній пахвовій лінії вводяться ще два троакари меншого діаметру (5 мм). Типові місця введення троакарів позначені на малюнку пронумерованими крапками (1-3). Діаметр проколів становить не більше ніж 10 мм.

Далі здійснюється висічення кісти, виймаються інструменти та зашиваються отвори для троакарів. Беззаперечні переваги лапароскопічного лікування кісти нирки в клініці Біляка:

Проколи для резекції кіст нирок

Розташування троакарів при резекції кіст нирок

 • відсутність травматичних і спотворюючих розрізів;
 • скорочений післяопераційний період (2-4 дні);
 • відсутність інфекційних ускладнень і рецидивів.

Особливості лікування в клініці

Зазвичай велика увага приділяється підготовчому періоду, оскільки правильна підготовка є запорукою успішної операції. Також індивідуальний підхід до пацієнта поширюється і на післяопераційний період.

У клініці Біляка, м. Ужгород, практикується раціональне збалансоване харчування із використанням екологічно чистих продуктів. Меню для кожного пацієнта формується окремо із врахуванням індивідуальних особливостей його організму.

Лапароскопічна резекція кіст нирки

Лапароскопічна резекція кіст нирки

Кожен клієнт клініки знаходиться під контролем досвідченого лікаря і забезпечується індивідуальним цілодобовим постом реанімаційної медсестри.

Індивідуальна палата, що оснащена відповідно до світових стандартів, дозволяє з комфортом перенести післяопераційний період, який складає 2-4 дні. Додаткове використання озонотерапії згладжує післяопераційний період і служить основою швидкого відновлення.

Сучасне обладнання й унікальний досвід фахівців клініки Біляка щодо лапароскопічного лікування кіст нирок сприяють високій ефективності проведених операцій. Зокрема, зводиться до мінімуму ймовірність рецидивів та ускладнень у вигляді нагноєння кістозного мішка, а також зберігається естетична краса тіла.

Вартість операції: 15900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.