Кіста нирки

Кісти нирки

Зміст сторінки:

Лапароскопічна резекція кіст нирок – це малотравматичне, сучасне оперативне лікування кісти нирки. Кіста нирки є урологічним захворюванням, являє собою патологічне утворення округлої форми, заповнене рідиною. Кісти можуть розташовуватися як на правій, так і на лівій нирці. Найчастіше вони бувають поодинокими, різного розміру й місця локалізації. Множинні утворення діагностуються набагато рідше.

У медицині налічується п’ять основних варіантів кіст нирок:

 • одинична;
 • багатокамерна;
 • губчаста нирка;
 • мультикістозна дисплазія;
 • полікістоз.

Одинична кіста буває вродженою чи набутою протягом життя людини. Багатокамерна діагностується дуже рідко. Вона складається з декількох порожнин, нирка при такій патології часто зберігає нормальну будову та справно виконує свої функції.

Губчаста кіста – це вроджений дефект розвитку плода на початку його формування. За такого діагнозу, певна частина нирки має безліч дрібних кіст, через що візуально нагадує губку.

Мультикістозна дисплазія є вродженою вадою розвитку плода. Це відсутність нирки й заміна її тканини кістами. При ураженні обох нирок, така патологія несумісна з життям, немовля гине дуже рано тому, що його кров не очищується від токсичних продуктів обміну.

Полікістоз є генетичною аномалією. Патологія провокується неповноцінним геном, що передається малюкові від батьків. У перші ж тижні формування плоду в нирках порушується кровообіг, розростається патологічна тканина, і виникає багато дрібних кіст.

Докладніше про захворювання – причини і прояви

Зазвичай, проста солітарна кіста нирки не викликає занепокоєння в людини. Причини утворення кіст на нирках досконально невідомі. Вважається, що в багатьох випадках цьому сприяє генетична спадкова схильність і перенесені інфекційні захворювання, травми, патологія нирок. Частіш за все буває вродженим станом, жодним чином себе не проявляє, і є випадковою діагностичною знахідкою під час досліджень із приводу супутньої патології. Зазвичай виявляється в дорослих пацієнтів, особливо в чоловіків, старших за 40–45 років.

У процесі розростання, утворення збільшується в розмірах і починає тиснути на миску, сечовід і судини нирки. У хворої людини спостерігаються ниючі больові відчуття в попереку з одного боку. При супутньому пієлонефриті та хронічній нирковій недостатності може підвищуватися температура тіла, турбувати болісне сечовипускання, спрага, слабкість, підвищений артеріальний тиск, біль у м’язах і суглобах.

Показання до операції

Пацієнтам із кістою невеликого діаметра, розташованою на периферії нирки, що не викликає порушень кровообігу й сечовивідних функцій, допускається періодичне УЗД 1–2 рази на рік.

Випадків, котрі потребують термінового хірургічного лікування кісти, небагато:

 • гострий інфекційний процес, до якого залучається уражена нирка;
 • великі розміри, при яких кіста впливає на оточуючі органи (перетискання судин, сечоводу);
 • ризик розриву кісти і вилиття її вмісту в черевну порожнину, що загрожує розвитком перитоніту, котрий несе пряму загрозу життю;
 • нагноєння кісти та утворення абсцесу;
 • підозра, що кіста може стати джерелом злоякісного новоутворення.

Отже, підстави позбутися цього небажаного утворення є. У подібних випадках, якщо не вжити термінових заходів або застосовувати не ефективне лікування, в організмі неминуче розпочнуться незворотні патологічні процеси, що спровокують серйозну дисфункцію нирок, розвиток запального процесу й гострої ниркової недостатності. У встановленні діагнозу й успішному лікуванні кісти нирки, вам нададуть допомогу фахівці Ужгородської клініки Біляка.

  Підготовка до операції

  При постановці діагнозу, фахівці клініки враховують усі скарги пацієнта і проводять лабораторні дослідження. У крові може бути виявлено ​​анемію, підвищення рівня сечовини, креатиніну, загального білка. В аналізі сечі часто знаходять гематурію, лейкоцитурію, низьку питому вагу сечі.

  Хвору людину обстежують за допомогою УЗД, яке дозволяє встановити розміри, локалізацію, кількість кіст, їх зв’язок із сусідніми органами і прилеглими тканинами. За необхідності проводять додаткове обстеження: екскреторну урографію, ангіографію, комп’ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію.

  Операції на нирках завжди серйозні й потребують певного підготовчого періоду. Після постановки діагнозу, лікар проводить бесіду з пацієнтом, роз’яснюючи йому причину операції, її мету та перебіг. Весь перелік обстежень, результати яких необхідні для успішного лікування, можна пройти за один-два дні. Уточнюються алергічні реакції хворого на антибіотики й антисептики. Показана дієта з пониженим вмістом клітковини за 2–3 доби до операції. Хворий обов’язково повинен виключити вживання препаратів, що розріджують кров.

  На будь-які питання, що виникли у Вас, є можливість отримати кваліфіковану відповідь у персоналу нашої клініки за допомогою онлайн чату або просто зателефонувавши.

  Хід операції

  Якщо встановлено діагноз кіста нирки, хід операції складають фахівці, спираючись на багато чинників. Залежно від розмірів кісти, її локалізації та стану пацієнта, застосовується один із двох методів: черезшкірна пункція з евакуацією вмісту кістозної порожнини або її ендоскопічне висічення і видалення зі збереженням органу.

  Черезшкірне видалення кісти виконують, коли вона розташована на задній поверхні нирки. При цьому роблять невеликий надріз у районі попереку, крізь котрий вводять ендоскоп (трубку з інструментом, у яку вмонтовано крихітну відеокамеру). Кожний крок видалення кісти з її стінками хірург спостерігає на екрані. Однак у сучасній хірургії найбезпечнішим і ефективним методом лікування вважається лапароскопічна резекція кіст нирки.

  Проколи для резекції кіст нирок

  Розташування троакарів при резекції кіст нирок

  Операція проводиться під загальним знеболенням. Після накладення пневмоперитонеума, вище пупка вводиться перший троакар (діаметром 10 мм). Потім пацієнт укладається на здоровий бік, і по середній пахвовій лінії вводяться ще два троакари меншого розміру (5 мм). Приблизні місця введення позначені пронумерованими крапками. Діаметр проколів складає не більш, як 10 мм.

  Між введенням лапароскопа та інших медичних інструментів, у черевну порожнину закачується вуглекислий газ. Це роблять, щоби підняти стінку живота, котра заважає огляду операційного поля, також процедура дозволяє вільно здійснювати рухи інструментами. Далі здійснюється висічення кісти, виймання інструментів і закриття отворів для троакарів 1–2 швами.

  Лапароскопічне видалення кіст у нирці має незаперечні плюси як перед пункційними методиками, так і перед лапаротомічними операціями. Доступ за допомогою лапароскопії дозволяє виконати видалення кісти нирки будь-якого розміру й локалізації.

  Багаторазово збільшене зображення на моніторі демонструє хірургам усе патологічні утворення нирки, завдяки чому виключається ризик помилки. Лапароскопія кісти нирки виконується із застосуванням новітнього хірургічного обладнання, що гарантує безпеку й ефективність.

  Незаперечні переваги лапароскопічного лікування кісти нирки в клініці Біляка:

  • уникнення розрізів, котрим властива травматичність та утворення не естетичних рубців ;
  • скорочений післяопераційний період (2–4 дні);
  • відсутність інфекційних ускладнень і рецидивів.

  Реабілітація після операції

  Після лапароскопічного видалення кісти на нирці, пацієнт проходить відновлювально-реабілітаційний період, котрий складається з таких етапів:

  • зниження болю в перші дні після операції;
  • впевнене відновлення тканин нирок;
  • швидке загоєння шкіри й антисептична профілактична обробка від інфікування рани;
  • відновлення нормального самопочуття.

  Реабілітація пацієнта починається відразу по завершенню операції. Зазначені заходи гарантують якнайшвидше відновлення здоров’я хворого.

  Пацієнт, котрий переніс лапароскопічну резекцію кісти нирки, при сприятливому прогнозі перебуває в стаціонарі від 2 до 7 днів, й отримує цілодобовий догляд. Медичний персонал контролює, як швидко людина прийшла до тями, як проходить відновлення після анестезії. При необхідності, призначаються знеболювальні засоби, які на другу добу зазвичай уже можна відміняти, й антибактеріальні препарати. Зазвичай, у той же день пацієнти починають вставати, ходити, їсти. Те, як швидко відновиться звична рухова активність, залежить від індивідуальних особливостей: віку, складності операції, наявності супутніх патологій. Зазвичай, пацієнт виписується зі стаціонару додому вже на 3-й день.

  Виписка зі стаціонару не означає, що людина здатна відразу повернутися до активного ритму життя. Втім, відновний період сильно не затягується і включає в себе:

  • прийом необхідних медикаментів (анальгетиків, антибіотиків, протизапальних препаратів);
  • обмеження фізичних навантажень;
  • відмову від куріння та алкогольних напоїв;
  • дотримання дієтичного харчування.

  Після лапароскопії кісти на нирці, дотримання лікувальної дієти є обов’язковою умовою. Її порушення та ігнорування можуть стати причиною серйозних розладів функції нирки. Зі щоденного раціону потрібно виключити газовані напої, бобові, прянощі. Не рекомендується вживати солону, смажену, копчену, жирну, гостру їжу. Варто обмежити себе в стравах із великою кількістю білкових продуктів, також краще відмовитися від кави й шоколаду. Таке харчування допоможе зменшити навантаження на організм і скоротить вплив на нього токсичних речовин. Водночас, буде корисно збільшити вміст рослинних вуглеводів у раціоні, ввівши в меню овочі. Пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання і схильні до набряків, повинні контролювати кількість випитої на добу рідини.

  Невеликі розрізи після лапароскопічного втручання затягуються швидко, залишаючи ледь помітні шрами. Деяким пацієнтам призначається фізіотерапія, від якої післяопераційні рубці загоюються, а тканини швидко відновлюються. При необхідності, лікар рекомендує носити післяопераційний бандаж або допомагає підібрати відповідний вид компресійної білизни.

  Щоб організм не перевантажувався і відновлювався легко, перші місяці краще обмежити фізичну активність. Людині не рекомендується піднімати й носити вантажі, бігати, різко рухати ногами й руками, низько нахиляти тулуб. У періоді реабілітації потрібно регулярно спостерігатись у лікуючого лікаря для контролю стану здоров’я та результатів лікування. Дані заходи допоможуть знизити навантаження на нирки й у найкоротші терміни відновити їх нормальне функціонування. Щоб уникнути ускладнень і появи нових утворень, рекомендується проходити необхідні обстеження нирок не менш як 2 рази на рік.

  Особливості лікування в клініці

  Підготовчому періоду приділяється особлива увага, оскільки правильна підготовка – запорука успішної операції. Індивідуальний підхід до пацієнта поширюється також і на післяопераційний період.

  Лапароскопічна резекція кіст нирки

  Лапароскопічна резекція кіст нирки

  У клініці Біляка, м. Ужгороді на Закарпатті, організовано раціональне харчування екологічно чистими продуктами з ретельно підібраним меню для кожного пацієнта.

  Кожен клієнт клініки перебуває під контролем стану з боку досвідченого лікаря й забезпечується індивідуальним цілодобовим постом реанімаційної медсестри.

  Індивідуальна палата, обладнана за європейськими стандартами, дозволить з комфортом перенести післяопераційний період, котрий триває 2–4 дні. Додаткове використання озонотерапії згладжує післяопераційний період і служить основою якнайшвидшого відновлення.

  Сучасне обладнання та унікальний досвід фахівців клініки Біляка в лапароскопічному лікуванні кісти нирки сприяють високій ефективності операцій. Це знаходить своє відображення у відсутності рецидивів і ускладнень у вигляді нагноєння кістозного мішка, а також збереженні естетичної краси тіла після такої малотравматичної операції, як лапароскопія кісти нирки. Відгуки пацієнтів при виписці з клініки завжди сповнені вдячності.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна резекція кіст нирок 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна резекція кіст нирок в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна резекція кіст нирок в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів