Схематичне зображення стегнової грижі

Схематичне зображення стегнової грижі

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пластика стегнових гриж – це малотравматичне хірургічне втручання, в ході якого грижовий мішок усувається, зміщені органи повертаються на своє анатомічне розташування, а слабке місце черевної стінки зміцнюється за допомогою синтетичного сітчастого імплантату.

У нижньому відділі черевної порожнини – малому тазі – є особливе місце, через яке на стегно виходить стегнова артерія, стегнова вена і два нерви. Це так звана судинна лакуна, крізь неї найчастіше і виходять стегнові грижі.

Їх непросто виявити, вони схильні до ущемлення. Тому варто позбавлятися від них у плановому порядку. Клініка Біляка в м. Ужгороді, пропонує ефективне та безпечне лапароскопічне лікування стегнових гриж.

Грижа – це патологія, при якій не можливе медикаментозне лікування. Єдиний спосіб лікування при діагнозі стегнова грижа – операція. Ціна даного втручання в клініці Біляка включає якісне хірургічне лікування, усі необхідні процедури й комфортні умови перебування в стаціонарі.

Анатомічні передумови

Стінки судинної лакуни утворені трьома зв’язками, сама вона заповнена жировою тканиною, а зверху прикрита лише очеревиною. Зрозуміло, що це – одне зі «слабких місць», і, значить, є небезпечним в плані утворення гриж.

Грижові ворота частіше формуються в медіальному відділі (ближче до центру тіла) судинної лакуни, хірурги називають це місце стегновим кільцем.

Коли в кільце входить грижа, вона відсуває судини й нерви до периферії та утворює стегновий канал, який закінчується на передній поверхні стегна. Трапляється таке приблизно в 5–8 % серед усіх випадків гриж передньої стінки живота.

У появі стегнових гриж простежуються певні закономірності:

Вид стегнового кільця у чоловіків (а) та жінок (б). 1 та 4 - м'язи, 2 - стегнова артерія, 3 - стегнова вена

Вид стегнового кільця у чоловіків (а) та жінок (б). 1 та 4 – м’язи, 2 – стегнова артерія, 3 – стегнова вена

 1. Частіше страждають жінки у віці за 40 років. У них більш рихла жирова тканина та більше діаметр стегнового кільця (1,8 см), ніж у чоловіків (1,2 см).
 2. Появі сприяють різкі надмірні підвищення внутрішньочеревного тиску.
 3. З віком слабшають сполучнотканинні зв’язки, які відмежовують судинну лакуну і грижові ворота утворюються досить легко.
 4. Певним чином, появі стегнових гриж сприяють раніше проведені операції з приводу пахових гриж. Подекуди досі застосовуються недосконалі техніки, після яких відзначається розширення пахового кільця (герніорафія за Бассіні).
 5. У літніх людей часто трапляються двосторонні стегнові грижі, які до того ж поєднуються з паховими.

Поруч із судинною лакуною є подібний за анатомією регіон – м’язова лакуна. З назви зрозуміло, що там проходять м’язи, тому грижі бувають дуже рідко.

  Діагностичні заходи

  Виявити стегнову грижу складніше, ніж пахову. Вона може бути невеликих розмірів і тоді її легко сплутати зі збільшеним лімфовузлом.

  Грижа взагалі може не досягати передньої поверхні стегна й затримуватися в паховому каналі, тобто залишається невидимою. Помітно заважає своєчасній діагностиці й надмірне ожиріння, яке нерідко відзначається з віком.

  Тому дуже часто стегнові грижі виявляють вже на стадії защемлення, коли розвиваються явища кишкової непрохідності. Защемлена стегнова грижа потребує екстреного хірургічного втручання, адже це небезпечний стан, що загрожує життю людини.

  Знаючи такі особливості, фахівці клініки Біляка для ранньої діагностики стегнових гриж застосовують багатий власний досвід і навички, набуті під час регулярних стажувань у провідних клініках США і Європи.

  Сучасний імплант для закриття грижових воріт

  Сучасний імплант для закриття грижових воріт

  Для підтвердження діагнозу можуть використовуватися УЗД і комп’ютерна томографія. Ці методи дозволяють отримати детальну інформацію про важливі моменти:

  • факт наявності грижі;
  • її розміри;
  • деталі проходження крізь стегновий канал;
  • індивідуальні особливості будови судин.

  Останній пункт дуже важливий, тому що поруч із грижею проходять великі судини й приблизно у 20 % людей є додаткові гілочки артерій. Якщо цього не врахувати, під час операційного втручання може виникнути серйозна кровотеча.


  Показання до лікування

  Оперативне лікування стегнової грижі – це єдиний правильний метод позбавитися цієї патології.

  Будь-яка грижа небезпечна тим, що може защемлюватися. Тому бажано здійснити лапароскопічну герніопластику ще на стадії безсимптомного її перебігу.

  Тоді втручання проводиться без задіяння кишківника, планово й без поспіху. А значить – з меншою травматизацією тканин.

  Коли грижа защемлюється, вже потрібна зовсім інша за обсягами видалення операція. Резекції підлягають значні ділянки кишківника, внаслідок чого істотно втрачається якість життя.

  Якщо виявлено таке патологічне захворювання, як стегнова грижа, хід операції залежить від її розмірів і локалізації. Тому варто провести планову лапароскопічну пластику якомога швидше після виявлення грижі. У нашій клініці таке втручання проводиться за досконалими методиками, герніопластіка при стегнових грижах успішно виконується за допомогою сучасного обладнання.

  Підготовка до лікування

  Якщо поставлено діагноз стегнова грижа, лікування починається з підготовки пацієнта до операції. При неускладненому перебігу стегнової грижі, лапароскопічне втручання можна здійснити без використання загального наркозу, обмежитися спинномозковим знеболенням.

  Типові місця проколів для лапароскопічної герніопластики

  Типові місця проколів для лапароскопічної герніопластики

  Спочатку проводиться загальноклінічне обстеження пацієнта:

  • клінічні аналізи крові та сечі;
  • біохімічні показники;
  • визначаються параметри системи згортання.

  За кілька днів до операції з раціону виключаються продукти, котрі могли б спровокувати надмірне газоутворення, напередодні втручання – ставиться очисна клізма.

  Хід втручання

  Лапароскопічна герніопластика грижі стегна багато в чому схожа з алгоритмом дій при пахових грижах.

  На передній черевній стінці робляться три проколи, діаметром до 10 мм кожен. Крізь них у черевну порожнину заводяться інструменти, джерело світла й мініатюрна відеокамера, яка транслює кожен момент втручання на монітор.

  Узагальнено, подальші дії проводяться в такому порядку:

   Розріз очеревини над грижовими воротами

  Розріз очеревини над грижовими воротами

  1. Виявляють місце утворення грижових воріт і розсікають над ними очеревину.
  2. Судини й нерви, що проходять поруч із грижовим мішком, відсувають у сторону.
  3. Вимірюють діаметр грижових воріт і визначають місця, де буде кріпитися міцна поліпропіленова сітка-імплант. Після того, як видалена стегнова грижа, пластика сіткою робиться для більшої радикальності операції та підвищення надійності оперативного втручання.
  4. При необхідності, зміцнюються ослаблені зв’язки в області судинної лакуни.
  5. Через один із проколів заводиться сітка з інертного полімеру і фіксується так, щоб повністю перекрити собою грижові ворота. Для судин і нервів у сітці заздалегідь вирізається отвір.
  6. Розрізи очеревини, зроблені на першому етапі, зашиваються над імплантатом.
  7. Операційне поле оглядається на предмет гемостазу, інструменти виводяться з черевної порожнини.

  Самі проколи потім зашиваються одним чи двома швами, або закриваються лейкопластирними пов’язками.

  Поліпропіленова сітка надійно зміцнює стегнове кільце й попереджає рецидиви. Те, що її зверху прикривають власною очеревиною, служить профілактикою ускладнень і прискорює загоєння.

  Накладення та фіксація сітки при двосторонній герніопластиці

  Накладення та фіксація сітки при двосторонній герніопластиці

  Завдяки видатному професіоналізму, хірурги клініки Біляка здатні зробити двосторонню лапароскопічну пластику стегнових гриж під час однієї процедури. Лапароскопічним шляхом усувається одночасно двостороння стегнова грижа, пластика сіткою в стегнових каналах закриває одразу всі слабкі місця стегнових каналів. Це економить багато часу, сил і фінансових ресурсів.

  До того ж доведено, що, якщо при двосторонніх грижах пролікувати лише одну, тиск з іншого боку збільшується. Значить, що та грижа, котра залишилася – збільшується і зростає ризик її защемлення.

  Переваги проведення операції за допомогою лапароскопії

  Лапароскопія мінімально травмує тканини, тому пацієнт після неї швидко відновлюється. Така оперативна техніка допомагає уникнути великої втрати крові й неестетичних шрамів. Коли поставлено діагноз стегнова грижа, методи пластики із застосуванням сітчастого імплантата й лапароскопії, дозволяють виключити ризик ускладнень і рецидивів.

  Післяопераційний період

  Якщо лапароскопічним методом була видалена стегнова грижа, післяопераційний період проходить практично без дискомфорту. Людина відновлюється швидко, а неприємні відчуття після герніопластики мінімальні. Вже за 3–4 дні після операції, хворі можуть вести звичайний спосіб життя. Приблизно через місяць із моменту втручання можливе фізичне навантаження та інтенсивні заняття спортом або фітнесом.

  Особливості лікування в клініці

  Кожна людина на весь час стаціонарного режиму розміщується в індивідуальній палаті готельного типу, забезпечується харчуванням і всім необхідним.

  Організовується окремий сестринський пост. За відновленням після втручання спостерігає досвідчений і кваліфікований лікар.

  Для прискорення одужання застосовується озонотерапія. Завдяки всьому цьому, тривалість перебування на стаціонарі після лапароскопічної герніопластики не перевищує трьох діб.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна герніопластика стегнових гриж 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна герніопластика стегнових гриж в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна герніопластика стегнових гриж в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів