Лапароскопія як діагностичний метод

Лапароскопія як діагностичний метод


Зміст сторінки:

Спочатку, лапароскопія була діагностичним методом, який дозволяє візуально оглянути locus morbi (місце хвороби). Ініціатива і прагнення лікарів удосконалити технологію допомоги хворій людині, призвели до того, що ця методика впевнено витісняє традиційну хірургію з її широкими доступами. Але діагностична цінність лапароскопії від цього не стала менше. Один з напрямків, що практикує клініка Біляка в м. Ужгороді, – лапароскопічна біопсія.

Немає такої галузі медицини, де б не доводилося стикатися з сумнівами у вірності діагнозу. Особливо часто з цим мають справу хірурги. Багатого арсеналу діагностичних методик найсучасніших клінік не завжди достатньо для стовідсоткової впевненості лікаря в специфіці патологічного процесу. Щоб не завдати шкоди пацієнтові, потрібно перебувати в абсолютній впевненості щодо діагнозу, плану операції та післяопераційного ведення хворого

Лапароскопічна біопсія дозволяє отримати шматочок тканини з глибоко або незручно розташованого органу, для чого раніше довелося б проводити велике хірургічне втручання. Окрім значних розрізів і, відповідно, рубців, були потрібні й більш жорсткі методи анестезії.


Області застосування та переваги

Лабораторні дослідження матеріалів, отриманих під час лапароскопічної біопсії

Лабораторні дослідження матеріалів, отриманих під час лапароскопічної біопсії

Здійснення лапароскопічної біопсії знаходить своє застосування в диференційній діагностиці пухлинних процесів:

Перелік діагнозів, які можна верифікувати, неможливо викласти в одній статті: від клітинного складу пухлини до туберкульозу. Найбільш часто біопсії підлягають печінка, лімфовузли, підшлункова залоза, товстий кишківник, утворення переднього середостіння.

Дуже важливе значення має техніка проведення процедури. Висока кваліфікація фахівців клініки Біляка, які регулярно стажуються в провідних закордонних клініках, дозволяє проводити втручання з мінімальними ризиками та ювелірною точністю. Трапляється, що лапароскопічна біопсія може в ході операції змінити профіль на лікувальну і відразу усунути виявлену патологію.

Про цінність дослідження можна судити вже по одному показнику: лапароскопії доступно 90% печінки, в той час як для біопсії за допомогою традиційного доступу з розрізом – тільки 58%. Те ж саме стосується й інших органів людського організму.


Величезним плюсом малоінвазивного втручання стає можливість повторної операції відразу після отримання результатів гістології. У випадку з широким доступом – доводиться чекати загоєння післяопераційної рани.

Не можна забувати й про анестезію. Лапароскопічні процедури потребують більш м’яких схем наркозу, що теж важливо.

Радіоізотопне сканування як один із методів підготовки до лапароскопічної біопсії

Радіоізотопне сканування як один із методів підготовки до лапароскопічної біопсії

Підготовка до операції

Стандартний набір (клінічний і біохімічний аналізи крові, клінічний аналіз сечі, коагулограма) доповнюється інструментальними методами:

  • УЗД;
  • рентгенологічними (КТ, ЯМР);
  • радіоізотопним скануванням.

Дані цих досліджень надають змогу нашим хірургам провести лапароскопічну біопсію на рівні світових стандартів. Можливості сучасного обладнання, яким оснащена клініка Біляка, цьому тільки сприяють.

Такий підхід бере до уваги індивідуальність кожного пацієнта і виключає застосування шаблонів в діагностичному чи лікувальному процесі.

Загальна анестезія вимагає підготовки пацієнта. За пару днів до втручання з меню виключаються багаті клітковиною продукти. Напередодні операції, з вечора, дотримується суворе голодування.

Хоча є можливість і уникнути загального наркозу при біопсії. Але ці питання розглядаються в кожному випадку індивідуально.

Лапароскопічна біопсія органів черевної порожнини

Лапароскопічна біопсія органів черевної порожнини

Хід операції

У цьому випадку якраз і не може бути універсальної методики. Кваліфікований хірург планує операцію в кожному конкретному діагностичному випадку. Розташування проколів відрізняється в залежності від того, який орган досліджується, але загальне їх число рідко виявляється більш як три.

Подальший хід залежить тільки від поставленої саме на цей момент мети. Головне, чого домагається спеціаліст – ґрунтуючись на ймовірному розташуванні патологічного вогнища (локалізацію визначають під час передопераційного обстеження), зробити його доступним для біопсії.

Інструмент для взяття фрагмента тканини (біопсійні щипці, товста голка з мандреном) вводиться через один з проколів. Через нього ж і витягується, після чого зразок (біоптат) передається на дослідження.

Особливості лікування в клініці

Кожний, хто звернувся до нашої клініки, відчуває на собі переваги індивідуального підходу до пацієнтів. Починаючи від окремої палати, закінчуючи меню.


Під час знаходження в клініці Біляка стан пацієнта перебуває під пильним контролем кваліфікованого лікаря. Виділяється індивідуальний сестринський пост.

Індивідуальна палата в клініці Біляка

Індивідуальна палата в клініці Біляка

Палати обладнані згідно з вимогами світових стандартів надання медичної допомоги, за зразок взяті стаціонари провідних світових клінік.

Харчування теж унікальне. Меню розробляється для кожного пацієнта окремо, в нього включаються тільки екологічно чисті продукти.

Відчутну допомогу відновленню здоров’я надає озонотерапія – прогресивний метод фізіотерапевтичного лікування.

Завдяки комплексному підходу до пацієнта, лікування в клініці Біляка скорочує відновний період після лапароскопічної біопсії до трьох днів.

Вартість операції: 11200 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.