Лапароскопія як діагностичний метод

Лапароскопія як діагностичний метод

Зміст сторінки:

Лапароскопічна біопсіяце інформативний і малоінвазивний метод забору клітин або тканин з організму людини для їх подальшого мікроскопічного чи гістологічного дослідження в діагностиці різноманітних хвороб внутрішніх органів.

Спочатку, лапароскопія була діагностичним методом, котрий дозволяє візуально оглянути locus morbi (місце хвороби). Ініціатива і прагнення лікарів удосконалити технологію допомоги хворій людині, привели до того, що ця методика впевнено витісняє традиційну хірургію з її широкими доступами. Але діагностична цінність лапароскопії від цього не стала менше. Один із напрямків, що практикується в клініці Біляка, м. Ужгород, – лапароскопічна біопсія.

Немає такої галузі медицини, де б не доводилося стикатися із сумнівами у вірності діагнозу. Особливо часто з цим мають справу хірурги. Багатого арсеналу діагностичних методик навіть надсучасних клінік, не завжди достатньо для стовідсоткової впевненості лікаря в специфіці патологічного процесу. Щоб не завдати шкоди пацієнтові, потрібно перебувати в абсолютній впевненості щодо діагнозу, перебігу операції й плані післяопераційного ведення хворого.

Лапароскопічна біопсія дозволяє отримати шматочок тканини з глибоко або незручно розташованого органу, для чого раніше довелося б проводити велике хірургічне втручання. Крім значних розрізів і, відповідно, рубців, були потрібні й більш жорсткі методи анестезії.

Області застосування й переваги

Лабораторні дослідження матеріалів, отриманих під час лапароскопічної біопсії

Лабораторні дослідження матеріалів, отриманих під час лапароскопічної біопсії

Проведення лапароскопічної біопсії найбільш широко знаходить своє застосування в диференційній діагностиці пухлинних процесів:

Перелік діагнозів, які можна верифікувати, неможливо викласти в одній статті: від клітинного складу пухлини до туберкульозу. Найбільш часто біопсії підлягають печінка, лімфовузли, підшлункова залоза, товстий кишківник, утворення переднього середостіння.

Дуже важливе значення має техніка проведення процедури. Висока кваліфікація фахівців клініки Біляка, які регулярно проходять стажування в провідних закордонних клініках, дозволяє проводити втручання з мінімальними ризиками й дуже точно. Трапляється, що лапароскопічна біопсія може в ході операції змінити профіль на лікувальну і відразу ж усунути виявлену патологію.

Про цінність дослідження можна судити вже за таким показником: лапароскопії доступні 90 % печінки, у той час як для біопсії при традиційному розрізі – тільки 58 %. Те ж стосується й інших органів людського організму.

Популярний спосіб отримання зразків тканин різних внутрішніх органів – лапароскопічна біопсія. Відгуки фахівців свідчать, що дана процедура дозволяє не просто взяти зразки тканин для гістологічного дослідження, а й візуально оцінити наявність або відсутність уражень органів метастазами.

Величезним плюсом малоінвазивного втручання є можливість проведення основної лікувальної операції одразу після отримання результатів гістології. У випадку із широким доступом, спочатку доводиться чекати загоєння післяопераційної рани.

Не можна забувати й про анестезію. Лапароскопічні процедури потребують більш м’яких схем наркозу, що теж важливо.

Радіоізотопне сканування як один із методів підготовки до лапароскопічної біопсії

Радіоізотопне сканування як один із методів підготовки до лапароскопічної біопсії

Підготовка до операції

Діагностична лапароскопія проводиться після попереднього обстеження пацієнта, яке допомагає виключити протипоказання до процедури та спланувати її перебіг.

Стандартний набір (клінічний і біохімічний аналізи крові, клінічний аналіз сечі, коагулограма) доповнюється інструментальними методами:

 • УЗД;
 • рентгенологічними (КТ, МРТ);
 • радіоізотопним скануванням.

Дані цих досліджень допомагають хірургам клініки Біляка здійснити лапароскопічну біопсію на рівні світових стандартів. Можливості сучасного обладнання, яким оснащена клініка, цьому тільки сприяють.

Такий підхід змушує враховувати індивідуальність кожного пацієнта і виключає застосування шаблонів у діагностичному або лікувальному процесі.

Загальна анестезія вимагає підготовки кишківника пацієнта. За два дні до втручання з меню виключаються багаті на клітковину продукти. Напередодні операції, з вечора, дотримується суворе голодування.

Інколи є можливість і уникнути загального наркозу при біопсії. Але такі питання розглядаються в кожному випадку індивідуально.

  Лапароскопічна біопсія органів черевної порожнини

  Лапароскопічна біопсія органів черевної порожнини

  Хід операції

  У цьому випадку якраз і не може бути універсальної методики. Кваліфікований хірург планує операцію в кожному конкретному діагностичному випадку. Розташування проколів відрізняється залежно від того, який орган досліджується, але загальне їх число рідко буде більш як три.

  Подальший хід залежить тільки від поставленого саме на цей момент завдання. Головне, чого домагається фахівець – ґрунтуючись на ймовірному розташуванні патологічного вогнища (локалізацію визначають під час передопераційного обстеження), зробити його доступним для біопсії.

  Інструмент для взяття фрагмента тканини (біопсійні щипці, товста голка з мандреном) вводиться через один із проколів. Через нього ж проба (біоптат) і виймається, після чого передається на дослідження.

  Переваги лапароскопічної біопсії

  Лапароскопія стає вкрай затребуваною процедурою, коли треба отримати зразки тканин (біоптати) різних внутрішніх органів. Її основні переваги:

  • дозволяє оцінити стан органів і під візуальним контролем вибрати оптимальне місце для забору зразка;
  • виключає виникнення значних кровотеч;
  • дає можливість брати біоптати будь-яких органів черевної порожнини та малого таза;
  • проходить без пошкодження шкіри та м’язових волокон;
  • дає високу інформативність в плані визначення стадії хвороби або оцінці масштабів метастазування.

  Завдяки прицільній дії, лапароскопічна біопсія проходить без пошкодження здорових органів і структур.

  Відновлення після лапароскопічної біопсії

  Вставати та пробувати ходити можна вже через 3–4 години після втручання. Якщо людина добре перенесла процедуру і не виникає жодних ускладнень, то її виписують додому з певними рекомендаціями того ж чи наступного дня. Реабілітаційний період триває 3–4 тижні, протягом яких забороняються активні фізичні навантаження, при необхідності витримується полегшена дієта.

  Особливості лікування в клініці

  Кожен, хто звертається в нашу клініку, відчуває на собі переваги індивідуального підходу до пацієнтів. Починаючи від окремої палати, закінчуючи меню.

  Під час перебування в клініці Біляка, стан пацієнта перебуває під пильним контролем кваліфікованого лікаря. Виділяється індивідуальний сестринський пост.

  Індивідуальна палата в клініці Біляка

  Індивідуальна палата в клініці Біляка

  Палати обладнані за вимогами світових стандартів надання медичної допомоги, за зразок взято стаціонари провідних світових клінік. Харчування теж унікальне. Меню розробляється для кожного пацієнта, до нього включаються лише екологічно чисті продукти.

  Відчутну допомогу відновленню здоров’я надає озонотерапія, прогресивний метод фізіотерапевтичного лікування.

  Завдяки комплексному підходу до пацієнтів, лікування в клініці Біляка скорочує відновний період після лапароскопічної біопсії до трьох днів.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна біопсія 15000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна біопсія в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна біопсія в Клініці Біляка коштує 15000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів