Анатомічне розташування тонкого кишківника

Анатомічне розташування тонкого кишківника

Зміст сторінки:

Рак тонкого кишківника – це злоякісне новоутворення, яке формується в тканинах клубової, дванадцятипалої або тощої (порожньої) кишки. Як правило, утворюється з епітеліальних клітин, лімфоїдних структур і дуоденальних залоз. Частіш за все це – аденокарцинома, але трапляються й інші різновиди пухлин.

Злоякісні процеси вражають тонкий кишківник нечасто: їх частка складає приблизно 1–1,5 % від усієї онкологічної патології органів шлунково-кишкового тракту. Ризик захворіти зростає в людей, старших за 50–60 років, при цьому до захворювання однаково схильні як жінки, так і чоловіки. Злоякісний процес зазвичай вражає саме дванадцятипалу кишку: на її частку припадає близько половини всіх випадків захворювання.

У розвитку хвороби виділяють 4 стадії, також існує передракова форма процесу, коли на поверхні слизової оболонки формується невелика пухлина. Починаючи з 1 стадії вона проростає в стінку кишки, на 2 проходить через її товщу, поширюючись на сусідні органи. На 3–4 стадії починається активне метастазування. Злоякісні клітини вражають найближчі лімфовузли, а потім із метастазами переходять на далекі органи – печінку, легені, кісткову тканину.

На протязі останніх років спостерігається тенденція до зростання захворюваності такою формою раку. Тому варто підвищити насторогу щодо цієї патології як із боку лікарів, так і пацієнтів. В Ужгородській клініці Біляка забезпечується діагностика й лікування раку тонкого кишківника за європейськими стандартами.

Причини

Як і безліч інших онкологічних захворювань, рак тонкого кишківника має свої фактори ризику, які суттєво збільшують ймовірність захворіти:

 • несприятливий стан навколишнього середовища (жителі міст хворіють частіше за мешканців сільських регіонів);
 • шкідливі звички (жінки уражаються рідше за чоловіків);
 • неправильне харчування (велика кількість жирної важкої їжі провокує утворення пухлин);
 • генетично зумовлені хвороби шлунково-кишкового тракту (сімейний поліпоз, муковісцидоз);
 • хронічні захворювання органів черевної порожнини(через часті запальні процеси можуть зародитися патологічні клітини, з яких згодом утворюється пухлина).
Симптоми раку тонкого кишківника

Симптоми раку тонкого кишківника

Часто захворювання вражає людей, у яких є різні захворювання шлунково-кишкового тракту – виразка, дуоденіт, хвороба Крона, ентерит, коліт, дивертикули. Іноді в рак перероджуються доброякісні епітеліальні утворення в кишківнику, наприклад, поліпи. Також відзначено, що окремі пухлини «люблять» розвиватися в окремих місцях тонкого кишківника. Так, 12-ти палій й тощій кишкам притаманні аденокарциноми, а в клубовій кишці, частіше виявляються лімфоми й карциноїди.

Це пов’язано з особливостями епітеліальних клітин, які вистилають внутрішню поверхню кишківника.

Іноді злоякісна пухлина тонкого кишківника буває вторинною. Її причиною стають метастази раку товстої кишки або інших органів черевної порожнини.

Клінічні прояви

Типових симптомів, які свідчили б про злоякісний процес в тонкому кишківнику, немає. Захворювання маскується під розлади травлення й порушення загального стану. Хвора людина буде відзначати біль в животі, схуднення, можливі прояви високої кишкової непрохідності й перфорація кишки з розвитком перитоніту або кишковою кровотечею. В аналізі крові – анемія різного ступеня.

Коли в людини рак тонкого кишківника, симптоми можуть відрізнятися, залежно від розмірів пухлини, її розташування та інших чинників. Найчастіше людину турбують:

 • здуття живота й нестійкі випорожнення;
 • зміна кількості або характеру калових мас – вони стають темнішими, іноді з кров’ю;
 • нудота і блювота;
 • постійний мідний присмак у роті;
 • часта печія і відрижка;
 • біль в животі;
 • відсутність апетиту;
 • різке схуднення.

У жінок, до злоякісного процесу нерідко втягується сечовий міхур і репродуктивна система. У сечі може бути присутньою кров, також утворюються свищі між піхвою і прямою кишкою. Іноді при цьому збивається менструальний цикл.

Щодо чоловіків, то у них онкологічний процес у тонкому кишківнику може з часом вразити передміхурову залозу. Це проявляється у вигляді болючого сечовипускання, частих та хибних позивів до нього, а також зниженні сексуального потягу.

Чим сильніше прогресує захворювання, тим більшій небезпеці піддається людина. У хворого може розвинутися механічна жовтяниця, панкреатит, ішемія кишківника, асцит. Нерідко бувають кишкові кровотечі.

З огляду на такі ускладнення, бажано виявити пухлину якомога раніше. Але проблема в тому, що рак тонкої кишки симптоми на ранніх стадіях практично не дає. Тому діагностувати його в початковій фазі вдається нечасто. Перші симптоми не насторожують людину й лікарів. Але коли пухлина виростає і впливає на кишку (викликає непрохідність або перфорацію стінки), з’являються ознаки «гострого живота».

Під час передопераційних обстежень, кваліфікований медик здатен запідозрити онкологічний процес тонкого кишківника.

  Комп'ютерна томографія як один із методів діагностики раку тонкої кишки

  Комп’ютерна томографія як один із методів діагностики раку тонкої кишки

  Діагностика

  Коли в людини підозра на рак тонкої кишки, діагностика потрібна комплексна. Вона включає наступні процедури:

  • фіброгастродуоденоскопія – допомагає виявити пухлину у дванадцятипалій кишці;
  • рентген із контрастом – показує локалізацію, розміри, контури новоутворення;
  • УЗД черевної порожнини – дає інформацію про те, чи вплинув онкологічний процес на сусідні органи;
  • біопсія – дозволяє взяти зразок тканин для гістологічного аналізу;
  • КТ і МРТ – проводяться для уточнення діагнозу, а також для визначення метастазування.

  Ендоскопічна методика нечасто може допомогти в діагностиці таких процесів. Те ж стосується і звичайних рентгенологічних обстежень. Більш важливу інформацію можна отримати за допомогою ультрасонографії, комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії. Але найбільшу інформативність дає діагностична лапароскопія.

  На жаль, значна кількість людей звертається до фахівця, коли захворювання вже розвинулося до появи ускладнень. Прикріше, коли хірург пропускає злоякісне утворення на ранніх стадіях при обстеженнях із приводу будь-яких інших проблем з животом.

  Фахівці ужгородської клініки Біляка серйозно ставляться до повноти обстеження пацієнта. Такий принцип підкреслює особливе ставлення до хворої людини, без цього неможливо забезпечити індивідуальний підхід до кожного, хто звертається до нас по допомогу.

  Лікування

  Лікування раку тонкого кишківника лапароскопічним методом

  Лікування раку тонкого кишківника лапароскопічним методом

  Лікування раку тонкого кишківника за допомогою лапароскопічного методу

  Тільки своєчасне хірургічне втручання дозволяє позбутися небезпечної хвороби. На жаль, на момент звернення більшості пацієнтів, радикальна операція з приводу раку тонкої кишки може бути ефективною тільки у 53 % хворих. Усе залежить від локалізації пухлини, її розмірів, стадії розвитку. Наприклад, коли в пацієнта виявлений рак тонкої кишки 4 стадії, прогноз невтішний, і масштаби операції будуть потрібні великі.

  Чим раніше людина звертається по допомогу, тим менше обсяги втручання. На початкових стадіях є можливість прибрати пухлину в межах здорових тканин, максимально зберігши цілісність організму. У більш складних випадках необхідна часткова резекція структур тонкого кишківника, іноді з видаленням частини шлунка або підшлункової залози. Обсяги втручання визначаються індивідуально для кожного пацієнта – залежно від ступеня тяжкості захворювання.

  Найважливіший чинник, котрий впливає на ефективність оперативного втручання при раку тонкого кишківника – професіоналізм хірурга й обладнання операційної.

  Фахівці клініки Біляка регулярно проходять стажування в закордонних клініках США та Європи. Успішно засвоюючи передовий медичний досвід і поєднуючи його з власними напрацюваннями, створюють умови для надання медичних послуг європейського рівня в Українському Закарпатті.

  У лікуванні раку тонкого кишківника віддається перевага лапароскопічним методам. Такий спосіб хірургічного втручання не потребує широких розрізів, одночасно забезпечує великі можливості для візуального контролю за ходом операції.

  Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!

  Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!

  Сучасні інструменти дозволяють здійснити резекцію ураженої ділянки тонкого кишківника, не завдаючи шкоди оточуючим органам і тканинам. Тому й ускладнення після лапароскопічних маніпуляцій відзначаються в кілька разів рідше, ніж при лапаротомічному доступі. За ефективністю, прогресивна лапароскопічна методика також переважає традиційний, але застарілий підхід.

  Тому кожен пацієнт у клініці Біляка може розраховувати на отримання медичної допомоги сучасного європейського рівня.

  У запущених випадках хвороби, крім операції, може знадобитися хіміотерапія. Склад курсу, дозування препаратів і тривалість їх прийому визначає лікар, з огляду на дані анамнезу та індивідуальні особливості організму пацієнта. Також у лікуванні захворювання добре допомагає озонотерапія, застосовувана в клініці Біляка. Вона призначається у відновлювальному періоді й допомагає прискорити загоєння тканин, активізувати імунні сили, поліпшити самопочуття.

  Особливості лікування раку тонкого кишківника в клініці Біляка м.  Ужгород

  У клініці Біляка надають допомогу пацієнтам з онкологічними захворюваннями різного профілю. У нас встановлено сучасне обладнання, котре дозволяє провести діагностику ретельно й точно. Отримані дані розшифровують досвідчені лікарі, котрі мають за плечима стажування в США і Європі. Наші фахівці ставлять безпомилково точний діагноз і підбирають індивідуально для кожного пацієнта схему лікування.

  За результатами обстеження, у клініці призначають необхідні заходи, визначають обсяги хірургічного втручання. Хірурги віддають перевагу органозберігаючим операціями й намагаються здійснити їх з мінімальним травматизмом. Після операції, пацієнта чекає відпочинок у зручній палаті, обставленій за зразком готельного номера.

  На час перебування в стаціонарі клініки Біляка, людина отримує цілодобове спостереження й доброзичливе ставлення. Після операції до пацієнта приставлено індивідуальний медсестринський пост, у палату регулярно навідується доктор для спостереження. Також пропонується харчування на основі екологічно чистих продуктів, що прискорює одужання. Після виписки пацієнтові видають список рекомендацій для успішної реабілітації та подальшої профілактики.

  Щоб дізнатися вартість лікування й інші деталі, зв’яжіться з нашими консультантами телефоном або через спеціальну онлайн-форму на сайті!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів