Анатомічне розташування тонкого кишківника

Анатомічне розташування тонкого кишківника


Зміст сторінки:

Злоякісні процеси вражають тонкий кишківник нечасто: їх доля становить 1-1,5% серед усієї онкологічної патології органів шлунково-кишкового тракту.

Протягом останніх років відмічається тенденція до зростання захворюваності на такі форми раку. Тому варто збільшити насторогу стосовно цієї патології як з боку лікарів, так і пацієнтів. В клініці Біляка, м. Ужгород, забезпечено європейські стандарти діагностики та лікування подібної патології.

Причини

Як і багато інших онкологічних захворювань, рак тонкого кишківника має фактори ризику, котрі збільшують ймовірність захворіти:

  • несприятливий стан навколишнього середовища (жителі міст хворіють частіше за мешканців сільських регіонів);
  • шкідливі звички (жінки уражаються рідше за чоловіків);
  • генетично обумовлені хвороби ШКТ (сімейний поліпоз, муковісцидоз);

    Симптоми раку тонкого кишківника

    Симптоми раку тонкого кишківника

  • хронічні захворювання органів черевної порожнини.

До того ж помічено, що окремі пухлини «полюбляють» розвиватися в окремих відділах тонкого кишківника. Так, 12-ти палій та порожній (тощій) кишкам притаманні аденокарциноми а у клубовій кишці частіше виявляються лімфоми та карциноїд.

Це пов’язано з особливостями епітеліальних клітин, котрі вистилають внутрішню поверхню кишок.

Клінічні прояви

Типових симптомів, котрі свідчать про злоякісний процес у тонкому кишківнику, немає. Захворювання маскується під розлади травлення та порушення загального стану. Хвора людина буде відмічати болі в животі, схуднення, можливі прояви високої кишкової непрохідності та перфорації стінки кишки. В аналізі крові – анемія різних ступенів.


Тому діагностувати рак тонкого кишківника на ранніх стадіях вдається нечасто. Перші симптоми не насторожують людину та лікаря. Але коли пухлина виростає та чинить вплив на кишку (спричинює непрохідність або перфорацію стінки), на перший план виходять ознаки «гострого живота». Під час передопераційних обстежень кваліфікований лікар здатен запідозрити онкологічний процес тонкого кишківника.

Комп'ютерна томографія як один із методів діагностики раку тонкої кишки

Комп’ютерна томографія як один із методів діагностики раку тонкої кишки

Діагностика

Ендоскопічна методика не завжди може допомогти у діагностиці таких процесів. Те ж стосується і звичайних рентгенологічних обстежень. Більше важливої інформації можна отримати за допомогою ультрасонографії, комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії.

Прикро, що значна кількість людей звертається до лікаря, коли захворювання вже розвинулося до появи ускладнень. Ще прикріше, коли лікар пропускає злоякісне утворення на ранніх стадіях.

Лікарі ужгородської клініки Біляка серйозно ставляться до повноти обстеження пацієнта. Така риса підкреслює особливе ставлення до хворої людини, без неї неможливо забезпечити індивідуальний підхід до кожного, хто звертається за допомогою.


Лікування

Лікування раку тонкого кишківника лапароскопічним методом

Лікування раку тонкого кишківника лапароскопічним методом

Тільки своєчасне хірургічне втручання дає можливість позбавитися небезпечної недуги. На жаль, на момент звернення більшості пацієнтів, радикальна операція при раку тонкого кишківника може бути ефективною лише у 53% хворих.

Найважливіший фактор, який впливає на ефективність оперативного втручання при раку тонкого кишківника, – професіоналізм хірурга та обладнання операційної.

Лікарі клініки Біляка регулярно стажуються у закордонних клініках США та Європи. Успішно засвоюючи передовий медичний досвід та поєднуючи його з власними напрацюваннями, створюють умови для надання медичних послуг європейського рівня на українському Закарпатті.

У лікуванні раку тонкого кишківника віддається перевага лапароскопічному методу. Такий спосіб хірургічного втручання не потребує широких розрізів, водночас забезпечує більші можливості для візуального контролю за перебігом операції.


Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!

Лікування в клініці Біляка засноване на індивідуальному підході!

Сучасні інструменти дозволяють провести резекцію ураженої ділянки тонкого кишківника, не завдаючи шкоди прилеглим органам та тканинам. Тому й ускладнення після лапароскопічних маніпуляцій трапляються в рази рідше, ніж при лапаротомічному доступі. За ефективністю, прогресивна лапароскопічна методика також переважає над традиційним підходом.

Отже, кожний пацієнт в клініці Біляка може розраховувати на отримання медичної допомоги сучасного європейського рівня з приводу раку тонкого кишківника.