Схематичне зображення раку тонкого кишківника

Схематичне зображення раку тонкого кишківника


Зміст сторінки:

Онкологічні захворювання тонкого кишківника типової клінічної картини не мають. Їхній перебіг характеризується особливою підступністю. Відповідно, суттєвою є частка хворих, у котрих онкологія тонкого кишківника виявляється у просунутих стадіях. Але й зустрічаємість пухлин такої локалізації невеличка (1-5% серед усієї онкології шлунково-кишкового тракту).

Хіміотерапія ніколи не була достатньо ефективною в подібних випадках. І на теперішній час ключове значення для здоров’я пацієнта має своєчасне, кваліфіковане та професійне хірургічне втручання. Завдяки радикальній операції в Ужгородській клініці Біляка, рак тонкого кишківника можна перемогти повністю.

Обсяг резекції тонкого кишківника

Сама наявність пухлини у просвіті тонкої кишки вже потребує операції. А вже обсяги видалення цілком залежать від властивостей новоутворення:

 1. Злоякісна чи доброякісна природа.
 2. Наявність ускладнень (кровотеча, диспептичний синдром).
 3. Розвиток кишкової непрохідності.
 4. Ступінь проростання пухлиною стінки кишки.
 5. Поява метастазів у очеревині, прилеглих органах, лімфатичних вузлах.

Для впевненої перемоги над раком, застосовуються досить суттєві об’єми резекції. В залежності від локалізації та стадії захворювання, можуть видалятися:

 • лише фрагмент тонкої кишки з відступом від місця ураження до 10 см в обидві сторони;
 • уражена частина з ділянками очеревини та лімфатичної тканин;
 • тонка кишка вся, з прилеглими органами (відділ шлунку, товстого кишківника);
 • комплекс кишківника з підшлунковою залозою та/або жовчним міхуром.

Тим більш привабливо виглядає лапароскопічна техніка втручання, для котрої не потрібно робити розрізи та розтини, а лікувальна ефективність помітно краще за традиційні методи.

Підготовка до операції

Лікарі клініки Біляка прагнуть завдавати найменш можливої шкоди організму пацієнта. Тому рішення щодо обсягів видалення раку тонкого кишківника стосовно кожної хворої людини приймається індивідуально.
Розробити план ефективного втручання допомагає детальне та якісне обстеження. До діагностичного переліку входять:

 • Клінічні та біохімічні дослідження крові, визначення показників системи
  Лімфома тонкого кишківника при фіброгастродуоденоскопії

  Лімфома тонкого кишківника при фіброгастродуоденоскопії

  згортання.

 • Рентгенологічне обстеження органів грудної порожнини.
 • УЗД органів черевної порожнини, позаочеревинного простору та малого таза.
 • Комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія.
 • Фіброгастродуоденоскопія та фіброколоноскопія.
 • Біопсія.

Оцінивши всі отримані дані, фахівці клініки розробляють індивідуальний план лапароскопічної операції при раку тонкої кишки.

В будь-якому разі передбачається загальна анестезія, тому напередодні пацієнту пропонується легка їжа, з вечора – повне голодування, перед самим втручанням – очисна клізма.

Хід втручання

Розгорнутий алгоритм операції завжди буде індивідуальним. В дещо узагальненому вигляді, операція з видалення раку тонкого кишківника, складається з ряду етапів.

Типові місця проколів для лапароскопічної операції при раку тонкого кишківника

Типові місця проколів для лапароскопічної операції при раку тонкого кишківника

Спочатку до черевної порожнини заводяться інструменти через проколи на  животі (порти) діаметром до 1 см. Мініатюрне джерело світла та відеокамера дозволяють хірургу контролювати перебіг втручання на екрані монітору.

Судини очеревини, котрі живлять уражену ділянку кишки, знаходять, накладають гемостатичні кліпси та перетинають.

Для обробки кишки, в клініці використовується найсучасніший зашивний апарат (степлер). Він дозволяє за одне накладання на кишку встановити подвійний або потрійний ряд кліпс та одразу відтяти уражений фрагмент.

Розріз кишки проходить між рядів кліпс, при цьому формуються герметичні культі. Велике значення має те, що ці дії здійснюються одним інструмент та практично одним рухом.

Висічені тканини одразу занурюються в ендомішок та виймаються через один з портів. Так вдається уникнути механічного поширення метастазів під час операції. Цілісність кишки відновлюється також за допомогою зшивного апарату – створюється анастомоз.

Якщо доцільно, видаляються лімфатичні вузли очеревини. Також, за потреби, може бути накладена стома.

Сучасне обладнання та закордонні стажування, дозволяють лікарям клініки Біляка проводити вручання будь-якої складності. Тривалість операції складає від 90 хвилин і залежить від обсягів резекції.

Наприкінці операції черевна порожнина ретельно оглядається та перевіряється якість гемостазу. Проколи або зашиваються 1-2 швами, або просто закриваються лейкопластирними пов’язками.

Особливості лікування в клініці

В нашій клініці кожен пацієнт може розраховувати на всебічну підтримку та індивідуальний підхід до його лікування.

На час перебування в стаціонарі людина забезпечується всім необхідним: органічним харчуванням, окремою палатою готельного типу. Організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю та нагляд з боку професійного та кваліфікованого лікаря.

Після операції призначаються сеанси озонотерапії, котрі значно прискорюють відновлення пацієнта. Загалом, термін перебування на стаціонарі не перевищує 3 доби.

При виписці завжди надаються рекомендації стосовно подальшого спостереження та лікування.

Вартість операції: 40000 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.