Схематичне зображення раку тонкого кишківника

Схематичне зображення раку тонкого кишківника

Зміст сторінки:

Лапароскопічна операція при раку тонкого кишківника – це щадне хірургічне втручання, що полягає у видаленні онкологічного вогнища разом з ураженими ділянками кишки та, за необхідності – з регіонарними лімфатичними вузлами.

Рак тонкого кишківника – це злоякісна патологія, в основі якої лежить мутація і трансформація клітин внутрішньої поверхні слизової оболонки тонкого кишківника. Цей відділ людського тіла має складну будову, його довжина коливається від 1,5 до 4 метрів, складається з дванадцятипалої, клубової й тонкої кишки.

Онкологічні захворювання тонкого кишківника не мають типової клінічної картини. Їх перебіг характеризується особливою підступністю. Відповідно, дуже багато хворих виявляються з останніми стадіями захворювання. Але й розповсюдженість пухлин із такою локалізацією невисока (1–5 % від усієї онкології шлунково-кишкового тракту).

Хіміотерапія в таких випадках не особливо ефективна. На поточному етапі розвитку медицини, ключове значення для здоров’я пацієнта має своєчасне, професійне і кваліфіковане хірургічне втручання. Завдяки радикальній операції в ужгородській клініці Біляка, рак тонкого кишківника можна перемогти повністю.

Обсяг резекції тонкого кишківника

В разі встановлення пацієнтові діагнозу рак тонкого кишківника, операція є найкращим способом зупинити поширення небезпечної хвороби. Варто проводити хірургічне втручання одразу після встановлення факту пухлини тонкого кишківника. А обсяг видалення безпосередньо залежить від властивостей новоутворення:

 1. Злоякісна чи доброякісна природа пухлини.
 2. Наявність ускладнень (кровотеча, диспепсичний синдром).
 3. Розвиток кишкової непрохідності.
 4. Ступінь проростання пухлиною стінок кишки.
 5. Поява метастазів в очеревині, прилеглих органах, лімфатичних вузлах.

Для впевненої перемоги над раком, потрібні істотні обсяги резекції. Залежно від локалізації та стадії захворювання, можуть видалятися:

 • лише вражений фрагмент із захопленням здорових тканин до 10 см в обидві сторони;
 • уражена частина з ділянками очеревини й лімфатичної тканини;
 • тонкий кишківник із прилеглими органами (ділянка шлунка, товстого кишківника);
 • комплекс кишківника з підшлунковою залозою і / або жовчним міхуром.

Тим більш привабливою виглядає лапароскопічна техніка видалення злоякісної пухлини тонкого кишківника, для якої не потрібно робити розрізи й розсічення, а лікувальна ефективність помітно вища, ніж у традиційних методик.

Підготовка до операції

Хірурги клініки Біляка прагнуть якомога менше нашкодити організму пацієнта. Якщо в результаті обстежень виявлено рак тонкого кишківника, лікування безпосередньо залежить від стадії захворювання і виду пухлини. Тому рішення про обсяги видалення раку тонкого кишківника, щодо кожного хворого приймаються індивідуально.

При необхідності видалення раку тонкого кишківника, розробити план ефективного втручання допомагає детальне і якісне обстеження людини.

До переліку входять:

Лімфома тонкого кишківника при фіброгастродуоденоскопії

Лімфома тонкого кишківника при фіброгастродуоденоскопії

 • клінічні й біохімічні дослідження крові, визначення показників системи згортання;
 • рентгенологічне обстеження органів грудної порожнини;
 • УЗД органів черевної порожнини, заочеревинного простору й малого таза;
 • комп’ютерна чи магнітно-резонансна томографія;
 • фіброгастродуоденоскопія і фіброколоноскопія;
 • біопсія.

Оцінивши всі отримані дані, фахівці клініки розробляють індивідуальний план лапароскопічної операції при раку тонкої кишки.

Без загальної анестезії під час видалення пухлини тонкого кишківника не обійтися, тому напередодні, пацієнтові призначається легка їжа, з вечора – повне голодування. Безпосередньо перед втручанням ставиться очисна клізма.

  Хід втручання

  Розгорнутий алгоритм операції завжди буде індивідуальним. У дещо узагальненому вигляді, операція з видалення раку тонкого кишківника складається з низки етапів.

  Типові місця проколів для лапароскопічної операції при раку тонкого кишківника

  Типові місця проколів для лапароскопічної операції при раку тонкого кишківника

  Спочатку в черевну порожнину через проколи на животі (порти) діаметром до 1 см, вводяться спеціальні хірургічні інструменти. Вбудовані в один із них мініатюрні джерело світла і відеокамера дозволяють хірургу контролювати хід втручання на екрані монітора.

  Знаходять судини очеревини, які живлять ту ділянку кишки, котру треба висікати, встановлюють гемостатичні кліпси й перетинають.

  Для обробки кишки, у клініці використовується найбільш сучасний зшивний апарат (степлер). Він дозволяє практично одним рухом встановити на кишку подвійний або потрійний рядок кліпс і відразу відсікти уражену ділянку.

  Розріз проходить між рядками кліпс, тому формуються дві герметичні кукси. Великий плюс у тому, що для цього використовується один інструмент і потрібен лише один рух.

  Відсічені тканини відразу поміщаються в ендомішок і витягуються через один із портів. Так вдається уникнути механічного поширення метастазів під час операції. Цілісність кишки теж відновлюється за допомогою зшивного апарату – створюється кишковий анастомоз.

  Якщо визнано доцільним, видаляються лімфатичні вузли очеревини. Також, у разі необхідності, може накладатися стома.

  Сучасне обладнання та закордонні стажування дозволяють лікарям клініки Біляка здійснювати втручання будь-якої складності. Тривалість операції складає від 90 хвилин і залежить від обсягів резекції.

  На завершення, черевна порожнина ретельно оглядається на предмет надійності гемостазу. Проколи зашиваються 1–2 швами або закриваються лейкопластирними пов’язками.

  Відновлення після операції

  Швидкість відновлення після хірургічного втручання з приводу злоякісної пухлини тонкого кишківника, безпосередньо залежить від того, який тип операції було застосовано. Істотним чинником, що впливає на швидкість реабілітації, є масштаби видалення.

  Для благополучного відновлення після лапароскопічної операції з лікування раку тонкої кишки, хворому необхідно точно виконувати рекомендації лікаря. Пацієнту рекомендується дотримуватися постільного режиму, займатися дихальною гімнастикою для поліпшення вентиляції легенів, дотримуватися всіх призначень.

  Через кілька днів починається стимуляція репаративних сил організму з застосуванням медикаментозних засобів, дієтотерапії, призначенням лікувальної фізкультури, у разі необхідності – фізіотерапії. При цьому враховується загальний стан здоров’я і вік хворого.

  Після виконання операції, корисно якомога раніше починати вставати з ліжка й рухатися. Активна поведінка пацієнтів у післяопераційному періоді стимулює більш швидке відновлення організму. Якщо процес реабілітації проходить без ускладнень, то та частина тонкого кишківника, що залишилася після резекції, поступово перебирає на себе функції всмоктування поживних речовин й частково компенсує втрату.

  Особливості лікування в клініці

  У нашій клініці кожен пацієнт може розраховувати на всебічну підтримку та індивідуальний підхід до лікування.

  На час перебування в стаціонарі, людина забезпечується всім необхідним: органічним харчуванням, окремою палатою готельного типу. Організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю і спостереження з боку професійного і кваліфікованого лікаря.

  Після операції призначаються сеанси озонотерапії, які значно прискорюють відновлення пацієнта. Зазвичай, термін перебування в стаціонарі не перевищує 3 діб.

  При виписці завжди надаються рекомендації щодо подальшого спостереження й лікування.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна операція при раку тонкого кишківника 60000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна операція при раку тонкого кишківника в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна операція при раку тонкого кишківника в Клініці Біляка коштує 60000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів