Гострий апендицит

Гострий апендицит

Зміст сторінки:

Лапароскопічна апендектомія – це щадне хірургічне втручання, у ході якого вирізується запалений червоподібний (або інколи зустрічається термін “хробакоподібний”) відросток – апендикс. Операція проводиться з доступом через невеликі проколи в черевній стінці. Це дозволяє запобігти безлічі ускладнень,

якими загрожує апендектомія класичним лапаротомічним методом.

Найбільш часте показання для невідкладної операції – саме гострий апендицит. Така патологія є абсолютним показанням для видалення ураженого червоподібного відростка. Вперше про апендектомію згадується в 1735 році.

Техніка операції під час апендициту відпрацьована до дрібниць, але після відкритого лапаротомічного втручання все одно залишається шрам і трапляються ускладнення. Щоб цього уникнути, у сучасній медицині застосовується малоінвазивна лапароскопічна апендектомія.

Для успішного видалення апендициту найбільш важливими є дві речі: кваліфікація хірурга й оснащення операційної. В Ужгороді, у Клініці Біляка для проведення операції використовується найсучасніше лапароскопічне обладнання, також в клініці працюють лікарі – професіонали. Наші хірурги регулярно проходять стажування в провідних світових клініках. Крім того, акумулюється і свій досвід. Це дозволяє впроваджувати й дотримуватися світових стандартів лікування гострого апендициту шляхом лапароскопії.

Найперше малоінвазивне видалення апендициту було проведено в 1983 році в Німеччині. Клініка Біляка проводить лапароскопічну апендектомію за світовими стандартами в Україні.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній апендектомії

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній апендектомії

Показання до операції

Показання для цього одне – гострий апендицит незалежно від його форми. Консервативного лікування цієї патології просто не існує, а затягування зі зверненням до хірурга призводить до тяжких наслідків для організму. Якщо вчасно не вирізати запалений відросток, він може розірватися із подальшим вилиттям гнійних мас у черевну порожнину. А це, у свою чергу, загрожує перитонітом та летальним результатом.

Як зрозуміти, що людині потрібна операція з видалення апендициту (лапароскопічна апендектомія)?

Про це зазвичай свідчать наступні симптоми:

 • гострий чи тупий, ниючий біль внизу живота з правого боку;
 • диспепсичні розлади – нудота, блювота, діарея, метеоризм, запор;
 • здуття черевної стінки;
 • запаморочення і слабкість;
 • підвищена температура тіла;
 • втрата апетиту.

Пацієнту при таких симптомах потрібна невідкладна медична допомога й операція з вирізання гострого апендициту проводиться в екстреному порядку, а ціна операції у цьому разі вище.

Підготовка до операції

При апендициті пацієнту потрібна термінова операція, тому хірурги намагаються скоротити підготовчий період до мінімуму. У перелік обстежень входять клінічні аналізи крові та сечі, дослідження системи згортання крові. Обов’язковим є проведення УЗД органів черевної порожнини. З процедур – призначається очисна клізма. Усе це проводиться в екстреному порядку, оскільки під час розвитку апендициту важливо не втрачати часу та зробити апендектомію якомога швидше. Якщо вчасно не проведена операція, гострий апендицит може закінчитися дуже погано.

Не гайте часу – звертайтеся до нас по допомогу за перших же ознак апендициту. Заповніть форму, щоб поставити питання та уточнити вартість лапароскопії.

  Хід операції

  Видалення відростку методом лапароскопічної апендектомії

  Видалення відростку методом лапароскопічної апендектомії

  Активний запальний процес у черевній порожнині швидко призводить до реактивного запалення прилеглих тканин. Особливо страждає від апендициту очеревина, формує спайки, котрі обліплюють запалену ділянку. Тому наступне, що робить хірург – оглядає черевну порожнину, щоби знайти червоподібний відросток.

  Візуальному огляду піддаються й доступні органи: кишківник, вміст малого таза. Це робиться для остаточної верифікації діагнозу гострого апендициту. За такого процесу, приходить на допомогу можливість змінювати геометрію операційного столу, завдяки чому пацієнту надається найбільш оптимальне для лапароскопії положення.

  Після виявлення апендициту, відросток вичленується з оточуючих тканин і відділяється від сліпої кишки, брижі.

  Запалений апендикс завжди набряклий, являє собою вогнище нагноєння. Для його вилучення з черевної порожнини після резекції, використовується спеціальний пластиковий контейнер. Мішечок згодом виймається крізь отвір для найширшого троакара. За необхідності, прокол трохи розширюється.

  У деяких випадках лапароскопічна апендектомія проходить складно через аномальне розташування апендикса (заочеревинне, позаду сліпої кишки, підпечінкове). Однак професіоналізм наших хірургів дозволяє успішно справлятися з такими «сюрпризами». Відпрацьовані методики хірургічного лікування гострого апендициту розв’язують ці проблемні обставини.

  Завершується лапароскопічна апендектомія тим, що хірург повторно проводить ревізію органів черевної порожнини, ретельно контролює якість гемостазу. Троакари витягуються, проколи закриваються парою швів. Коли проводиться операція апендицит, час залежить від розташування відростка й інших нюансів. У середньому апендектомія триває від 30 хвилин до 1,5 години. У більшості ж випадків, для лапароскопії апендикса в клініці, потрібно близько півгодини часу.

  Вилучення апендиксу з черевної порожнини після його видалення

  Вилучення апендиксу з черевної порожнини після його видалення

  Переваги лапароскопії

  У сучасній хірургії все частіше застосовується вирізання апендициту лапароскопічним методом. Відмова від традиційного порожнинного розрізу на користь невеликих проколів дає чимало плюсів:

  • знижує ступінь травмування м’язових і шкірних тканин;
  • дозволяє здійснити ретельну ревізію прилеглих внутрішніх органів за рахунок використання відеомоніторингу;
  • дає можливість вирізати запалений відросток без суттєвої крововтрати;
  • виключає ризик занесення інфекції та інших ускладнень – спайок, гриж;
  • прискорює відновлювальний період;
  • лапароскопія не залишає грубих шрамів – місця проколів малопомітні.

  Коли проводиться лапароскопія, апендицит видаляється максимально акуратно, тому стрес для організму мінімальний. Хірург має можливість ретельно контролювати операційне поле завдяки камері з багаторазовим збільшенням, вбудованій в лапароскоп. Це виключає ризик помилки й дозволяє діяти впевнено, навіть коли апендикс розташований атипично, у важкодоступних місцях.

  Післяопераційний період

  Зазвичай, реабілітація після лапароскопічного вилучення апендициту в стаціонарі триває 1–3 дні. Потім людину відпускають додому й рекомендують протягом місяця дотримуватися наступних обмежень:

  • зменшити рухову активність, відмовившись від інтенсивних спортивних тренувань і підняття важких предметів;
  • замінити купання у ванній на прийняття душу;
  • не плавати басейнах і відкритих водоймах;
  • не відвідувати жодні види парних;
  • дотримуватися дієти.

  Для того, щоб відновлення після операції на апендицит пройшло успішно, дуже важливим є правильне харчування. Воно повинно бути дробовим: денний раціон розділяють на 5–6 невеликих порцій. Температура їжі повинна бути середньою – не допускається вживання занадто гарячих або крижаних продуктів.

  З раціону на час реабілітації виключають усе, що може викликати газоутворення: жирне, смажене, бобові, здобу, капусту, маринади й соління, копченості. Також під забороною газовані напої й алкоголь. Замість цього рекомендується їсти легкі бульйони, овочеві пюре, розварені каші, кисломолочні продукти, киселі.

  Особливості лікування в клініці, ціна

  У Клініці Біляка лапароскопічні операції при апендициті проводять за сучасними медичними стандартами, а також підбирають індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Це проявляється, починаючи з харчування, закінчуючи увагою працівників.

  Меню складається для кожного пацієнта. До складу входять тільки екологічно чисті продукти.

  Палата – індивідуальна, оснащена за стандартами передових клінік Європи. Після лапароскопічної апендектомії за відновленням пацієнта постійно наглядає медперсонал. Організовується індивідуальний сестринський пост.

  Для більшої частини пацієнтів, термін перебування на стаціонарі після малоінвазивної лапароскопічної апендектомії в Клініці Біляка не перевищує двох діб.

  Вам терміново потрібна лапароскопічна апендектомія? Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися деталі та ціну.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна апендектомія 33000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна апендектомія в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна апендектомія в Клініці Біляка коштує 33000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів