Рак надниркової залози

Рак надниркової залози

Зміст сторінки:

Лапароскопічна адреналектомія – це малотравматична операція, при якій видаляється один або обидва наднирника, при цьому доступ здійснюється через проколи в черевній стінці. Зазвичай цю операцію виконують, якщо у наднирниках виявлені доброякісні (аденома) або злоякісні утворення (рак), котрі загрожують життю пацієнта. 

Новоутворення наднирників найчастіше стають випадковою знахідкою при дослідженні органів черевної порожнини та нирок. Але частота злоякісних пухлин серед них – 1 %. Жінки страждають в 3 рази частіше, ніж чоловіки. При виявленні пухлини надниркової залози (аденоми), необхідно її видалити: злоякісні новоутворення надниркових залоз дуже погано піддаються хіміотерапії й рентгентерапії.

Лапароскопічна адреналектомія в Клініці Біляка, м. Ужгород, допоможе позбутися патології, зберегти здоров’я і красу тіла. Крім того, у разі малих розмірів і гормональній інертності пухлини, можливе проведення резекції ураженої частини надниркової залози.

Показання до операції

Наднирники – це залози ендокринного характеру, які відіграють важливу роль в імунній системі людини. Їх видалення – крайній захід для хірургів, до якої лікарі вдаються, лише якщо без цього неможливо обійтися.

Показання до вирізання наднирників такі:

 • гормональна активність новоутворення (аденоми);
 • збільшення пухлини при негативній гормональної активності наднирників;
 • синдром Іценко-Кушинга;
 • хвороба Конна;
 • ангіоміоліпоми;
 • феохромоцитома;
 • медулярна кіста надниркової залози;
 • метастази в наднирнику, котрі виникли від пухлин з інших органів;
 • сильне збільшення надниркової залози в розмірах і масі;
 • первинний рак тканини наднирника.

Як правило, лікар призначає операцію, якщо пухлина (аденома) внаслідок зростання сильно порушує функціональність наднирників. У результаті цього відбуваються серйозні порушення гормонального фону. Їх прояви залежать від того, який гормон починає більш активно продукуватися наднирковою залозою. Якщо це альдостерон, то людину турбують коливання артеріального тиску, прискорене серцебиття, ослаблення м’язового тонусу, часті позиви помочитися, особливо вночі.

Також, під час розвитку певних типів пухлин, наднирники можуть активно виробляти адреналін і норадреналін. У таких випадках артеріальний тиск теж нестабільний, що проявляється нападами мігрені, пітливістю, прискореним серцебиттям, дратівливістю, панічними атаками. Консервативне лікування у таких випадках недостатньо ефективне.

Якщо не провести вчасно видалення надниркової залози разом із пухлиною, це провокує серйозні зміни в зовнішності. У жінок починає посилено рости волосся на тілі, грубіє голос, розмір грудей зменшується, може проявитися облисіння. Чоловіки ж, навпаки, помічають, що волосся на обличчі стало рости гірше, а груди збільшилися. Також у них знижується потенція й лібідо.

Існують і протипоказання до вилучення наднирників разом з аденомою. Сюди відносять декомпенсовані стани, пов’язані з патологією серцево-судинної системи, цукровий діабет, запальні та інфекційні процеси. Також наднирники не видаляють вагітним на пізніх термінах і людям із поганим згортанням крові. У цих випадках спочатку стабілізують стан людини, потім готують пацієнта до хірургічної операції.

Підготовчий період

Комплексне обстеження перед лапароскопічною адреналектомією

Комплексне обстеження перед лапароскопічною адреналектомією

Як і при будь-якому втручанні, перед адреналектомією необхідно оцінити об’єктивний стан наднирників та організму пацієнта.

Передопераційне обстеження включає в себе:

 • розширене дослідження крові (клінічні дані, біохімія, коагулограма) – дозволяє зрозуміти рівень згортання крові та інші важливі аспекти для проведення операції;
 • клінічний аналіз сечі – показує, чи немає в організмі гострих запальних процесів та інфекцій;
 • дослідження рівня гормонів наднирників – допомагає визначити, як збережено функціональність надниркової тканини, чи сильно вплинула пухлина на гормональний фон;
 • рентгенологічні методи (комп’ютерна томографія, МРТ) дозволяють встановити розмір і масштаби пухлинного процесу (аденоми або раку), виявити ураження регіонарних лімфовузлів;
 • екскреторна урографія – необхідна для оцінки функціональності нирок;
 • флюорографія легень.

Що стосується УЗД наднирників, то, попри доступність, інформативність цього методу для такої патології не завжди висока. Особливо, якщо проводиться обстеження пацієнта із зайвою вагою.

Знання, досвід і професіоналізм хірургів Клініки Біляка дозволяють проаналізувати результати обстежень за один день, і зробити аргументовані висновки про відсутність або наявність показань до вилучення надниркової залози разом з аденомою.

Якщо необхідність оперативного лікування не викликає сумнівів, пацієнт готується до лапароскопічного втручання із застосуванням загальної анестезії.

Насамперед, це позначається на характері харчування: за 2–3 дні до операції рекомендується дієта з пониженим вмістом клітковини, голод безпосередньо напередодні операції. У день самого втручання ставиться клізма для очищення кишківника. Заповніть форму – з вами зв’яжеться представник нашої клініки та дасть більш детальні рекомендації.

  Хід операції

  Кваліфіковані хірурги нашої клініки виберуть той метод вирізання надниркової залози з аденомою, який більш показаний у кожному конкретному випадку. Найбільш безпечний і ефективний описано нижче.

  Розташування проколів при лапароскопічній адреналектомії

  Розташування проколів при лапароскопічній адреналектомії

  Положення пацієнта – на здоровому боці. Для проведення адреналектомії та доступу до наднирників достатньо 3–4 проколів. Точками вказані типові місця введення троакара.

  Доступ до ураженого аденомою наднирника здійснюється через розсічення очеревини, фасції Герота і відведення паранефральної клітковини. Судини кліпуются й перетинаються.

  З черевної порожнини видалений наднирник витягується крізь отвір для одного з троакарів. Якщо розмір великий, то тканини поміщаються до спеціально введеного мішечка (ендоконтейнера), для виймання якого дещо розширюється один із проколів. Вилучені надниркові залози відправляють на гістологію.

  Далі слідує ревізія операційного поля на предмет гемостазу. Витягуються троакари, вшиваються проколи. Тривалість лапароскопії у Клініці Біляка становить від 60 хвилин до двох годин.

  Переваги лапароскопії при адреналектомії

  Ще зовсім недавно, операція з висічення надниркової залози разом з аденомою проводилася виключно лапаротомічним, порожнинним методом. Це означало для пацієнта великий розріз, втрату крові й тривале відновлення. На щастя, у сучасній хірургії все набагато простіше. Сьогодні такі операції виконуються методом лапароскопії.

  Це найперспективніша та малотравматична техніка, що має безліч плюсів:

  • простота підготовки;
  • відсутність потреби у великих дозах наркозу;
  • мінімізація крововтрати;
  • зменшення ризику помилки – завдяки відеоконтролю з багаторазовим збільшенням;
  • відсутність контакту з перев’язувальним матеріалом, рукавичками хірурга, повітрям;
  • мінімізація ймовірності післяопераційних ускладнень;
  • естетичність – на тілі не лишається шрамів і рубців;
  • збереження цілісності м’язових тканин;
  • короткий період реабілітації.

  До того ж під час лапароскопії наднирників не будуть зачіпатися сусідні органи, що значно знижує рівень стресу для організму. Пацієнт уже наступного дня може вставати та пробувати приймати їжу дрібними порціями, а через 3 дні виписується додому.

  Єдиний мінус полягає в тому, що лапароскопія має деякі обмеження. Її не можна проводити людині з деформованою черевною стінкою, сильним ожирінням, перитонітом і раніше проведеними порожнинними втручаннями на хворому боці зі спайками.

  Реабілітація після операції

  Після виписки, пацієнтові рекомендують дотримуватися дієти. З раціону виключають смажені страви, соління, гострі продукти, алкоголь. Додають приготовлені на пару страви, нежирне відварене м’ясо, тушковані овочі, кисломолочні продукти.

  Період відновлення після вилучення надниркових залоз триває в середньому 20–30 днів, протягом яких заборонено активні спортивні навантаження, купання в басейні і водоймах, відвідування парної. Купатися можна тільки під душем і стежити, щоб у місцях проколів не залишалася вода.

  Оскільки наднирники є важливими органами імунної системи, їх втрата позначається на роботі усього організму. Втім, коли видаляється один орган, інший бере на себе все функціональне навантаження. Необхідно берегти його й підтримувати в функціональному стані. Для цього пацієнт повинен проходити обстеження надниркової залози кожні півроку.

  Якщо зроблена двостороння адреналектомія, наслідки набагато серйозніші. Людині потрібно постійно приймати таблетки в рамках гормонозамісного лікування. Це дозволяє підтримувати правильний гормональний баланс в організмі. Препарати призначає лікуючий лікар, якого потрібно відвідувати щомісяця.

  Особливості лікування в клініці

  Озонотерапія

  Озонотерапія

  Після операції пацієнта переводять до індивідуальної палати, яка оснащена відповідно до європейських стандартів. Для харчування пацієнтів використовуються тільки екологічно чисті продукти, скомпоновані в спеціально розроблене меню. Основу раціону складають продукти з найменш забрудненого регіону України – Закарпаття.

  Поки пацієнт знаходиться у стаціонарі клініки, за його станом стежить досвідчений лікар. На випадок необхідності в медичній допомозі, організований індивідуальний сестринський пост.

  У якості додаткового стимулятора загоєння і відновлення здоров’я, застосовується озонотерапія. Використання озону в складі перевірених схем дозволяє звести до нуля післяопераційні ускладнення.

  Такий комплексний підхід до здоров’я клієнтів Клініки Біляка, дозволяє пацієнтам швидко відновлюватися після лапароскопічної адреналектомії.

  У середньому, післяопераційний період перебування в клініці складає до 4-х днів.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна адреналектомія (видалення наднирника або його частини) 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна адреналектомія (видалення наднирника або його частини) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна адреналектомія (видалення наднирника або його частини) в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів