Рак надниркової залози

Рак надниркової залози

Зміст сторінки:

Лапароскопічна адреналектоміяце малотравматична операція, при якій видаляється один або обидва наднирника, при цьому доступ здійснюється через проколи в черевній стінці. Зазвичай цю операцію виконують, якщо в цих органах виявлені доброякісні або злоякісні утворення, котрі загрожують життю пацієнта.

Новоутворення наднирників найчастіше стають випадковою знахідкою при дослідженні органів черевної порожнини та нирок. Але частота злоякісних пухлин серед них – 1 %. Жінки страждають в 3 рази частіше, ніж чоловіки. При виявленні пухлини надниркової залози, необхідно її видалення: злоякісні новоутворення надниркових залоз дуже погано піддаються хіміотерапії й рентгентерапії.

Лапароскопічна адреналектомія в клініці Біляка, м. Ужгород, допоможе позбутися патології, зберегти здоров’я і красу тіла. Крім того, у разі малих розмірів і гормональній інертності пухлини, можливе проведення лапароскопічної резекції ураженої частини надниркової залози.

Показання до операції

Наднирники – це залози ендокринного характеру, які відіграють важливу роль в імунній системі людини. Їх видалення – крайній захід для хірургів, до якої лікарі вдаються, лише якщо без цього неможливо обійтися.

Показання до видалення такі:

 • гормональна активність новоутворення;
 • збільшення пухлини при негативній гормональної активності;
 • синдром Іценко-Кушинга;
 • хвороба Конна;
 • ангіоміоліпоми;
 • феохромоцитома;
 • медулярна кіста надниркової залози;
 • метастази в наднирнику, котрі виникли від пухлин з інших органів;
 • сильне збільшення надниркової залози в розмірах і масі;
 • первинний рак тканини наднирника.

Як правило, лікар призначає операцію, якщо пухлина внаслідок зростання сильно порушує функціональність наднирників. У результаті цього відбуваються серйозні порушення гормонального фону. Їх прояви залежать від того, який гормон починає більш активно продукуватися залозою. Якщо це альдостерон, то людину турбують коливання артеріального тиску, прискорене серцебиття, ослаблення м’язового тонусу, часті позиви помочитися, особливо вночі.

Також, під час розвитку певних типів пухлин, наднирники можуть активно виробляти адреналін і норадреналін. У таких випадках артеріальний тиск теж нестабільний, що проявляється нападами мігрені, пітливістю, прискореним серцебиттям, дратівливістю, панічними атаками.

Якщо не провести вчасно видалення надниркової залози разом із пухлиною, це провокує серйозні зміни в зовнішності. У жінок починає посилено рости волосся на тілі, грубіє голос, розмір грудей зменшується, може проявитися облисіння. Чоловіки ж, навпаки, помічають, що волосся на обличчі стало рости гірше, а груди збільшилися. Також у них знижується потенція й лібідо.

Існують і протипоказання до операції. Сюди відносять декомпенсовані стани, пов’язані з патологією серцево-судинної системи, цукровий діабет, запальні та інфекційні процеси. Також операцію не проводять вагітним на пізніх термінах і людям із поганим згортанням крові. У цих випадках спочатку стабілізують стан людини, потім готують пацієнта до хірургічного втручання.

Підготовчий період

Комплексне обстеження перед лапароскопічною адреналектомією

Комплексне обстеження перед лапароскопічною адреналектомією

Як і при будь-якому хірургічному втручанні, перед лапароскопічною адреналектомією необхідно оцінити об’єктивний стан органів та систем пацієнта.

Передопераційне обстеження включає в себе:

 • розширене дослідження крові (клінічні дані, біохімія, коагулограма) – дозволяє зрозуміти рівень згортання крові та інші важливі аспекти для проведення операції;
 • клінічний аналіз сечі – показує, чи немає в організмі гострих запальних процесів та інфекцій;
 • дослідження рівня гормонів наднирників – допомагає визначити, як збережено функціональність органу, чи сильно вплинула пухлина на гормональний фон;
 • рентгенологічні методи (комп’ютерна томографія, МРТ) дозволяють встановити розмір і масштаби пухлинного процесу, виявити ураження регіонарних лімфовузлів;
 • екскреторна урографія – необхідна для оцінки функціональності нирок;
 • флюорографія легень.

Що стосується УЗД наднирників, то, попри доступність цього методу, його інформативність для такої патології не завжди висока. Особливо, якщо проводиться обстеження пацієнта із зайвою вагою.

Знання, досвід і професіоналізм хірургів клініки Біляка дозволяють проаналізувати результати обстежень за один день, і зробити аргументовані висновки про відсутність або наявність показань до лапароскопічного видалення надниркової залози.

Якщо необхідність хірургічної допомоги не викликає сумнівів, пацієнт готується до лапароскопічного втручання із застосуванням загальної анестезії.

Насамперед, це позначається на характері харчування: за 2–3 дні до операції рекомендується дієта з пониженим вмістом клітковини, голод безпосередньо напередодні операції. У день самого втручання ставиться клізма для очищення кишківника.

  Хід операції

  Кваліфіковані хірурги нашої клініки виберуть той метод лапароскопічного видалення надниркової залози, який більш показаний у кожному конкретному випадку. Найбільш безпечний і ефективний описано нижче.

  Розташування проколів при лапароскопічній адреналектомії

  Розташування проколів при лапароскопічній адреналектомії

  Положення пацієнта – на здоровому боці. Для втручання досить 3–4 проколів. Точками вказані типові місця введення троакара.

  Доступ до наднирника здійснюється через розсічення очеревини, фасції Герота і відведення паранефральної клітковини. Судини кліпуются й перетинаються.

  З черевної порожнини видалений наднирник витягується крізь отвір для одного з троакарів. Якщо розмір великий, то тканини поміщаються до спеціально введеного мішечка (ендоконтейнера), для виймання якого дещо розширюється один із проколів.

  Далі слідує ревізія операційного поля на предмет гемостазу. Витягуються троакари, вшиваються проколи. Тривалість лапароскопічної адреналектомії в клініці Біляка становить від 60 хвилин до двох годин.

  Переваги лапароскопії при адреналектомії

  Ще зовсім недавно, операція з видалення надниркової залози проводилася виключно лапаротомічним, порожнинним методом. Це означало для пацієнта великий розріз, втрату крові й тривале відновлення. На щастя, у сучасній хірургії все набагато простіше. Сьогодні такі операції виконуються лапароскопічним методом.

  Це найперспективніша та малотравматична техніка, що має безліч плюсів:

  • простота підготовки;
  • відсутність потреби у великих дозах наркозу;
  • мінімізація крововтрати;
  • зменшення ризику помилки – завдяки відеоконтролю з багаторазовим збільшенням;
  • відсутність контакту з перев’язувальним матеріалом, рукавичками хірурга, повітрям;
  • мінімізація ймовірності післяопераційних ускладнень;
  • естетичність – на тілі не лишається шрамів і рубців;
  • збереження цілісності м’язових тканин;
  • короткий період реабілітації.

  До того ж під час лапароскопії не будуть зачіпатися сусідні органи, що значно знижує рівень стресу для організму. Пацієнт уже наступного дня може вставати та пробувати приймати їжу дрібними порціями, а через 3 дні виписується додому.

  Єдиний мінус полягає в тому, що лапароскопія має деякі обмеження. Її не можна проводити людині з деформованою черевною стінкою, сильним ожирінням, перитонітом і раніше проведеними порожнинними втручаннями на хворому боці зі спайками.

  Реабілітація після адреналектомії

  Після виписки, пацієнтові рекомендують дотримуватися дієти. З раціону виключають смажені страви, соління, гострі продукти, алкоголь. Додають приготовлені на пару страви, нежирне відварене м’ясо, тушковані овочі, кисломолочні продукти.

  Період відновлення триває в середньому 20–30 днів, протягом яких заборонено активні спортивні навантаження, купання в басейні і водоймах, відвідування парної. Купатися можна тільки під душем і стежити, щоб у місцях проколів не залишалася вода.

  Оскільки наднирники є важливими органами імунної системи, їх видалення несе певні наслідки. Втім, коли видаляється один орган, інший бере на себе все функціональне навантаження. Необхідно берегти його й підтримувати в функціональному стані. Для цього пацієнт повинен проходити обстеження кожні півроку.

  Якщо зроблена двостороння адреналектомія, наслідки набагато серйозніші. Людині потрібно постійно приймати таблетки в рамках гормонозамісної терапії. Це дозволяє підтримувати правильний гормональний баланс в організмі. Препарати призначає лікуючий лікар, якого потрібно відвідувати щомісяця.

  Особливості лікування в клініці

  Озонотерапія

  Озонотерапія

  Пробудження відбувається в індивідуальній палаті, яка оснащена відповідно до європейських стандартів. Для харчування пацієнтів використовуються тільки екологічно чисті продукти, скомпоновані в спеціально розроблене меню. Основу раціону складають продукти з найменш забрудненого регіону України – Закарпаття.

  За ходом відновлення здоров’я стежить досвідчений лікар. На випадок необхідності в медичній допомозі, організований індивідуальний сестринський пост.

  У якості додаткового стимулятора загоєння і відновлення здоров’я, застосовується озонотерапія. Використання озону в складі перевірених схем дозволяє звести до нуля післяопераційні ускладнення.

  Такий комплексний підхід до здоров’я клієнтів клініки Біляка, дозволяє пацієнтам швидко відновлюватися після лапароскопічної адреналектомії.

  У середньому, післяопераційний період перебування в клініці складає до 4-х днів.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна адреналектомія (видалення наднирника або його частини) 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна адреналектомія (видалення наднирника або його частини) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна адреналектомія (видалення наднирника або його частини) в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів