Анатомічне розташування надниркових залоз в організмі людини

Анатомічне розташування надниркових залоз в організмі людини


Зміст сторінки:

Тривалий час вважалось, що злоякісні пухлини надниркових залоз, або адренокортикальний рак, – явище досить рідкісне (0,6% від усіх ракових процесів). Однак вдосконалення старих та винайдення нових діагностичних методів, ставлять ці дані під сумнів: частота виявлення раку наднирників протягом останніх років має тенденцію до збільшення. Тому в клініці Біляка м. Ужгорода, цій патології приділяється суттєва увага.

Епідеміологія адренокортикального раку вивчена недостатньо. Є дані, що розвиток пухлини залежить від екологічного добробуту та генетичних негараздів.

Класифікація

Кожна з надниркових залоз утворюється з двох різних ембріональних закладок і має складну структуру. Хоча їх розміри не вражають, будова наднирників багатошарова і складна. І в кожному зі структурних елементів може розвинутися злоякісне утворення. До того ж пухлини можуть впливати на внутрішньосекреторну функцію надниркових залоз.

Класифікація досить розгалужена та складна, становить цікавість для клініцистів. Непроста структура діагнозу дозволяє кваліфікованим спеціалістам клініки Біляка скласти уявлення про хворобу, її перебіг, вплив на якість життя і стан здоров’я людини.

Клінічні прояви

Тривалий час рак надниркових залоз протікає безсимптомно. Вплив пухлини стає помітним при зміні гормонального стану організму, появі метастазів.


Характерним є розвиток одного з синдромів у хворої людини:

Клітини раку

Клітини раку

  1. Синдром Конна, або первинний альдостеронізм. Відмічається артеріальна гіпертензія, збільшення кількості сечі, м’язова слабкість. Апетит підвищений, турбує спрага та головний біль.
  2. Синдром Іценко-Кушинга. Спостерігається перерозподіл жирової тканини тулуба, місяцеподібне обличчя, стоншення шкіри. Додатково розвивається остеопороз, порушення вуглеводного обміну.
  3. Підвищення рівня чоловічих статевих гормонів. Це зміни волосяного покриву за чоловічим типом у жінок, збільшення м’язової тканини, перепади настрою зі схильністю до агресії та інші ознаки вірилізації.
  4. Збільшення рівня жіночих статевих гормонів. Розвивається рідко, характерна поява гінекомастії у чоловіків.

Досить часто доводиться спостерігати змішану клінічну картину, тому що гормонпродукуючі пухлини в більшості своїй мають неоднорідну будову і  впливають на гормональний баланс у декількох напрямах.

Як видно, прояви хвороби різноманітні та розвиваються помалу. Тому помітити їх вдається не одразу.

Варто пам’ятати й про гормонально неактивні пухлини. Вони взагалі не проявляють себе та мають узагальнену назву – інциденталоми.

Діагностика

Частіш за все пухлини надниркових залоз стають випадковою знахідкою при обстеженнях з приводу сторонньої патології. Професійність та досвід лікарів клініки Біляка у поєднанні з індивідуальним підходом до кожного пацієнта, сприяють найповнішому обстеженню стану здоров’я людини.


Диагностика рака надпочечников

Диагностика рака надпочечников

На допомогу приходять:

  • визначення гормональних змін у крові;
  • УЗД нирок, органів черевної порожнини та позаочеревинного простору;
  • комп’ютерна чи магнітно-резонансна томограми;
  • радіологічні методики.

Високий рівень обізнаності медиків та першокласне устаткування центру, дозволяють швидко та якісно проаналізувати отримані дані, скласти план лікувальних заходів.

Лікування

Лікувальна тактика залежить від типу пухлинного процесу та ступеню його прогресування. В будь-якому разі лікувальні заходи плануються стосовно кожної людини окремо.

Найбільш ефективний спосіб лікування раку надниркових залоз – хірургічне видалення ураженого органу. В клініці Біляка це втручання проводиться лапароскопічним методом, котрий доведено має значні переваги над традиційним лапаротомічним доступом.


Лапароскопічна адреналектомія (видалення надниркової залози)

Лапароскопічна адреналектомія (видалення надниркової залози)

Відхід від розрізу сприяє меншій травматизації тканин, запобігає інфекційним ускладненням. Водночас сучасне обладнання дозволяє здійснювати такі маніпуляції, котрі для традиційної хірургії не є властивими. Мається на увазі органозбережна операція при пухлинах надниркових залоз.

Такі досягнення є результатом відповідального ставлення персоналу Ужгородської клініки Біляка до своїх обов’язків перед пацієнтом. Підтримувати високий рівень медичних знань допомагають регулярні стажування лікарів в клініках США та європейських країн.

Першокласне обладнання дає змогу реалізувати набуті професійні навички та здійснити максимально щадне втручання.

Разом з індивідуальним підходом до кожного пацієнта, ці унікальні особливості клініки Біляка дарують хворій людині реальний шанс на одужання та тривале, щасливе життя.