Стадії за глибиною проростання

Стадії раку, при яких може бути ефективною резекція сечового міхура.

Одна з особливостей раку сечового міхура полягає в тому, що лише оперативне втручання здатне надійно позбавити людину від небезпеки та гарантувати одужання. На ранніх стадіях захворювання, лікарі клініки Біляка в м. Ужгород пропонують здійснити ендоскопічні або трансуретральні втручання.

Хвороба має підступний характер і частіше виявляється на такій стадії, коли малоінвазивні техніки не можуть стовідсотково вилікувати людину. Тоді проводиться резекція сечового міхура при раку. Під цим розуміється видалення ураженого фрагмента органу разом з пухлиною.


Показання для резекції сечового міхура

Хірургічне видалення частини хворого органу переслідує дві надзвичайно важливі мети: попередження рецидиву захворювання та максимальне збереження якості життя пацієнта.

Тому для проведення резекції розроблено чіткі покази:

 1. Множинні пухлини з діаметром приблизно 2 – 3 сантиметри.
 2. Одиничний вузол 5 – 6 сантиметрів у найбільшому вимірюванні.
 3. Вогнище має розташовуватися на рухливих ділянках стінок не ближче, ніж 1,5 см до шийки сечового міхура.
 4. Якщо пухлина має ознаки інфільтруючого росту, має діаметр до 4 см та локалізована у ділянці верхівки, на задній або бокових стінках.
 5. Коли на прилеглих ділянках слизової оболонки та простатичному відділі уретри не виявлено ознак злоякісного переродження тканин або помітних диспластичних явищ.

В таких випадках, професійне хірургічне втручання здатне подарувати хворій людині реальний шанс на довге життя.

Підготовка до операції

Резекція сечового міхура в клініці Біляка проводиться з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Тому об’єм видалення та перебіг втручання визначаються за результатами передопераційного обстеження.


Вид в окулярі цистоскопа

Так виглядає пухлина при цистоскопії

До обов’язкового переліку входять:

 • Клінічні аналізи крові та сечі.
 • Дослідження системи згортання крові.
 • Біохімічні показники діяльності нирок та печінки.
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини та позаочеревинного простору.
 • Цистоскопія з трансуретральною (ТУР) біопсією.
 • Комп’ютерна томографія з контрастуванням.
 • Внутрішньовенна урографія.

Найбільш важливу практичну цінність мають КТ, цистоскопічний огляд та ТУР біопсія. На їх основі встановлюється стадія захворювання та приймається рішення про тактику оперативного лікування. Отримавши результати обстежень, хірурги клініки Біляка розробляють індивідуальний, найбільш ефективний план операції.

Підготовка до резекції сечового міхура

Клінічне, біохімічне та інструментальне обстеження є одним з етапів підготовки пацієнта до втручання. Сама операція передбачає загальну анестезію, інколи – спинномозкову (епідуральну).

За кілька днів виключається «важка» їжа та продукти, здатні викликати газоутворення. З вечора напередодні операції – повне голодування. Перед самим втручанням ставиться очисна клізма.

Хід втручання

До операції лікарі приступають, маючи детальне уявлення про необхідний об’єм видалення. Зазвичай робиться горизонтальний розріз у надлобковій ділянці. Далі перебіг залежить від місця локалізації пухлини (передня або задня стінка міхура), її поширеності.

Для більшої надійності, висічення здійснюється з відступом від уражених тканин на 2 – 2,5 см (як зображено пунктиром на малюнку а). Потім дефект стінки зашивається (малюнок б).

Етапи резекції

Висічення фрагмента з пухлиною (а) та ушивання дефекту стінки (б)

Така метода дозволяє зберегти природній перебіг сечовипускання, оскільки не пошкоджуються сфінктери сечового міхура. При значних об’ємах висічень, коли доводиться видаляти ділянки сечоводів, резекція доповнюється уретероцистонеостомією.


В середньому, операція триває від 40 хвилин до 2-х годин. По завершенні, на кілька днів ставиться сечовивідний катетер.

Особливості лікування в клініці

Тонка та ефективна техніка хірургів нашої клініки ґрунтується на використанні новітніх світових методик. Лікарі регулярно стажуються у взірцевих клініках Європи та США. При цьому найефективніші підходи відбираються та додаються до скарбнички досвіду фахівців.

Кожному пацієнту надається окрема палата готельного типу, організовується харчування із використанням органічних продуктів з прилеглих регіонів Закарпаття.

На весь період перебування в клініці забезпечується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю, нагляд кваліфікованого та досвідченого лікаря. Тривалість перебування на стаціонарі після резекції сечового міхура становить приблизно 7 днів.

В післяопераційному періоді широко застосовується озонотерапія, сеанси котрої прискорюють загоєння рани та відновлення сил пацієнта.

Вартість операції: 18900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.