Стадії за глибиною проростання

Стадії раку, при яких може бути ефективною резекція сечового міхура.

Зміст сторінки:

Резекція сечового міхура при раку – це хірургічна операція, під час якої видаляється лише пухлина, а орган частково зберігається. Таке лікування підходить для боротьби з ранніми стадіями злоякісних новоутворень.

Одна з особливостей раку сечового міхура полягає в тому, що лише хірургічне втручання і видалення уражених відділів можуть гарантувати людині безпеку й одужання. На ранніх стадіях захворювання, клініка Біляка в м. Ужгород, пропонує ендоскопічні або трансуретральні втручання.

На жаль, тривалий безсимптомний період захворювання часто призводить до виявлення патології на просунутій стадії, коли малоінвазивні техніки вже не здатні гарантувати одужання. Тоді проводиться резекція сечового міхура при раку: видалення ураженої пухлиною ділянки зі збереженням здорової частини органу і його функції.

Залежно від того, наскільки далеко встиг прогресувати рак сечового міхура, операція буде мати різний алгоритм і масштаб втручання. Чим раніше людина звернулася за медичною допомогою, тим вищі в неї шанси зберегти цілісність органу. А ось при запущених формах ракових пухлин, зберегти сечовий міхур і його функціональність не вдається.

Показання для операції

Головним показом є наявність ракової пухлини початкових стадій. Зазвичай вони заявляють про себе наступною симптоматикою:

 • почастішання сечовипускання;
 • різі й біль в процесі спорожнення сечового міхура;
 • ослаблення струменя сечі;
 • поява в сечі згустків крові.

Будь-яке з цих клінічних проявів повинне стати приводом для негайного звернення до лікаря. Адже на ранніх етапах хвороби ще можливе видалення пухлини сечового міхура зі збереженням органу і його функціональності. У запущених випадках доводиться забирати весь орган із прилеглими ділянками лімфоїдної тканини.

Хірургічне видалення ураженої ділянки переслідує дві важливі мети: попередження рецидиву й максимальне збереження якості життя пацієнта.

Тому для даного виду втручання розроблені чіткі показання:

 1. Множинні пухлини діаметром 2–3 см.
 2. Одиничний вузол від 5 до 6 см у найбільшому вимірі.
 3. Вогнище має розташовуватися на рухомих стінках міхура, не ближче 1,5 см від шийки сечового міхура.
 4. Якщо пухлина діаметром до 4 см має ознаки інфільтративного росту, і розташована біля верхівки, на задній або бічних стінках.
 5. Коли на прилеглих ділянках міхура й уретри немає ознак новоутворень або дисплазії.
 6. Відсутні метастази в лімфовузлах і сусідніх органах.
 7. Пухлина не встигла вразити сфінктер сечового міхура й уретру.

У таких випадках професійне хірургічне втручання здатне подарувати людині реальний шанс на довге життя. Пацієнт позбавляється від новоутворення й надалі може жити активним життям, без проблем із сечовипусканням. Для тих хто запустив хворобу, пропонуються інші рішення: жити з сечоприймачем або штучним сечовим міхуром, створеним із частини кишківника.

Підготовка до операції

Резекція сечового міхура в клініці Біляка проводиться з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Тому обсяг висіченої тканини й хід операції визначаються за результатами попереднього обстеження.

Вид в окулярі цистоскопа

Так виглядає пухлина при цистоскопії

Коли планується операція з видалення сечового міхура, до обов’язкового переліку входять:

 • Клінічні аналізи крові, сечі – показують, як працює сечова система, чи немає в організмі гострих інфекцій або запальних процесів.
 • Дослідження системи згортання крові – дає хірургам цінну інформацію для планування операції.
 • Біохімічні показники функції нирок і печінки – допомагають зрозуміти, чи вплинула пухлина на сусідні органи.
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини й заочеревинного простору – дозволяє оцінити розміри пухлини, її вплив на сечові шляхи, підтвердити або виключити наявність регіонарних метастазів.
 • Цистоскопія з трансуретральною (ТУР) біопсією – дає можливість оглянути сечовий міхур з середини, побачити оком пухлину і взяти зразок її тканин для гістологічного дослідження.
 • Комп’ютерна томографія з контрастуванням – додатковий метод обстеження, який показує стан сечового міхура, нирок і сечоводів.
 • Внутрішньовенна урографія – застосовується для уточнення діагнозу й дослідження стану нирок.

Найбільшу практичну цінність представляють дані КТ, цистоскопії та ТУР біопсії. На їх основі встановлюється стадія захворювання, і приймається рішення про тактику оперативного лікування. Проаналізувавши дані всіх обстежень, хірурги клініки Біляка розробляють індивідуальний план максимально ефективного втручання. Також за результатами комплексного обстеження підбирається оптимальний вид анестезії.

  Підготовка до видалення пухлини сечового міхура

  Клінічні, біохімічні та інструментальні обстеження – один із найважливіших етапів підготовки пацієнта до операції. Саме втручання передбачає загальну анестезію (іноді – епідуральну, спинномозкову).

  Заздалегідь із меню виключається «важка» їжа і продукти, здатні викликати газоутворення. З вечора напередодні операції – повне голодування. Перед самим втручанням ставиться очисна клізма.

  Хід втручання

  До операції лікарі приступають із детальним планом обсягу втручання. Починається все з горизонтального розрізу в надлобковій області. Подальші кроки залежать від локалізації пухлини (передня чи задня стінка) і її поширеності.

  Для більшої надійності, висічення проводиться з відступом на 2–2,5 см від уражених тканин (позначено пунктиром на малюнку 2а). Потім утворений дефект стінки вшивається (мал. 2б).

  Етапи резекції

  Висічення фрагмента з пухлиною (а) та ушивання дефекту стінки (б)

  Така методика дозволяє зберегти природне сечовипускання, оскільки не сфінктери сечового міхура залишаються інтактними. Якщо область видалення зачіпає сечоводи, резекція доповнюється уретероцистонеостомією.

  Коли пухлина невелика, має чітко окреслені контури й локалізована в сечовому міхурі, проводиться трансуретральне видалення новоутворення сечового міхура. Резектоскоп вводиться через уретру, потім віддаляється сама пухлина і прилеглі до неї тканини. Патологічний вміст виймається й відправляється на гістологію. Затим, зазвичай призначається курс хіміотерапії – на розсуд лікаря.

  Трансуретральний доступ, завдяки малотравматичності, є пріоритетним для хірургів клініки Біляка. Але, на жаль, застосувати його можна далеко не завжди. На запущених стадіях раку доводиться застосовувати відкриті оперативні техніки.

  Також варто сказати, що доктора клініки завжди віддають пріоритет збереженню органу. Наші фахівці намагаються видаляти лише уражені пухлиною частини, максимально зберігши функціональність. У цьому випадку об’єм сечового міхура зменшується, і людина частіше ходить до туалету, ніж раніше, але це однаково краще, ніж життя з сечоприймачем. Якщо ж під час діагностики з’ясовується, що орган неможливо врятувати, у клініці пацієнту реконструюють новий сечовий міхур із ділянки тонкого кишківника.

  У середньому тривалість операції становить від 40 хвилин до 2-х годин. Після закінчення, на кілька днів встановлюється сечовивідний катетер.

  Відновлення після операції

  Реабілітаційний період залежить від обсягів методу втручання. Деякий час після операції в сечі може бути присутньою кров – це пов’язано з тим, що через вилучення тканин, у сечовому міхурі утворюється рана. Згодом вона загоюється, і ця симптоматика проходить. Але якщо крові в сечі багато, і вона зберігається протягом 4–5 днів після процедури, то варто звернутися до лікаря.

  Перший час пацієнтові призначають антибіотики та препарати для зняття болю. Також, протягом 2–3 днів сечовипускання здійснюється через катетер, потім знімають і його. Тривалість перебування в стаціонарі залежить від методу втручання. При ТУР, вона становить близько 3 днів, у разі відкритих операцій – сягає 2 тижнів.

  Після того, як проведено часткове видалення сечового міхура в жінок і чоловіків, необхідно протягом 3–4 тижнів дотримуватися певних рекомендацій:

  • пити багато рідини – не менш, як 1,5 літри на добу;
  • приймати медикаментозні препарати, призначені лікарем;
  • не піднімати важких предметів і обмежити спортивні навантаження;
  • утриматися від занять сексом;
  • уникати відвідування парних, купання в басейнах і відкритих водоймах;
  • замість ванни купатися під душем;
  • дотримуватися дієтичного харчування.

  Детальніше варто розказати про дієту після видалення пухлини разом із частиною сечового міхура. Правильне харчування має сприяти швидкому відновленню. Щоби не перевантажувати організм, з раціону виключають:

  • смажені, солоні, пряні страви;
  • жирні сорти м’яса й риби;
  • наваристі бульйони;
  • кондитерські вироби і випічку;
  • продукти, котрі містять штучні барвники, консерванти та інші шкідливі добавки;
  • копченості;
  • газовані напої;
  • алкоголь.

  Паралельно, до меню варто ввести знежирені продукти та страви, приготовані відварним або паровим способом. Це можуть бути:

  • нежирне м’ясо;
  • парові котлети;
  • легкі бульйони з перетертим м’ясом;
  • розварені каші;
  • риба;
  • овочеві страви;
  • некислі фрукти і ягоди.

  Харчування краще розділити на невеликі дробові порції 4–5 разів на день. По закінченню реабілітаційного періоду, можна повернутися до звичного раціону.

  Іноді в пацієнтів, особливо тих, хто погано дотримувався гігієни у відновлювальний період, можливі ускладнення. Це можуть бути кровотечі, пошкодження стінки органу, звуження сечовипускального каналу й різні інфекції сечових шляхів – пієлонефрит, цистит, сепсис. Але якщо операція була проведена професійно, і пацієнт після неї дотримувався всіх рекомендацій лікаря, ризик мінімальний. У клініці Біляка подібні втручання зазвичай проходять без ускладнень.

  Ще одним ризиком є рецидив пухлини. Щоби його уникнути, лікарі рекомендують у післяопераційному періоді пройти хіміотерапію шляхом вливань прямо в сечовий міхур. У медичній практиці це називається внутрішньоміхуровою терапією. Іноді може знадобитися опромінення та інші додаткові процедури. Лікарі клініки Біляка ведуть пацієнтів із раком сечового міхура до повного одужання!

  Особливості лікування в клініці

  Тонка й ефективна техніка хірургів нашої клініки ґрунтується на використанні новітніх світових методик. Лікарі регулярно проходять стажування в провідних клініках Європи та США. При цьому відбираються й беруться на озброєння найефективніші підходи. Перш, ніж призначити операцію, пацієнта ретельно обстежують, вибираючи максимально відповідний хірургічний підхід. При цьому доктори клініки намагаються зберегти орган і його функціональність, якщо для цього є хоч найменша можливість.

  Під час операції всі дії виконуються з бездоганною точністю й акуратністю. Це дозволяє виключити ризик помилок і післяопераційних ускладнень.

  Кожному пацієнту надається окрема палата готельного типу, організовується харчування на основі органічних продуктів із прилеглих районів Закарпаття.

  На весь час перебування в клініці забезпечується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю, спостереження з боку кваліфікованого й досвідченого лікаря. Середня тривалість стаціонарного режиму після вирізання пухлини сечового міхура при раку, становить приблизно 7 днів.

  У післяопераційному періоді широко використовується озонотерапія, сеанси якої прискорюють загоєння рани й відновлення сил пацієнта.

  Якщо потрібно повне або часткове видалення сечового міхура, ціна операції в клініці вказана у відповідному розділі сайту.

  Назва послуги Вартість, грн
  Резекція сечового міхура при раку 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Резекція сечового міхура при раку в Клініці Біляка?

  Резекція сечового міхура при раку в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів