Сечовий міхур

Сечовий міхур


Зміст сторінки:

Злоякісні новоутворення сечового міхура частіше знаходять у хворих, старших за 60 років. Безсимптомний перебіг призводить до виявлення процесу в стадіях, на яких вже є мікрометастази. На жаль, таких пацієнтів переважна більшість.

Тільки виявлення на першій стадії дозволяє провести в клініці Біляка ефективне локальне лікування раку сечового міхура зі збереженням самого органу. Якщо захворювання виявлено пізно, починаючи з II стадії, врятувати людину здатне лише повне видалення сечового міхура.

Види хірургічної допомоги

Це хірургічне втручання називається радикальна цистектомія. У ході операції видаляється уражений орган, простата і регіонарні лімфовузли. У нашій клініці застосовується кілька методик, покликаних забезпечити сечовипускання:

 • відведення сечі за Брікером;
 • уретерокутанеостомія;
 • ілеонеоцистопластика.

У першому випадку система забору сечі з сечоводів формується з ділянки тонкої кишки, просвіт якої виводиться на передню черевну стінку.

Другий варіант реалізується без створення міхура, на передню стінку живота виводяться відразу сечоводи.

Клініка Біляка, м. Ужгород – єдине місце у Закарпатті, де освоєний і успішно застосовується один з найпрогресивніших методів, який максимально зберігає якість життя. Розробив його наш співвітчизник, уролог Е.А. Стаховський. Він запропонував вбудовувати ділянку тонкої кишки на місце видаленого сечового міхура після цистектомії, але у своїй модифікації «Double-U». Методика дозволяє зберегти сечовипускання через уретру фізіологічним способом.


Наші досвідчені та кваліфіковані лікарі підбирають оптимальну методику для лікування конкретної хворої людини. Пріоритет – найменше інвазійне втручання та найбільше збереження природного перебігу життя.

Розріз для радикальної цистектомії з ілеальною пластикою «Double-U»

Розріз для радикальної цистектомії з ілеальною пластикою «Double-U»

Підготовка до операції

Загального правила для підготовки до радикальної цистектомії немає. Хворі часто лікуються в інших місцях, проходять не один курс хіміотерапії та променевого лікування. За допомогою нерідко приходять люди, які перенесли багато страждань через рак сечового міхура. Тому увага до передопераційного обстеження таких пацієнтів особлива.

Дослідження, які покликані допомогти хірургам клініки Біляка у виборі індивідуального плану операції:

 • ретельний аналіз попереднього лікування і протікання захворювання;
 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • аналіз сечі;
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини та позаочеревинного простору;
Виділення трансплантата тонкої кишки

Виділення трансплантата тонкої кишки

 • рентгенологічні (урографія, МРТ);
 • радіоізотопне сканування;
 • цистоскопія.

Таке втручання здійснюється лапаротомічним доступом. Наркоз загальний, тому потрібна підготовка кишківника. За один-два дні до операції з харчування виключаються продукти, багаті клітковиною, здатні спровокувати газоутворення. Увечері напередодні операції накладається заборона на їжу. Це потрібно для спорожнення тонкого кишківника.

Хід операції

Формування міхура з відрізка кишківника

Формування міхура з відрізка кишківника

Для радикальної цистектомії треба здійснити розріз передньої черевної стінки. Спочатку проводиться видалення сечового міхура, сім’яних пухирців і регіонарних лімфатичних вузлів. Видалені тканини відправляються на гістологічне дослідження.

В операційне поле виводиться тонкий кишківник. Розтинається брижа і виділяється відрізок тонкої кишки довжиною близько 40 см. Цілісність кишківника відновлюється анастомозом за типом «кінець у кінець» кишковим швом. Дефект брижі вшивається, зберігається фізіологічне кровопостачання від мобілізованого фрагмента.

Виділений відрізок складається навпіл. У його частини, ближній до уретри, проводиться повздовжній розріз, формуючи отвір для відтоку сечі.

З'єднання з уретрою

З’єднання з уретрою

Після цього трансплантат ще раз складається навпіл (звідси й друга назва – методика цистектомії з формуванням артифіціального сечового міхура «Double-U»), на медіальні краї накладаються серозно-м’язові шви. Сечоводи зі встановленими стентами підшиваються на задню стінку ілеального міхура.

Зшиванням латеральних країв формується задня стінка, медіальних – передня. Нижній отвір підшивається до задньої частини уретри (формується анастомоз) окремими вузловими швами.

Встановлюється катетер. Розріз передньої стінки живота ушивається.

Особливості лікування в клініці

Наша клініка, без перебільшень – єдине місце на Закарпатті, де людина, котра страждає від раку сечового міхура, може розраховувати на таку передову допомогу. Немає поки інших методів, які дозволили б зберегти фізіологічне сечовипускання після радикальної операції з такого приводу.

Індивідуальна палата в клініці Біляка

Індивідуальна палата в клініці Біляка

Тепер про цистектомію не буде нагадувати багаторазовий щоденний туалет сечовідних стом, виведених на передню стінку живота.

Новостворений міхур дренується протягом 14-17 днів. Цей час пацієнт проводить в індивідуальній палаті, оснащеній за стандартами провідних клінік США і Європи. За станом здоров’я і ходом відновлення стежить досвідчений і кваліфікований лікар. Організовується окремий сестринський пост реанімаційного профілю.

Значний обсяг втручання при раку сечового міхура вимагає особливого підходу до відновного періоду. Тут добре зарекомендувала себе озонотерапія. Сеанси з впливом іонізованого кисню сприяють швидкому відновленню сил після радикальної цистектомії. Згубна дія на хвороботворні мікроорганізми допомагає уникнути післяопераційних ускладнень.


У клініці Біляка комфортно та затишно!

У клініці Біляка комфортно та затишно!

Харчування пацієнтів теж індивідуальне, у меню включаються тільки екологічно чисті продукти.

Такий комплексний підхід до індивідуальних проблем людини дозволяє скоротити термін перебування в стаціонарі після радикальної цистектомії.

Деякий час триватиме реабілітаційний період. Потрібні рекомендації та консультації надасть персонал клініки у кожному конкретному випадку. Загального рецепта для здоров’я всіх людей бути просто не може.

Вартість операції:

 • Ілеонеоцистопластика – 89 800 грн.*
 • Деривація сечі за «Брікером» – 58 700 грн.*
 • Уретерокутанеостомія – 27 700 грн.*

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.