Мастектомія — хірургічна операція, в ході якої виконується видалення молочної залози разом з жировою клітковиною, прилеглими лімфовузлами. Нерідко при цьому видаляється частина м’язової тканини — якщо вона вражена метастазами.

Основним показанням до операції є рак грудей. До неї вдаються, коли пухлина велика й агресивна, поширює метастази. У таких випадках мастектомія — це єдиний спосіб зберегти пацієнтці життя. Однак до такої радикальної міри хірурги вдаються не завжди. На ранніх стадіях, коли пухлина маленька і не встигла метастазувати, можливе часткове збереження молочної залози.

У клініці Біляка проводиться видалення молочної залози, ціна якого вказана в спеціальному розділі сайту. Також ви можете проконсультуватися з нашими лікарями та дізнатися деталі.

Види мастектомії

Існує декілька технік проведення операції:

  • Ампутація — видаляється лише молочна залоза, без клітковини та лімфовузлів.
  • Мастектомія за Маденом — ізольована операція, при якій видаляється молочна залоза разом з пахвовою клітковиною 1-2 рівня, але зберігається клітковина 3 рівня, а також мала та велика грудна мускулатура. Ця техніка вважається щадною.

В останні роки з’являються нові техніки оперування, що дозволяють знизити травматичність і прискорити відновлювальний період. Раніше пацієнтці робили великий розріз на грудях, через який отримували доступ до операційного поля.

На сьогодні змінилися методи та підходи до естетики хірургії грудей. Наприклад, в деяких випадках можлива шкірозберігаюча мастектомія, яка дозволяє залишити пацієнтці шкіру грудей, сосок і ареолу. До цього підходу вдаються, коли пухлина не встигла вразити епітеліальні клітини. Також нерідко проводиться одномоментне видалення молочної залози та встановлення імпланту. Завдяки цьому повністю зберігається естетика грудей.

Підготовка до операції

Жінки, яким показане видалення грудної залози, проходять ретельне обстеження. Воно включає консультацію онколога-мамолога, УЗД молочних залоз і мамографію. Додатково призначаються аналізи крові та сечі.

Отримавши детальну інформацію, лікар підбирає відповідну техніку оперування та призначає дату, коли відбудеться операція мастектомія. За 7 днів до цього потрібно припинити приймати препарати, що розріджують кров, відмовитися від алкоголю і куріння, перейти на спрощену дієту. З вечора перед операцією не можна їсти, в день втручання потрібно повністю відмовитися від їжі та напоїв.

Хід операції

Коли проводиться мастектомія — що мається на увазі? Пацієнтці дають загальний наркоз і приступають до видалення, хірурги роблять розріз згідно з обраною технікою, щоб отримати доступ. Потім проводиться видалення молочної залози у жінок. Наступними видаляються лімфатичні вузли та жирова клітковина. Після встановлюється дренаж, і розріз зашивається.

Реабілітаційний період

Термін відновлення залежить від того, з якої методики та з яким доступом проводилася операція. Як правило, в клініці Біляка пацієнтки проводять в стаціонарі близько 3 днів. Після цього їх виписують і протягом 1 місяця рекомендують:

  • не підіймати важкого;
  • утриматися від спортивних навантажень;
  • не ходити в сауну та лазню;
  • не плавати у водоймах;
  • ванну замінити душем.

Розуміючи, що таке мастектомія, потрібно намагатися максимально берегтися в післяопераційний період. Організму потрібен час, щоб адаптуватися. Полегшити відчуття допоможе спеціальна білизна та ендопротез.

Особливості лікування в клініці

Лікарі клініки Біляка завжди віддають перевагу щадним хірургічним втручанням. Тому перед операцією вони проведуть комплексне обстеження пацієнтці. Воно допоможе зрозуміти, що їй підходить — лампектомія, квадрантектомія або мастектомія. У першому і другому випадках частину молочної залози вдається зберегти. Тому рекомендується звертатися за допомогою на ранніх стадіях хвороби — коли пухлина маленька та може бути висічена в межах здорових тканин.

Якщо лікарі приймають рішення про повне видалення грудної залози, проводиться підшкірна мастектомія. Вона дозволяє звести пошкодження тканин до мінімуму, тому жінка швидко відновлюється після операції.

Якщо немає протипоказань, хірурги клініки можуть відразу ж встановити пацієнтці імпланти чи замінити тканину молочної залози власними тканинами зі спини або з передньої черевної стінки під час операції. Серед тих, кому була проведена мастектомія з одномоментною реконструкцією, відгуки позитивні. Ці жінки задоволені, що вилікувалися від смертельної хвороби та при цьому зберегли естетичність своїх грудей. Щоб дізнатися подробиці, запишіться на прийом!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів