Унікальні онко-урологічні операції за найсучаснішою методологією та відповідною лікарською кваліфікацією на Закарпатті проводить одна єдина клініка, і та – приватна – медичний центр Степана Біляка, що на Ужгородщині. У державних лікарнях не вміють і не хочуть це робити. Більше того, навіть позбавляються лікарів такої кваліфікації. І схоже на те, що триватиме це ще довго, допоки не зміниться керівництво охорони здоров’я області, яке на даний час міцно тримається за свої корумповані крісла. Тож про реформування державної медицини сьогодні вже й годі говорити. Але ж від цього потерпають, у першу чергу, хворі. Бо у державних лікарнях за відсутності відповідних умов, обладнання та кваліфікації лікарів вони не отримають належні послуги, а приватну клініку, де нададуть ці послуги, їм ніхто не порекомендує . Та з Божою допомогою люди все ж знаходять ту єдину на Закарпатті клініку Степана Біляка. І для багатьох з них – це остання надія на порятунок.
Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Степан Біляк, який першим на Закарпатті запровадив лапароскопічні операції, має гідного наслідника – сина Степана, який , як кажуть, не тільки пішов по стопах батька, а й перевершив його. Бо сьогодні він лікар найвищої кваліфікації- єдиний в області, який успішно засвоїв найсучаснішу методологію проведення складних операцій на рак сечового міхура. Про це ми вже вам розповідали, шановні читачі, як і про те, що іще донедавна вищезгадані операції проводилися ним як в державній клініці, де працював на півставки, так і у приватній лікарні, яку збудував на території медичного центру його батько. Та як з’ясувалося, такі лікарі-професіонали, як Біляки, Закарпаттю, а точніше обласному управлінню охорони здоров’я не потрібні. Інакше б не звільняли їх з роботи, а співпраця державної і приватної медицини була б на належному рівні. Як , наприклад, в усіх цивілізованих європейських країнах, де все зосереджується на якісному медичному обслуговуванні своїх громадян. І хоч ми прагнемо до європейських стандартів, декларує і реалізовує їх, на жаль, тільки приватна медицина, зокрема лікарня Біляка, яка в такий спосіб врятувала не одне людське життя. А могла б і більше, якщо б їй та ж державна медицина не ставила палки в колеса, насамперед приховуючи від пацієнтів, яким не може допомогти, інформацію про існування приватної клініки, яка зможе це зробити. На щастя, пацієнти самотужки знаходять вищезгадану приватну клініку чи за допомогою інтернету, чи по рекомендації друзів, як у нашому випадку з пацієнтом Павлом з Мукачева. Тривале митарство по державних клініках тільки поглиблювало проблему, перетворюючи хворобу у запущену форму, та ще й потребувало значних коштів. Людина з початку революції була на Майдані, і за рекомендацією знайомих нарешті потрапила до лікарні Біляка, де йому була надана оперативна і кваліфікована допомога за доступні кошти, а головне, що зараз пацієнт почуває себе добре, щиро дякуючи професійності Біляків, зокрема Біляка-молодшого, який і проводив йому складну 9-ти годинну, але успішну, операцію за сучасною методологією по видаленню сечового міхура з формуванням нового з кишки.

biljak_ta_hvoruj
Біляк С.Т та пацієнт

Так, Степан Біляк- молодший у свої 34 роки досяг вже чимало. І на цьому не зупиняється. Ось і нещодавно він повернувся з Німеччини, де в одній з кращих клінік стажувався по проведенні інших складних онко-урологічних операцій за новітньою технологією, і , сподіваємося, при черговій зустрічі з нами йому буде що розповісти і чим порадувати пацієнтів. Та , головне, щоб про нього знали побільше людей, а він зміг розширювати свої можливості і успішно допомагати тим, хто того потребує.
А ще більше сподіваємося, що вже недалекий той час змін у нашій, на жаль, корумпованій медицині, коли держава , в особі нового керівництва охорони здоров’я почне тісно співпрацювати з приватною медициною . Бо сьогодні старі чиновники добре знають , що саме тут є надія на порятунок для важкохворих, але чомусь вперто не хочуть з цим погоджуватися, коли не тільки не бажають запрошувати лікарів-професіоналів до себе на роботу, а й відштовхують їх, шалено боячись конкуренції. Та цьому потрібно покласти край. Це не тільки вимога часу, а й людей, які здійснили Революцію Гідності на Майдані.
Г.Рибак.