1. Аденоми простати.

Трансуретральна резекція простати протягом декількох десятиліть є «золотим стандартом» оперативного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Дана операція дозволяє швидко видаляти частину передміхурової залози, що є причиною порушення сечовипускання, при цьому, не завдаючи організму травми, характерною для відкритого оперативного втручання. Низька травматичність трансуретральної резекції простати обумовлює швидке відновлення в післяопераційному періоді і повернення до звичайного життя протягом кількох днів. Показаннями до застосування даного виду оперативного лікування є підтверджене об’єктивними методами дослідження наявність порушення сечовипускання пов’язаного із збільшенням або зміною структури передміхурової залози. Оптимальними розмірами простати для виконання трансуретральної резекції зазвичай вважаються 40-80 грам. Дуже велике значення має досвід хірурга, який виконує дане втручання. Завдяки новітній апаратурі ТУР простати може бути виконана навіть за наявності аденоми великих розмірів.

2. Пухлини сечового міхура.

Трансуретральна резекція сечового міхура займає важливе місце в діагностиці та лікуванні пухлин сечового міхура. Першим етапом лікування пухлин сечового міхура є ретельна гістологічна діагностика з визначенням поширення пухлини через стінки сечового міхура, що досягається за допомогою трансуретральної резекції. Це дозволяє визначити агресивність пухлини ступінь її поширення і призначити найбільш ефективне лікування. У ряді випадків ендоскопічного видалення пухлини достатньо для повного позбавлення від онкологічного процесу і вимагає лише спостереження в подальшому. У важких випадках трансуретральне видалення пухлини дозволяє зупинити або профілактувати кровотечу і дає можливість підготувати пацієнта до радикального лікування. Також ТУР сечового міхура успішно застосовується в комбінованому лікуванні пухлин.

3. Стріктури уретри.

Внутрішня уретротомія – швидкий і ефективний спосіб відновлення прохідності сечівника при його звуженнях різного походження, протяжності та розташування. Операція виконується через просвіт сечівника під загальним знеболенням. В кінці операції в сечовивідний канал встановлюється катетер на термін до 4х тижнів для сприяння формуванню нормального просвіту. Перевагою даного лікування є його мала травматичність і можливість швидкого повернення до звичайного життя. Також здійснюється відновлення прохідності сечівника при повному закритті просвіту після раніше перенесених операцій на передміхуровій залозі.

Канд. мед. наук
Степан С. Біляк