За останні роки збільшилася кількість розлучень, причиною яких є не тільки розпуста, матеріальна незабезпеченість сім`ї, нетерпимість та, як звикли пояснювати, не зійшлись характерами, але і різні вади та захворювання чоловічого статевого органу. До недавнього часу, про деякі з них не говорили пацієнти, не розпитували лікарі, бо не придавали їм відповідного значення та не визначали їх негативний вплив на подружнє життя.

Почнемо із самого простого і очевидного – фімоз, тобто звуження крайньої плоті. Воно може бути як вроджене так і набуте. Ця патологія статевого органу досить часта. Недарма новонароджених хлопчиків ще в родильному будинку необхідно оглядати урологами та андрологами. Окрім цієї патології при такому огляді виявляють і інші вади розвитку не тільки статевого, але і інших зовнішньо статевих органів. Не будемо на останніх зупинятися в цій статті.

Причиною набутих звужень крайньої плоті частіше всього є запальні процеси в цій ділянці, які виникають при цукровому діабеті та частому інфікуванню під час статевих зносин. Вродженого чи рубцьового характеру фімоз унеможливлює оголення головки. У зв’язку з цим, під час ерекції можуть виникати болі, а також із статевого акту виключається значна кількість нейрорецепторів, які сприяють лібідо – статевому задоволенню.

Виявлений в ранньому віці фімоз можливо ліквідувати без оперативного втручання, шляхом розширення звуженого кільця крайньої плоті лікарем та під час купання батьками. Рубцьовий фімоз необхідно оперувати. Недостатньо зробити пластику звуженої частини, необхідно зробити обрізання крайньої плоті. До цього спонукають і запальні процеси в ділянці самої головки та накопичення в препуціальному мішку смегми, продуктів запалення та потових залоз. До речі, ці продукти можуть накопичуватися і без звуження крайньої плоті і мати неприємний зловонний запах, не дивлячись на дотримання гігієни. А це неприємно не тільки для самого пацієнта, але і для його жінки, або як тепер прийнято говорити – для партнерки, уподобання якої можуть бути урізноманітнені. За останні роки до нас звертаються пацієнти із такими скаргами при відсутності фімозу. Ми їм та їх дружинам пропонуємо провести консервативне медикаментозне лікування, бо наявна інфекція у піхві дружини може передаватися і чоловікові. Це стосується іноді і молочниці.

Необхідність обрізання крайньої плоті не вичерпується, нажаль, тільки фімозом. У зв’язку з високою чутливістю головки статевого органу, статевий акт часто закінчується дуже швидко. Така ситуація не влаштовує не тільки жінку, але і чоловіка. Щоб її покращити, лікарі часто назначають мазі, до складу яких входять анестетики, що приводять до зменшення чутливості головки до дотику. І це дає позитивний ефект. Та змащення головки необхідно проводити перед кожним статевим актом. Я не буду наголошувати на те, що анестезинові, чи лідокаїнова мазі не завжди можуть бути під руками… Та і думка про те, що без мазі статевий акт буде не повноцінним, приводить до психологічних зрушень.

Та не дивлячись на такі побічні наслідки відмовлятися повністю від такої допомоги не варто і не тільки тому, що таке лікування, правда підкріплене і іншими засобами, наприклад озонотерапією, але і тому, що це лікування може бути тестом, підтверджуючим необхідність застосування оперативного лікування, яке зводиться до часткової денервації головки статевого органу. Із власного досвіду можемо заявити, що озонотерапія значно покращує результати консервативного лікування, оскільки, нормалізує роботу спинальних гангліїв, які мають вплив на еректильну функцію та оргазм. Переконавшись, таким чином, що тривалість статевого акту залежить від чутливості головки, і лікар, і пацієнт можуть сміло рішитися на оперативне лікування. Воно зводиться до виконання обрізання крайньої плоті та часткової денервації головки.

Недавно, в мене був на прийомі пацієнт, який мав скарги на малу тривалість статевого акту, а також періодичні висипання на головці та внутрішньому листку крайньої плоті і постійну вологість в цій ділянці з неприємним запахом, не дивлячись, що пацієнт дотримується гігієни. Його жінка, до речі медик, періодично має молочницю.

Молодий чоловік наполягав на тому, щоб я йому зробив операцію – обрізання. Мені йому довелося розповісти анекдот ще студентських років. До уролога звернувся молодий чоловік і настояв, щоб лікар зробив йому кастрацію. Після закінчення операції лікар поцікавився в зв’язку з чим йому потрібна кастрація. “Розумієте лікарю, я маю можливість женитися на красивій та ще й багатій єврейці, а проведення операції було основною умовою можливості нашого браку” – заявив прооперований. “Так може тобі треба було зробити обрізання? – запитав лікар. “А хіба ви не те зробили?” – здивовано запитав пацієнт.

Не знаю, наскільки ми порозумілися з пацієнтом про якого пишу, чи порозумів він, чому я йому пропоную спочатку провести консервативне, а не оперативне лікування, і тільки переконавшись, що без оперативного не обійтись, зробити операцію обрізання з денервацією головки та крайньої плоті. Проводити таку операцію повинен лікар високої кваліфікації, бо статевий орган повинен мати і естетичний вигляд і функціонально придатний, а в нас на Закарпатті та думаю, що і в Україні операцію обрізання проводять починаючі лікарі. Мені доводилося виправляти, тобто переробляти за горезвісними спеціалістами з обласної лікарні незадовільні результати їхньої роботи, бо на член після їх операції не міг дивитися ні пацієнт (хлопчик), ні його мати. Доводилося мені після них проводити і пластичні операції, оскільки, при ерекції виникали болі, бо надмірно багато було видалено шкіри статевого органу. Недарма кажуть: сім раз відмір, а один раз відріж.

На оперативне лікування при короткочасному статевому акті дають згоду чоловіки, які думають не тільки про своє задоволення (вони його отримують), але і про свою жінку.

Обрізання має і інші позитивні характеристики: жінки чоловіків з обрізаною крайньою плоттю значно менше хворіють запаленням статевих органів і майже не мають раку шийки матки.

Думаю, що немало жінок позаздрить жінці пацієнта про якого я згадував, адже, хто готовий на малу жертву, той здатний і на велику. Мабуть, для багатьох чоловіків перенести операцію обрізання не така вже й мала жертва.

Та це ще не всі чоловічі біди та проблеми. Частина з них хворі запаленням передміхурової залози – простатитом. Не такий уже й грізний цей діагноз, як уявляють собі деякі пацієнти та ще й налякані лікарями перспективою імпотенції, якщо не будуть лікуватися. Правильно поставлений діагноз та відповідне лікування дають хороший ефект і одужання. Та лікарі часто виставляють цей діагноз і там де його немає. Наприклад, сечовий діатез, камені нижньої третини сечоводів, проктити, коліти… можуть мати симптоматику простатиту. Як люблять говорити лікарі – за рахунок простатиків живе більшість урологів та сексопатологів.

Назначене лікування, особливо антибіотиків приводить до дисбактеріозу, з яким справитися значно важче ніж з простатитом. Недавно був у мене на прийомі молодий чоловік, 28 років, який більше 2 років лікує простатит. Ким він тільки не консультований. Результату, навіть покращення, немає. Виглядить блідим, прогресивно втрачає в вазі, в калі – слизь. Я його обстежив на УЗД та ректально. Запропонував йому лікування. Та він, мабуть, уже зневірився в лікарях, бо сказав: “Подумаю вам передзвоню.” Лікування, яке йому проводили протягом 2 років не тільки не принесло користі, але привело до ряду небажаних ускладнень. Про простатит, причини, діагностику та методи його лікування я писав уже не один раз. Та до цієї патології, набутої в більшості по своїй вині, доведеться повертатися.

Чоловічий статевий орган має ще один недолік, яким не завжди задоволені жінки: – це його малі розміри, як по довжині, так і по об’єму. І це, не дивлячись на те, що коли питалися жінок, який кращий? Той, що довший, чи той, що товстіший? Їх відповідь: “Той, що довго веселий”. Може комусь буде дивно чому я про це пишу. Перебуваючи в США. я був свідком розлучення міліонера, власника медичної клініки, з яким розійшлася дружина через розмір статевого органу, не дивлячись на те, що, згідно шлюбного контракту, розлучення не було вигідним для неї. Раз є така проблема там, то є вона і у нас. Просто ми часто про деякі проблеми розпаду сім`ї воліємо не говорити. Краще сказати – не зійшлись характерами. Хочу наголосити, що подружнім парам і при таких проблемах ми можемо допомогти, завдяки новітнім технологіям, придбаній сучасній апаратурі та високому професіоналізму. Без небажаних наслідків, можемо збільшити довжину статевого чоловічого органу на 3 – 4 см та відповідно товщину. Я не хочу до цього нікого заохочувати, але мені доводилося засудженим, коли працював в Новому Роздолі, перед звільненням видаляти різні імплантовані під шкіру самотужки шарики та віск. Краще цього не робити, бо такі дії часто приводять до важких ускладнень. Хто має такі проблеми та бажання, звертайтеся в нашу клініку. Ми вам гарантуємо допомогу та таємничість.

Надмірні розміри статевого органу не завжди сприяють задоволенню жінки. Часто статевий акт супроводжується болями, а іноді приводить до розривів входу та стінок піхви. Про це можна розповісти, хіба що анекдот, та стримаюся, бо сама тема, принаймні для нашого, хоч і розбещеного суспільства, сприймається як анекдот.

Це ще не всі проблеми чоловіків, пов’язані з патологією зовнішніх статевих органів. До них відносяться також аномалії розвитку уретри – сечовидільного каналу: гіпо- та епіспадії, звуження зовнішнього отвору уретри; водянки яєчок, їх пухлини та запальні процеси; варикоцеле… Згодом, на шпальтах нашого тижневика торкнемося і інших проблем.

Степан Біляк