З якими симптомами звертатися до гінеколога?

З якими симптомами звертатися до гінеколога?

Зміст сторінки:

Про жіночу терплячість складають легенди, та проявляється вона часом навіть там, де це зовсім не потрібно. Жінки готові роками терпіти біль та інші неприємні симптоми, відкладаючи візит до гінеколога щоразу на завтра. Звичайно, набагато простіше придумати проблемі зручне пояснення: зміна погоди, переохолодження, випадковість. Не думаючи про те, що це можуть бути симптоми фіброміоми матки або іншого серйозного захворювання.

Коли потрібно йти до гінеколога?

Правильна відповідь на це питання – 1-2 рази на рік з профілактичним оглядом. Але будемо дивитися правді в очі – мало хто проявляє такий ступінь свідомості щодо свого здоров’я. Коли нас не турбують тривожні симптоми, здається, ніби приводу для занепокоєння немає. І навіть при їх появі жінка не завжди відвідує лікаря оперативно. А даремно!

Ось список тривожних «дзвіночків», з якими потрібно обов’язково звертатися до гінеколога:

  • Біль різного характеру в нижній частині живота, може нагадувати перейми, мати ниючий чи ріжучий характер, інколи має відчуття тягнення. Так зазвичай проявляються симптоми кісти яєчника, міоми, ендометріозу та інших небезпечних захворювань.
  • Кровотечі поза циклом – дійсно небезпечна ознака, котра вказує на поліпи, фіброміоми або інші новоутворення в матці.
  • Підвищення температури, погіршення загального самопочуття, втрата свідомості на тлі болю в животі, вказують на інфекцію жіночих статевих органів. Зазвичай патологія розвивається після викидня, аборту або операції на малому тазі. Порушення свідомості, запаморочення також можуть бути ознаками внутрішньої кровотечі при розриві кісти або позаматковій вагітності.
  • Нетипові виділення: мазання кров’ю, водянисті, білі та інші. Практично завжди свідчать про патологію жіночих дітородних органів.
  • Збої менструального циклу – серйозний привід для звернення до гінеколога.
  • Виразки, висипка, новоутворення в області паху – небезпечні симптоми, котрі вимагають невідкладної діагностики й терапії.
  • Отвердіння внизу живота, збільшення його розмірів – типові ознаки фіброміоми та ракових пухлин матки і яєчників.
  • Припливи жару в поєднанні зі збоями серцевого ритму й порушеннями сну, вказують на гормональні розлади, зокрема й клімакс.

Ігнорування такої симптоматики матиме серйозні наслідки. Особливо це стосується жінок дітородного віку, які бажають зачати в майбутньому дитину. Але й тим, хто не має таких планів, запускати хворобу малого таза досить небезпечно. Адже деякі процеси можуть переродитися на ракові пухлини, які становлять пряму загрозу життю.

Про які захворювання свідчать ці симптоми?

Важливо розуміти, що біль та дискомфорт внизу живота – це прояви небезпечних патологій. Наприклад, вони можуть говорити про полікістоз яєчників – ПКЯ, лікування якого допоможе відновити здатність до зачаття. Але якщо не вжити жодних заходів, жінка може розпрощатися з мріями про материнство назавжди.

Щоб відповісти на питання, чому це важливо, потрібно розуміти, що таке полікістоз. Це захворювання, яке проявляється множинними невеликими кістами в яєчниках. Вони утворюються, коли там залишається нерозкритий фолікул з недозрілою яйцеклітиною. Тобто овуляція не настає, тому й зачаття не можливе. Ось чому важливо почати терапію якомога раніше. Розуміючи, що таке полікістоз, можна успішно його перемогти.

Ще одна поширена причина жіночого дискомфорту – різні міоми. Наприклад, важкістю й болем у животі зазвичай проявляється лейоміома матки – це новоутворення, що має в основі гладкі м’язи. Ця хвороба залежна від гормонів та швидко прогресує. Хоча пухлина доброякісна, ризик її перетворення на рак. все ж існує.

Якщо у вас виявлені гінекологічні захворювання – ендометріоз, кіста яєчника, ПКЯ, фіброміома матки, лікування можна провести у клініці Біляка. Тут застосовуються прогресивні лапароскопічні методики, що дозволяють позбавитися новоутворення без розрізів та крововтрати. Досвідченим фахівцям клініки можна сміливо довірити своє жіноче здоров’я: вони віддають пріоритет збереженню органів та роблять усі процедури з надзвичайною акуратністю. Після операції пацієнток чекає відпочинок у комфортних палатах готельного типу.