З якими симптомами звертатися до гінеколога?

З якими симптомами звертатися до гінеколога?

Зміст сторінки:

Про жіночу терплячість складають легенди, та проявляється вона часом навіть там, де це зовсім не потрібно. Жінки готові роками терпіти біль та інші неприємні симптоми, відкладаючи візит до гінеколога «у довгий ящик». Звичайно, набагато простіше придумати проблемі зручне пояснення – зміна погоди, переохолодження, випадковість. Не думаючи про те, що це можуть бути симптоми фіброміоми матки або іншого серйозного захворювання.

Коли потрібно йти до гінеколога?

Правильна відповідь на це питання – 1-2 рази на рік, з профілактичним оглядом. Але будемо дивитися правді в очі – мало хто проявляє таку ступінь свідомості по відношенню до свого здоров’я. Коли нас не турбують тривожні симптоми, здається, ніби приводу для занепокоєння немає. І навіть при їх появі жінка не завжди звертається до лікаря оперативно. А даремно!

Ось список тривожних «дзвіночків», з якими потрібно обов’язково звертатися до гінеколога:

  • Болі різного характеру в нижній частині живота – можуть з’являтися переймами, тягнути, різати. Так зазвичай проявляються симптоми кісти яєчника, міоми, ендометріозу та інших небезпечних захворювань.
  • Кровотечі поза циклом – небезпечна ознака, що говорить про поліпи, фіброміоми та інші новоутворення в матці.
  • Підвищення температури й втрата свідомості на тлі болю в животі – вказує на інфекцію жіночих статевих органів. Зазвичай проявляється після викидня, аборту або операції на малому тазі, також може бути ознакою внутрішньої кровотечі при вибуху кісти або позаматкової вагітності.
  • Нетипові виділення – мазання кров’ю, водянисті, біляві та інші. Практично завжди свідчать про патологію жіночих дітородних органів.
  • Збої менструального циклу – серйозний привід для звернення до гінеколога.
  • Виразки, висипи, новоутворення в області паху – небезпечні симптоми, що вимагають невідкладної діагностики й терапії
  • Отвердіння низу живота, збільшення його розмірів – типові ознаки фіброміоми та ракових пухлин матки й яєчників.
  • Припливи спеки в поєднанні зі збоями серцевого ритму й порушеннями сну – кажуть про гормональні розлади, зокрема й клімакс.

Ігнорування цієї симптоматики може обернутися для жінки серйозними наслідками. Особливо це стосується жінок дітородного віку, які бажають зачати дитину. Але й для тих, хто не має таких планів, запускати хвороби малого тазу досить небезпечно. Адже вони можуть переродитися на ракові пухлини, які становлять пряму загрозу життю.

Про які захворювання свідчать ці симптоми?

Важливо розуміти, що біль та дискомфорт унизу живота – це наслідок небезпечних патологій. Наприклад, вони можуть говорити про полікістоз – ПКЯ, лікування якого допоможе відновити здатність до зачаття. Але якщо не вживати ніяких заходів, жінка може розпрощатися з мріями про материнство.

Щоб відповісти на питання, чому це важливо, потрібно розуміти, що таке полікістоз. Це захворювання, яке проявляється множинними невеликими кістами в яєчниках. Вони утворюються, коли там залишається не розірваний фолікул з недозрілою яйцеклітиною. Тобто, овуляція не настає, тому й зачаття неможливе. Ось чому важливо почати терапію якомога раніше. Розуміючи, що таке полікістоз, можна успішно його перемогти.

Ще одна поширена причина жіночого дискомфорту – різні міоми. Наприклад, вагою й болями у животі зазвичай проявляється лейоміома матки – це новоутворення, що зачіпає гладкі м’язи. Дана хвороба залежна від гормонів та швидко прогресує. Хоча пухлина      доброякісна, є ризик її перетворення на рак.

Якщо у вас виявлені гінекологічні захворювання – ендометріоз, кіста яєчника, ПКЯ, фіброміома матки, лікування можна отримати у клініці Біляка. Тут застосовуються прогресивні лапароскопічні методики, що видаляють новоутворення без розрізів та крововтрати. Досвідченим фахівцям клініки можна сміливо довірити своє жіноче здоров’я – вони віддають пріоритет збереженню органів та роблять усі процедури з високою акуратністю. Після операції пацієнток чекає відпочинок у комфортних палатах готельного типу.