Причини безпліддя у чоловіків і жінок

Причини безпліддя у чоловіків і жінок

Зміст сторінки:

Коли пара не може зачати довгоочікувану дитину, це стає серйозним випробуванням для стосунків. І тут важливо зрозуміти, що взаємні докори та звинувачення не допоможуть розв’язати проблему. Краще звернутися за допомогою до лікарів, адже сьогодні безпліддя у жінок і чоловіків успішно лікується!

Жіноче безпліддя – як розпізнати та перемогти?

Організм жінки запрограмований під материнство, але іноді ця природна функція дає збій. Чому так відбувається? Причин безліч, основними є такі:

 • Непрохідність маткових труб. Розвивається внаслідок запальних процесів в малому тазу, після яких утворюються спайки. Найчастіше це відбувається після перенесених операцій, абортів, травм, хронічних чи повторних венеричних захворювань.
 • Вроджені аномалії – недорозвинені яєчники, дворога матка, або ж відсутність репродуктивних оранів (аплазія).
 • Ендометріоз – стан, коли епітелій слизової оболонки матки патологічно розростається, створюючи неможливі для прикріплення заплідненої яйцеклітини умови.
 • Полікістоз, коли яйцеклітини не виходять за межі фолікулів яєчників й овуляція не настає.
 • Наявність доброякісних і злоякісних пухлин заважає настанню вагітності та/або нормальному її перебігу.
 • Патологія шийки матки – ерозії, дисплазії та інші порушення структури слизової, при яких сперматозоїди не можуть проникнути у маткові труби.
 • Гормональні збої, пов’язані з порушенням функції щитоподібної залози або ж клімаксом.
 • Венеричні захворювання – стають серйозною перешкодою на шляху до вагітності.
 • Нездоровий спосіб життя – неправильне харчування, зловживання алкоголем, куріння, недостатня рухливість негативно впливають на репродуктивні функції.

Крім нездатності до зачаття, безпліддя у жінок може проявлятися різними симптомами, характерними для захворювань, котрі його спричиняють. До таких розладів відносяться нерегулярні менструації й будь-які негаразди в їх протіканні. Наприклад, занадто значна крововтрата або навпаки, – мізерні виділення.

Також жінка може відчувати болі внизу живота, здуття, дискомфорт. У деяких випадках, коли безпліддя має гормональний характер, може збільшитися вага, інколи розвивається атиповий тип оволосіння.

Помітивши у себе ознаки безпліддя, потрібно якомога раніше звернутися до гінеколога. Він проведе комплексну діагностику та з’ясує причину, залежно від якої призначить терапію.

При гормональному дисбалансі, це є застосування медичних препаратів. Але в більшості випадків, лікування безпліддя хірургічне. Нічого страшного в цьому немає: сучасні лапароскопічні методики допомагають усунути проблему з мінімальними ушкодженнями. Після лапароскопії пацієнтка швидко відновлюється й може завагітніти в досить короткі терміни.

Чоловіче безпліддя – чому розвивається і як лікується?

Причини, за якими розвивається безплідність у чоловіків, теж різноманітні:

 • Простатит – тривалий запальний процес в передміхуровій залозі порушує процес вироблення сім’яної рідини.
 • Вроджені аномалії – неопущення яєчок, їх перекручування та інші.
 • Варикоцеле – через розширення судин, температура в яєчках підвищується й сперматозоїди гинуть.
 • Збої гормонального фону порушують вироблення сперми та процес дозрівання статевих клітин.
 • ЗПСШ пошкоджують клітини, що відповідають за вироблення сперматозоїдів, провокують фіброзні зміни, через які сперматозоїди не здатні попасти у сперму.
 • Пухлини різного характеру в яєчках негативно впливають на потенцію.
 • Слаба рухливість сперматозоїдів або їх недостатня кількість часто виникають на тлі нездорового способу життя та інших чинників.

На чоловіче безпліддя можуть також вказувати наступні симптоми: проблеми з сечовипусканням, біль в паху, порушення ерекції. Але в багатьох випадках патологія протікає безсимптомно. Тому якщо у пари є проблеми із зачаттям, потрібно звертатися до лікаря обом. Коли підозрюється безпліддя у чоловіків, береться спермограма на аналіз, додатково можуть бути призначені УЗД та інші обстеження.

Ефективне лікування проблем із зачаттям пропонується в клініці Біляка. До нас постійно звертаються пари, котрі помітили у себе ознаки безпліддя і ми успішно допомагаємо їм стати щасливими батьками. У клініці практикуються різні методи вирішення проблеми, в тому числі й малоінвазивна хірургія. Доброзичливе ставлення, докладне консультування та ефективне лікування – основні причини звернутися в клініку Біляка при безплідді!