Міфи про безпліддя

Міфи про безпліддя

Зміст сторінки:

Для багатьох пар, неможливість зачати дитину стає серйозною проблемою. Деякі роками ходять по лікарях, але так і не знаходять справжньої причини безпліддя. Хтось, зневірившись в медицині, зовсім впадає в крайнощі, звертаючись до знахарок і народних цілителів. А все тому, що навколо безпліддя існує дуже багато міфів та неправди. Насправді, якби люди якомога раніше звертали увагу на його побічні прояви та ознаки, проблема не стояла б так гостро. Але найчастіше пари звертаються до лікарів, лише коли ситуація вже сильно погіршилася.

Міфи про жіночу безплідність

Існує ряд стереотипів, якими встигло обрости безпліддя у жінок:

  1. Неможливість завагітніти – виключно жіноча проблема. Насправді ні. Лише у 45% випадків, вагітність не настає через репродуктивні проблеми у партнерки. На чоловіче безпліддя припадає близько 25%, а у 20% випадків існує факт несумісності або проблеми в обох партнерів. Також у 10% випадків не вдається встановити причини, за яких зачаття не відбувається.
  2. Безпліддя – рідкісне явище. Знову ні. Приблизно кожна шоста жінка на планеті зазнає труднощів із зачаттям, але при цьому не є абсолютно безплідною. Раннє виявлення проблеми та ефективне лікування допоможе виправити ситуацію.
  3. Щоб завагітніти, після статевої близькості потрібно полежати або зробити «берізку». Твердження без жодних медичних або наукових обґрунтувань. Сперматозоїди рухаються з великою швидкістю, вони можуть бути активними ще кілька днів після еякуляції. Та й кількість сперми, котра потрапила до піхви, не таке вже й велике значення має.
  4. Для настання вагітності потрібно вести активне сексуальне життя. Насправді, активність сперматозоїдів триває 45-70 годин, тому занадто часті статеві акти не обов’язкові. Краще пильнувати момент овуляції й робити спроби в фертильні дні.
  5. Вагітність не настає через нерви. Ось в цьому тезисі є частка правди. Але річ у тім, що стрес просто створює умови для розвитку хвороб, що заважають зачаттю. Тому важливо стежити за здоров’ям і не перевтомлюватися.
  6. Якщо жінку не турбують жодні підозрілі симптоми, вона здорова і фертильна. Це не завжди так, адже багато хвороб можуть протікати абсолютно безсимптомно. Тому періодична перевірка у лікаря не завадить нікому.

Крім цього, безпліддя у жінок часто пов’язують з неможливістю розслабитися. Мовляв, досить просто про це не думати – і все вийде. Якщо основна причина в стресі, то це іноді спрацьовує. Але на жаль, вилікувати жодне захворювання репродуктивної системи таким методом неможливо.

Міфи про чоловіче безпліддя

Як було сказано вище, приблизно у 25% випадків діагностується безпліддя у чоловіків. Це явище довгий час не визнавали, і до сих пір з ним пов’язано чимало помилок:

  1. Якщо є сперма – значить, є і сперматозоїди. Не завжди це так. До того ж, число активних сперматозоїдів може варіюватися. На цей показник впливають багато факторів: режим харчування, спосіб життя, ступінь фізичної та сексуальної активності чоловіка.
  2. Число сперматозоїдів незмінне. Знову ж, не так, на цей показник можна впливати. Тому навіть якщо на спермограмі виявилося, що статевих клітин недостатньо для впевненого запліднення, правильне лікування допоможе виправити ситуацію.
  3. Безпліддя у чоловіків практично не зустрічається. Насправді, проблема набагато більше розповсюджена, ніж вважається. Просто в нашому суспільстві поки, на жаль, недостатня поінформованість з цього питання. Якщо чоловік не помічає у себе жодних розладів, йому здається, що зі спермою все в порядку. Але насправді, її якість може бути недостатньою для запліднення яйцеклітини.

Діагностика і лікування допомагають при будь-якому безплідді

Важливо розуміти, що більшість проблем з репродуктивним здоров’ям можна успішно вирішити. Часом досить просто скорегувати режим харчування і спосіб життя, щоб «налаштувати» організм на зачаття. В деяких випадках допомагають медикаменти, гормональні препарати, фізіотерапевтичні процедури. Але навіть якщо виявлені серйозні захворювання, багато з них сьогодні ефективно лікують за допомогою малоінвазивних операцій.

Виявивши у себе підозру на безпліддя, зверніться в клініку Біляка. Тут успішно допомагають багатьом парам здійснити мрію про довгоочікуване маля. Фахівці клініки використовують прогресивні методики й дотримуються індивідуального підходу.