«Дитяча» проблема дорослих жінок

«Дитяча» проблема дорослих жінок

Говорити про цю проблему не прийнято. Ви чхнули або підняли щось важке – і відчули мимовільне сечовипускання. Дискомфорт, заперечення, відчуття сорому – ось з чим асоціюється нетримання сечі у жінок, які зіткнулися з цією проблемою. Вона заважає жити повноцінним життям:  ходити в гості, кіно, театри, ресторани, займатися спортом, подорожувати. Постійно переслідує страх, що в будь-який незручний момент станеться «аварія», і все це помітять. 

Але гарна новина в тому, що нетримання сечі не вирок! Залежно від причини сучасна медицина пропонує різні способи вирішення цієї проблеми.

Зміст сторінки:

Чому сечова система «дає протікання»?

Щоб впоратися з цією неприємною недугою, потрібно насамперед зрозуміти, чому відбувається нетримання сечі у жінок.

Існує ряд чинників, що провокують його:

 •     Вагітність і пологи – часта причина, через яку виникає нетримання сечі в жінок 25 років і навіть молодше. При виношуванні плоду м’язи тазового дна перенапружуються й розтягуються. А також важкі пологи часто призводять до розриву тканин. У результаті радість материнства захмарюється постійними «протіканнями».
 •     Перенесені операції на малому тазу: при хірургічному втручанні порушується цілісність тканин, може бути зачеплений сечовий міхур й інші органи сечовивідної системи.
 •     Гормональні зміни унаслідок менопаузи часто провокують нетримання сечі в літніх жінок. Це пов’язано з тим, що перестає вироблятися естроген, що підтримує еластичність тканин.
 •     Ожиріння: навантаження від зайвої ваги провокує послаблення м’язів тазового дна.
 •     Неврологічні причини – синдром гіперактивного або нейрогенного сечового міхура, спровокований черепномозковими травмами, інсультами, хворобою Паркінсона, розсіяним склерозом.
 •     Патологічні процеси в малому тазу – дисплазії сполучної тканини, спайки, пухлини сусідніх органів.
 •     Часті інфекційні й запальні хвороби сечового міхура приводять до порушення його функціональності.
 •     Особливості способу життя: постійне піднімання тягарів, неправильне харчування, закрепи, стреси.

Щоб усунути проблему, важливо зрозуміти причини нетримання сечі у жінок і його тип.

Розрізняють декілька видів:

 •     стресове нетримання сечі – виявляється без позивів унаслідок напруги при сміхові, кашлю, фізичних навантаженнях;
 •     ургентне – виникає через тиск у черевній порожнині, у результаті жінка відчуває сильне бажання помочитися, яке не може стримати;
 •     змішане.

Також розрізняють постійне й часткове нетримання сечі. У першому випадку вона весь час підтікає, а в другому «протікання» носять періодичний характер.

Як вирішити «делікатну» проблему?

Лікування нетримання сечі в жінок залежить від причини цього явища. Якщо вона полягає в ослабленні м’язів тазового дна, призначають спеціальну гімнастику, щоб їх укріпити. Також у деяких випадках ефективною виявляється медикаментозна терапія.

Якщо денне нетримання сечі пов’язане з синдромом гіперактивного сечового міхура, може допомогти ін’єкція ботулотоксина А. Препарат дозволяє блокувати надмірні скорочення мускулатури органу. Додатково застосовуються фізіотерапевтичні процедури.

Зазвичай, консервативні методи вибирають тоді, коли потрібно вилікувати вікове нетримання сечі, щоб уникнути зайвих стресів для організму. Якщо ж вони не допомагають, застосовується хірургічний підхід. Сучасна хірургія пропонує різні методики пластики, які називають слінговими операціями. Вони створюють надійну опору для сечового міхура й укріплюють мускулатуру.

У клініці Біляка пропонується ефективне лікування нетримання сечі в жінок. Тут індивідуально вивчають випадок кожної пацієнтки й підбирають для неї відповідні методи лікування. Якщо проблему можна усунути консервативним способом, призначають ліки, фізіотерапію, підбирають курс вправ. При хірургічному лікуванні використовують малоінвазивні лапароскопічні методики, що дозволяють провести операцію з мінімальним стресом для організму.