Чи варто хвилюватися, якщо лікарем призначено діагностичну лапароскопію?

Чи варто хвилюватися, якщо лікарем призначено діагностичну лапароскопію?

Зміст сторінки:

Коли людина звертається до лікаря з будь-якими скаргами, встановити правильний діагноз буває непросто. Якщо УЗД, аналізи та інші процедури виявилися недостатньо інформативними, призначається діагностична лапароскопія. Це малотравматична операція, при якій робиться кілька проколів у передній стінці черевної порожнини, а потім внутрішні органи обстежуються за допомогою оптичного устаткування. Всі дані виводяться на монітор HD якості, що дозволяє максимально точно встаеовитидіагноз.

У яких випадках призначають лапароскопію для діагностики?

Варто розуміти, що лікарі завжди намагаються провести обстеження найменш інвазивними методами. Але їх результати не завжди дають повну картину або ж бувають спірними, суперечливими. У таких випадках лікарю необхідно «підібратися» ближче до внутрішніх органів, щоб оцінити їх стан. За можливості візуально оглянути.

Найчастіше застосовується діагностична лапароскопія в гінекології, показання до цієї процедури такі:

  • підозра на непрохідність маткових труб;
  • безпліддя нез’ясованої етіології;
  • ендометріоз, коли необхідно взяти тканини на біопсію;
  • різні пухлинні новоутворення, які потребують ретельного дослідження;
  • підозра на полікістоз яєчників;
  • запальні процеси в придатках;
  • хронічні болі незрозумілого характеру в малому тазу;
  • підозра на вроджені аномалії розвитку.

У сучасній гінекології досить поширеними методами є діагностичні лапароскопія та гістероскопія. У першому випадку втручання здійснюється через проколи в животі, у іншому – інструменти вводяться вагінально та оглядається порожнина матки. Такий підхід застосовується в тих випадках, якщо в матці виявлено утворення незрозумілого характеру, і необхідно провести гістологічне дослідження. Також це популярна практика при ендометріозі, коли необхідно визначити його стадію та розповсюдженість.

Діагностична лапароскопія в гінекології вже допомогла тисячам жінок встановити причину безпліддя й здійснити мрію про материнство. Також втручання незамінне у всіх сферах хірургії, наприклад, якщо є болі в животі незрозумілого походження, скупчення рідини в черевній порожнині чи інші проблеми.

Майже так само поширена діагностика урологічних захворювань лапароскопічним методом. Маніпуляцію застосовують при пухлинах в нирках, сечоводі, сечовому міхурі. За допомогою лапароскопічної процедури можна визначити ступінь ураження органів і намітити подальші хірургічні дії. Буває й так, що діагностична лапароскопія переходить у лікувальну операцію, яка одразу усуває виявлені негаразди.

Наскільки безпечна лапароскопічна діагностика?

Пацієнтам зазвичай непросто зважитися на хірургічне втручання. Поширене питання до хірурга: «Лікарю, невже не можна обійтися без операції?». Однак правда в тому, що в складних випадках жодна методика не дає такої інформативності, як діагностична лапароскопія. Буває так, що людина обходить кілька клінік, робить сотні аналізів, УЗД, рентгенографію, але з встановленням діагнозу виникають проблеми. Особливо, коли результати обстежень суперечать одне одному.

Тому якщо лікар пропонує лапароскопічну діагностику – не варто боятися. Ця процедура абсолютно безпечна для здоров’я, не залишає шрамів і практично не вибиває людину зі звичного ритму життя.

Вже через 2-3 дні після операції можна повернутися додому. Лапароскопія успішно руйнує всі усталені стереотипи про хірургічні втручання. Вона проходить без крововтрати, мінімально травмує тканини, а реабілітація після неї швидка й проста.

Професійно і якісно

Якщо вам необхідна діагностична лапароскопія, пройти її можна в клініці Біляка. Тут за допомогою такого підходу виявляють захворювання різного профілю: урологія, гінекологія, загальна хірургія. Операційні оснащено сучасним американським устаткуванням, котре дозволяє здійснити всі маніпуляції з максимальною точністю.

Камери з багаторазовим збільшенням дають якісне інформативне зображення на систему моніторів. А далі в справу вступають вмілі руки хірургів. Після діагностичних операцій пацієнтам надаються комфортні умови перебування на весь необхідний час.