Зміст сторінки:

Статистика стверджує, що варикозне розширення вен нижніх кінцівок виникає в кожного четвертого жителя розвинених країн, і частіше – у жінок. Показання до операції виникають у 15–17 % хворих, і справа не тільки в косметичному дефекті, який створюють роздуті підшкірні вузли. У разі варикозного розширення вен нижніх кінцівок, лікування допомагає вберегтися від небезпечних ускладнень: трофічних виразок, гангрени.

Ефективний підхід – операція

Лікарські засоби, гелі та креми, еластичні бинти й компресійні панчохи, здатні давати позитивний ефект лише на ранніх етапах варикозної хвороби. Дійсно: консервативні методи терапії варикозного розширення вен нижніх кінцівок допомагають запобігти раннім ускладненням цієї патології. Однак повністю усунути варикоз або повернути венозним клапанам втрачену функцію, не здатні жодні ліки.

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок до і після

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок до і після

Єдиним надійним методом розв’язання проблеми варикозного розширення вен нижніх кінцівок, лікування з гарантією успіху, є операція. За якою саме методикою – потрібно вирішувати індивідуально. Одні пацієнти потребуватимуть точкового склерозування, іншим буде необхідна повномасштабна флебектомія (видалення деформованої вени). Вибір оптимальної методики краще довірити досвідченому хірургу.

Показання до операції

Впевнений, що ми не помилимося щодо головного питання, котре хвилює пацієнтів із варикозним розширенням підшкірних вен нижніх кінцівок: якими є прояви, котрі вказують на необхідність хірургічного лікування.

Їх можна поділити на два типи: косметичні й медичні. З першими все більш-менш зрозуміло. Якщо венозна сіточка на гомілці створює візуальний дискомфорт, від неї можна позбутися просто за наявності бажання самої людини. Крім того, так ми запобігаємо прогресуванню варикозного розширення вен нижніх кінцівок, ускладненням процесу у віддаленому майбутньому.

Що стосується медичних показань, то їх не так багато:

 • візуально помітні розширені підшкірні вени, котрі можуть стати джерелом тромбів;
 • симптоми, котрі погіршують якість життя – тяжкість у ногах, втомлюваність, набряклість стоп, гомілок;
 • ознаки порушення відтоку крові від нижніх кінцівок – неприємні відчуття, біль, набряки;
 • ранні симптоми ускладнень варикозу – виразки, котрі тривалий час не загоюються, рани, зміна кольору шкіри ніг;
 • гостре запалення (тромбофлебіт) поверхневих, варикозно розширених підшкірних вен.

Обов’язково проконсультуйтеся в хірурга, якщо на тлі лікування мазями й таблетками стан ніг погіршується. Зокрема: посилюються набряки, біль, виникають нічні судоми.

Будь-яким зручним способом зв’яжіться з лікарем клініки Біляка та підберіть оптимальну тактику щодо варикозного розширення вен нижніх кінцівок, протокол лікування окремого випадка.

Протипоказання до оперативного лікування

Перешкод на шляху до позбавлення від варикозу ніг небагато, тому що сучасні методики безпечні й малоінвазивні. Відмовитися від втручання буває потрібно в таких випадках:

 • гострі інфекції з лихоманкою (грип, ГРВІ, пневмонії);
 • аномалії згортання крові, коли є ризик масивної кровотечі;
 • період вагітності.

Після пологів, вени можуть повернутися до свого нормального стану. Саме тому вагітним жінкам із варикозним розширенням вен нижніх кінцівок, протоколи не рекомендують втручання без нагальної потреби. Операцію варто відкласти й почекати ще 4–5 місяців після пологів.

Методи видалення варикозу на ногах

Операції, котрі проводяться з цього приводу, поділяються на дві категорії:

 1. Склерозувальні втручання. Відрізняються тим, що не потребують анестезії, можуть здійснюватися, фактично, в амбулаторних умовах.
 2. Флебектомія, видалення ураженої вени в тому чи іншому вигляді. Такі операції потребують попереднього обстеження, підготовки, бо проводяться під загальним знеболенням.

Перші, малоінвазивні, є недорогими, проводяться швидко, до 20 хвилин. Але не виключають ризик рецидиву.

Другий варіант операцій з видалення варикозу на ногах, вартість має більшу. Самі втручання також масштабніші, зате після них ризик рецидиву мінімальний.

Склерозувальні техніки

Суть методики проста: перекрити просвіт вени. Унаслідок цього вона порожніє, спадається і припиняє завдавати проблеми. Для цього застосовуються хімічні або фізичні чинники.

Хімічні, це – усунення варикозу ін’єкцією речовини зі склерозувальними властивостями в основний стовбур вени, від якого відходять інші уражені гілочки.

Лазерне видалення варикозу

Лазерне видалення варикозу

Фізичне склерозування полягає в пошкодженні внутрішнього шару вени зовнішнім чинником. Наприклад, операція на варикоз лазером, передбачає опромінення просвіту вени високоенергетичним імпульсом когерентного світла, після чого внутрішній шар судини коагулює, і та спадається.

Крім лазера, може застосовуватися радіочастотна абляція – вплив високочастотних електромагнітних хвиль. Ефект той самий.

Хірургічне видалення

Перша подібна операція, флебектомія, проведена ще в VI столітті н.е. На поточний момент, звісно, методика вдосконалилася. Застосовуються новітні техніки, одноразовий інструментарій. В Ужгородській клініці Біляка, в Україні, операція з варикозу ціну має фіксовану, до якої входять усі маніпуляції та післяопераційний період.

Варіанти бувають різні й залежать від стану пацієнта. Загальний принцип операції з видалення варикозу полягає в наступному:

 • в ділянці паху роблять надріз завдовжки 3–5 мм і знаходять уражену підшкірну вену;
 • перев’язують її, у просвіт вводять спеціальний зонд, котрий просувають вниз, до початкового відділу венозного стовбура;
 • потім зонд витягують, одночасно виймаючи з ним і уражену варикозом вену.
Операції з видалення варикозу

Операції з видалення варикозу

Методика досить травматична, існує ризик кровотеч, тому застосовується рідко. Та на зміну масштабним втручанням приходять часткові резекції уражених ділянок вен. За такого варіанту видалення варикозу, ціна істотно менше, коротшим є й відновний період, нижчим ризик ускладнень.

Який метод кращий

У хірургії варикозу, перевагу надають малоінвазивним технікам: склерозуванню, видаленню варикозу на ногах лазером. Відкриті втручання в клініці Біляка здійснюються лише тоді, коли інший метод не може гарантувати успіх в окремо взятого пацієнта.

Зв’яжіться з лікарем клініки телефоном або через сервіс онлайн-чату, уточніть будь-які питання. Повну ціну операції із видалення варикозу вказано на окремій сторінці нашого сайту.

Назва послуги Вартість, грн
Оперативне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок 13200

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Оперативне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок в Клініці Біляка?

Оперативне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок в Клініці Біляка коштує 13200 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів