УЗД яєчників не дарма входить до обов’язкового переліку гінекологічних та акушерських досліджень. Методика безпечна, поширена, має доступну вартість. Сучасне обладнання надає детальну картину анатомічних змін із боку яєчників і дозволяє виявляти дрібні, початкові ознаки аномалій органів.

Показання до проведення

Ультразвук, на відміну від багатьох інших інструментальних методик, безпечний: не чинить променевого навантаження на яєчники, на нього в жінок не буває алергії, а для проведення обстеження не потрібне спеціально обладнане приміщення.

Тому в лікарів-гінекологів немає особливих сумнівів, коли проводити поєднане УЗД матки і яєчників. Показання до процедури дуже широкі:

 • розлади менструального циклу;
 • больовий синдром в області малого таза в жінок, дівчаток і дівчат;
 • підозра на новоутворення яєчників і позаматкову вагітність;
 • кровомазання та кровотечі зі статевих шляхів;
 • інфекційні процеси репродуктивних органів.

Обстеження швидке й доступне. Тому застосовується в невідкладних випадках, коли лише висновок діагноста, що УЗД яєчників – норма, дозволяє відрізнити апоплексію яєчника від гострого апендициту.

Особливості проведення обстеження

У гінекології застосовується два типи УЗД-обстеження:

 1. Трансабдомінальне (традиційне, через передню черевну стінку).
 2. Трансвагінальне (із застосуванням порожнинного датчика, через піхву).

За діагностичною цінністю, обидва методи приблизно рівнозначні, тому що «показують» різні боки й ділянки репродуктивних органів, доповнюючи дані один одного.

З огляду на таку особливість, при обстеженні пацієнток у клініці Біляка, ми проводимо обидва види дослідження. Скільки коштує УЗД матки і яєчників у нашій клініці, можна подивитися на окремій сторінці сайту.

  Методика до обстеження

  Для того, щоби пройти гінекологічне ультразвукове обстеження, багато не потрібно. Головне – уточнити, де можна зробити УЗД яєчників із застосуванням сучасного багатопрофільного обладнання і, щоби процедуру проводив кваліфікований лікар-діагност.

  У клініці Біляка застосовується УЗД-апарат експертного класу Toshiba Aplio XG.

  Алгоритм обстеження залежить від виду процедури. При проведенні процедури трансабдомінально:

  • жінка лягає на кушетку й оголює живіт;
  • на шкіру надлобкової ділянки наноситься спеціальний гель і прикладається ультразвуковий датчик;
  • пересуваючи датчик, лікар на екрані апарату отримує ехографічне зображення.

  Що стосується трансвагінального варіанту (він за замовчуванням входить у вартість УЗД матки та яєчників), то тут принцип такий же. Лише використовується спеціальний порожнинний датчик, на який заздалегідь одягається медичний презерватив.

  Далі датчик заводять у піхву, і з його допомогою отримують інформацію про стан внутрішніх відділів репродуктивних органів.

  Іноді пацієнтки намагаються відмовитися від трансвагінального варіанту, проте у разі неповного проведення ультразвукового дослідження яєчників, результатом відмови, нерідко стає встановлення неправильного діагнозу. А, значить, і неправильне лікування, втрачений час.

  Підготовка до дослідження

  Щоби підвищити інформативність дослідження, до планового гінекологічного обстеження слід підготуватися. Деталі, звичайно, краще заздалегідь узгодити з лікарем обраної клініки. Наприклад – обрати зручний час, коли краще робити узд яєчників, щоби не відволікати пацієнтку від зручного ритму життя.

  Ми просто нагадаємо кілька загальних моментів:

  1. Для процедури УЗД обстеження яєчників трансабдомінально, у жінки повинен бути наповнений сечовий міхур. Для цього потрібно за годину-дві до процедури випити приблизно 1–1,5 л рідини (води, соку, морсу, узвару, компоту – різниці немає). І терпіти, не ходити по-маленькому. Якщо позиви нестримні,то можна спорожнити сечовий міхур, проте не повністю. А потім відразу ж попити ще.
  2. Трансвагінальне УЗД матки і яєчників, вартість якого входить у ціну обстеження, проводиться одразу після трансабдомінальної процедури на пустий сечовий міхур. Зранку снідати й пити рідину можна вільно.

  Навіть єдине протипоказання до гінекологічного ультразвукового дослідження не є абсолютним. Це питання турбує багатьох жінок: чи можна робити УЗД яєчників під час місячних. Планове – ні, на обстеження варто записуватися протягом першого тижня після менструацій. Але в разі екстреної необхідності, процедуру проводять навіть за наявності активних місячних.

  Ось, у принципі й майже все, що потрібно враховувати. Тому, вибравши клініку Біляка для гінекологічного УЗД, заздалегідь узгодьте зручний час і всі деталі підготовки до процедури. Це можна зробити за телефоном в шапці сайту або за допомогою сервісу онлайн-чату.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів