Зміст сторінки:

Захворювання щитоподібної (або щитовидної) залози для України характерні аж занадто. Винні в цьому аварія на ЧАЕС в 1986 році з викидом великої кількості ізотопів радіоактивного йоду, і часто низький вміст цього галогену в нашому раціоні. Пригнічує, що багато проблем зі щитовидкою виявляються дуже пізно. При тому, що на початок XXI століття є оптимальний і доступний метод діагностики – УЗД щитоподібної залози.

Сучасний апарат Toshiba Applio експертного класу й досвід лікаря-діагноста Клініки Біляка, дозволяють жителям Ужгорода та гостям міста знайти патологію в самому її зародку. Або переконатися, що залоза здорова і причин турбуватися немає.

Які проблеми бувають зі щитоподібною залозою?

Щитовидка – залоза внутрішньої секреції. Її завданням є синтез гормонів, що регулюють обмін речовин всього людського організму. Відповідно, патологія функції щитоподібної залози буває двох видів: гіперфункція (тиреотоксикоз) або гіпофункція (гіпотиреоз).

У першому випадку кров надмірно насичується гормонами щитовидки, людина худне, стає нервовою, постійно відчуває голод. Широковідомий симптом вирячених очей формується після декількох років хвороби.

Патологія щитоподібної залози вкрай розповсюджена

Щитоподібна залоза – важливий орган

При недостатній функції, людина млява, апатичний, постійно кортить заснути. Згодом набрякає тіло (мікседема).

Але крім функціональних проблем, з щитоподібною залозою часто трапляється структурна патологія:

 • дифузне, рівномірне збільшення всього органу (зоб);
 • вузлові зміни в окремих ділянках тканини залози.

Завдяки компенсаторним можливостям людського організму, функціональні порушення розвиваються лише тоді, коли аномалії структури досягають виражених стадій.

Однак, не лише виражені зміни щитоподібної мають бути сигналом, що пора пройти обстеження. Завдяки інформативності методики, показання до проведення УЗД щитоподібної залози набагато ширші:

 • навіть невеличкі ознаки порушення гормональної активності щитовидки (млявість, збудливість, плаксивість і т.д.);
 • збільшення розмірів окремих часток залози або всієї її маси;
 • вагітність;
 • поява больових відчуттів і дискомфорту в передній частині шиї;
 • травми гортані, ділянки щитоподібної залози;
 • збільшення шийних лімфатичних вузлів, навіть безболісне;
 • зміна голосу – осиплість;
 • відчуття стиснення дихальних шляхів, трахеї, грудки в горлі;
 • кашель без явних ​​до того причин;
 • систематичний прийом ліків з йодом (наприклад – протиаритмічний аміодарон).

Регулярні, раз на рік або частіше, обстеження, треба  проводити тим людям, чиї найближчі родичі стикалися із злоякісними пухлинами щитоподібної залози.

Найбільш небезпечно в цьому плані – пропуск ранньої стадії онкологічних процесів, раку щитовидної залози.


Виявити найменші зміни в будові й структурі органу, а також регіональних лімфовузлів, допомагає ультразвук.

Що показує УЗД щитовидки?

Використання ультразвуку в медицині засноване на випромінюванні високочастотних звукових коливань і реєстрації імпульсів, відбитих від біологічних структур людського організму.

Завдяки спеціальним датчикам і можливостям апарату, лікар може отримати таку інформацію:

 • поперечні та поздовжні розміри часток щитовидної залози;
 • товщину відділів органу;
 • ехогенність тканин (здатність поглинати та відбивати ультразвук);
 • гомогенність (наявність або відсутність патологічних включень, зернистість тканини щитовидки);
 • ступінь васкуляризації (особливості кровопостачання) органу. У разі виявлення вогнищевої патології (вузлів), за системою стратифікації ознак злоякісності вузлів щитоподібної залози TI-RADS, ми вираховуємо ризик злоякісності вузлових утворень. Отримана візуальна (ехографічна) інформація застосовується, насамперед, для визначення потреби у проведенні пункційної біопсії.

  Обов’язково треба проводити сканування в режимі кольорового доплерографічного картування. Це допоможе визначити ступінь васкуляризації органу.

  Завершальним етапом обстеження є сканування ділянок регіонарного відтоку лімфи. Так вдається знайти або виключити метастазування пухлин у лімфовузли шийної ділянки, котрі розташовані по передній та бокових поверхнях шиї, поряд із крупними судинами шиї та в області кивальних (груднино-ключично-соскоподібних) м’язів.

  Устаткування для УЗ-діагностики Клініки Біляка, апарат експертного класу, дає змогу зібрати максимум діагностичної інформації.Звичайно, є функція стоп-кадру і можливість видрукувати будь-які зображення з екрану монітора.

  Діагностична цінність

  Кваліфікований лікар за найменшими нюансами картинки на екрані монітора в поєднанні із додатковими методами обстеження, здатен встановити такі діагнози::

  Виявленная хвороб щитовидки на УЗД

  Таку патологію щитовидки виявляє УЗД

  • різні форми тиреоїдитів (запалення щитовидної залози) – лімфоцитарний Хашимото, гострий і підгострий де Кервена, склерозувальний Ріделя;
  • гіпертиреоз – Грейвса (базедова) хвороба;
  • злоякісна лімфома;
  • паренхіматозний зоб;
  • колоїдний зоб;
  • дегенеративні зміни залозистої тканини;
  • кісти та псевдокісти щитовидної залози;
  • аденоматозні вузли й аденоми щитовидки;
  • абсцес;
  • доброякісна онкоцитома та злоякісні процеси.

  Захворювання, котрі нами виявляються, не обмежуються запропонованим вище списком, але наводити тут повний перелік всієї патології, котру ми діагностуємо, сенсу особливого немає.

  Сучасний апарат дозволяє перевести датчик з конвексного режиму в доплерографічний натисненням однієї клавіші.

  Доплерографія щитовидної залози на УЗД

  Візуалізація кровообігу щитовидної залози на доплерографії

  Інновації та технології

  Ще більш розширює можливості діагностики в клініці Біляка використання технології MicroPure. Методика без зайвої скромності інноваційна, представлена ​​в апаратах Toshiba Applio експертного класу.

  Вона дозволяє відстежувати наявність мікрокальцифікатів, які, в свою чергу, можуть бути однією із ознак злоякісного процесу в щитовидній залозі.

  Як проводиться дослідження

  Щитовидна залоза розташовується поверхнево, на передній частині гортані й тому легко доступна для УЗД.

  Жодної підготовки не потрібно: достатньо просто зателефонувати в Клініку Біляка або записатися будь-яким іншим зручним способом і прийти на обстеження.

  У кабінеті треба лягти на спину, під шию вам підкладуть спеціальний валик. На шкіру шиї наноситься трохи спеціального гелю та прикладається датчик.

  Послідовність рухів – зверху вниз по кожній долі та по перешийку залози. Потім, якщо потрібно, датчик проводять горизонтально. УЗД нормальної щитовидної залози триває не більше, ніж 5 хвилин. Але тільки, якщо у лікаря не виникає підозр щодо патології щитовидки. Тоді більш ретельне дослідження може затягнутися на 10-20 хвилин.

  Для обстеження регіонарних лімфовузлів щитоподібної залози, датчик спочатку розташовують у нижній частині шиї і, з покачувальними рухами, просувають в напрямі до мочки вуха. Потім сканують підщелепну область та ділянку підборіддя, просуваючись при цьому до мочки іншого вуха. Звідти датчик опускають  до ключиці, досліджують відтік лімфи та лімфатичні судини з іншого боку шиї.

  Висновки

  Техніка проведення УЗД щитовидки

  Так робиться УЗД щитоподібної залози

  Будь-які діагностичні висновки щодо патології щитоподібної залози та регіональих лімфатичних вузлів за підсумками УЗД, в Клініці Біляка роблять з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Тому, при підозрі на патологію, може знадобитися дослідження рівня регуляторних гормонів крові. В першу чергу – ТТГ (тиреотропний гормон).

  Тоді дані УЗД корелюють з отриманою інформацією та формулюють діагноз.

  Наприклад, дифузно гіпоехогенна щитовидна залоза при підвищеному рівні тиреотропного гормону вказує на зоб Хашимото, а нормальний рівень ТТГ при тій же УЗД картині змушує думати щодо імуногенного зоба.

  Повна безпека і висока інформативність дозволяють застосовувати ультразвук як метод контролю ефективності вже розпочатого лікування тієї чи іншої проблеми щитовидки.

  Професійне обстеження

  УЗД щитовидної залози в Клініці Біляка, м. Ужгорода, може пройти будь-хто охочий. Періодично проводяться акції безкоштовного УЗД, своєчасно дізнатися про них можна підписавшись на нашу сторінку в Facebook.

  Для запису на обстеження достатньо зв’язатися з нами за телефоном: +38 099 100 1003.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів