Зміст сторінки:

Ультразвукове дослідження лімфатичних вузлів або УЗД лімфовузлів – доступний, інформативний і не інвазивний метод обстеження. Дає змогу оцінити стан та такі параметри важливих органів імунної системи, як розміри, співвідношення з прилеглими тканинами, форму й характер поверхні. Ультразвук допомагає відрізнити запалення від злоякісного або доброякісного процесу.

Діагностична цінність

Чи не найголовніший привід до проведення такого обстеження – ознаки лімфаденопатії однієї або декількох анатомічних зон. Це такий стан, коли лімфатичний вузол (один або кілька) збільшуються, починають боліти, запалюються.

Зазвичай, подібний процес виникає в одній ділянці тіла. Тому часто виникає потреба пройти ультразвукове обстеження лімфатичних вузлів однієї анатомічної зони.

Наприклад, може бути лімфаденопатія:

 • коловушних і підщелепних відділів;
 • передньої та задньої шийної зони;
 • пахвинної локалізації;
 • надключичної та підключичної групи;
 • пахової ділянки.

За допомогою ультразвуку можна заглянути й до черевної порожнини, і в заочеревинний простір.

Потреба в масштабному обстеженні виникає рідко. Частіше буває потрібне локальне УЗД лімфатичних вузлів, вартість якого набагато менше, ніж коли оглядають всі доступні групи лімфовузлів.

Показання до дослідження

Навіть із появою КТ і МРТ, ультразвук не втратив своєї актуальності. УЗД органів імунної системи призначають як при патології лімфатичної системи, так і в разі проблем із прилеглими відділами тіла.

Лімфовузли обстежуються при лімфаденопатії: патологічних змінах одного або декількох, розташованих в одній анатомічній зоні.

Також ультразвукове дослідження проводять, якщо лімфаденопатії немає, але людину турбують скарги на здоров’я, наприклад: болі в паху тягнучого характеру, набряклість однієї руки або ноги.

Обов’язкове УЗД лімфовузлів, якщо виявлені або підозрюються хвороби, що зачіпають лімфатичну систему:

 1. Пухлини голови та органів шиї (обстеження лімфатичних вузлів шийної ділянки).
 2. Новоутворення молочної залози (УЗД пахвових западин).
 3. Захворювання статевих органів (пахова зона).
 4. Патологія нижніх кінцівок (підколінні ямки).
 5. Рак системи кровотворення (зони лімфаденопатії).
 6. Туберкульоз, саркоїдоз.
 7. Гострі інфекційні процеси в тій чи іншій ділянці тіла, чий перебіг пов’язаний із залученням лімфовузлів.

Сучасна апаратура дає змогу здійснити дослідження з оцінкою кровотоку в лімфовузлах – доплерографією. Таке обстеження периферичних та глибоких лімфатичних вузлів допомагає розрізнити запальні та пухлинні процеси.

Часто, за результатами ультразвукової діагностики знаходять причину лімфаденопатій та інших проблем. Завдяки цьому, УЗ-дослідження допомагає скласти тактику лікування пацієнта: призначити ліки або планувати хірургічне втручання.

Де пройти?

Клініка Біляка УЗД лімфатичних вузлів фото 1Діагностична цінність обстеження лімфатичних вузлів однієї анатомічної зони залежить від двох компонентів: високотехнологічного обладнання та досвіду лікаря діагноста. Клініка Біляка в м. Ужгород має все необхідне для якісної ультразвукової діагностики.

Застосовується система УЗД експертного класу, є комплект сучасних датчиків для поверхневого або порожнинного (трансвагінального) обстеження. Лікар УЗД-діагностики безперервно удосконалює свої знання й досвід із залученням інноваційних вітчизняних та закордонних ресурсів.

За можливості, після УЗД лімфовузлів в Ужгороді, в умовах клініки організовується лікування хвороби: усувають причину лімфаденопатії, а досягнуті результати контролюються за допомогою того ж безпечного й інформативного ультразвукового обстеження.

Зв’яжіться з нами заздалегідь: для деяких обстежень потрібна попередня підготовка, про деталі якої розповімо докладніше.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів