Клініка Біляка Обстеження сечостатевої системи у чоловіків № 2 фото 1

Діагностичні можливості ультразвуку, в урології використовуються максимально активно. І цьому є причини: УЗД сечостатевої системи в чоловіків з обстеженням нирок, сечоводів, сечового міхура, простати й органів мошонки (калитки), не завдає шкоди репродуктивній системі.

Зберігається висока інформативність методики: апарат експертного класу Toshiba Applio XG надає цінні дані про стан обстежуваних органів. А технологія кольорового доплера дає змогу оцінити кровообіг у них.

Показання для обстеження

Урологічні проблеми здані виникнути в чоловіків будь-якого віку. Хлопчики ризикують зіткнутися з аномаліями розвитку статевої системи. У чоловіків старшого віку вищий ризик хронічних хвороб: інфекцій сечостатевої системи, травм, пухлин.

Спонукати пройти УЗД нирок, сечоводів, сечового міхура, простати й органів мошонки, мають стати такі симптоми та скарги:

 • порожня калитка в хлопчика 10–12 місяців, з однієї або обох сторін;
 • домішки крові або гною в сечі;
 • біль у попереку, що ниє, тягне;
 • лихоманка зі зміною кольору сечі, утрудненням сечовипускання;
 • дискомфорт і больові відчуття в промежині – ділянці між анальним отвором і мошонкою;
 • набряки на обличчі, котрі з’являються після нічного сну;
 • почастішання або навпаки, зменшення кількості сечовипускань на добу;
 • зниження напору сечі, відчуття неповного спорожнення сечового міхура;
 • травматичні ушкодження спини й паху, наприклад – удар калиткою об раму велосипеда;
 • напад гострого болю в попереку, ділянці калитки – ниркова колька, перекрут сім’яного канатика;
 • відсутність сечовипускання упродовж 24 годин і довше (гостра затримка сечі);
 • рецидивні інфекції сечового міхура, цистити;
 • підозра на новоутворення з боку органів сечостатевої системи.

Чоловікам, у кого в родині є кровні родичі із сечокам’яною хворобою, треба проходити комплексне обстеження навіть без симптомів цієї патології. Ультразвук знаходить камені в нирках і сечовому міхурі на ранньому етапі їх утворення.

Після 40–45 років, своєчасне обстеження допоможе виявити зміни з боку простати. Тоді, коли усунути проблему можна малими зусиллями.

Діагностичні можливості

Завдяки тому, що в клініці застосовується апарат експертного класу, лікар-діагност має можливість отримати вичерпну інформацію про стан досліджуваних органів:

 • локалізацію нирок, їх опущення (нефроптоз);
 • розміри органів, характеристики їхніх тканин, паренхіми;
 • стан ниркових мисок – розширення, деформацію, чи є в них камені, конкременти;
 • анатомічні властивості сечоводів – як вони розташовані по всій довжині, ділянки звуження (стриктури);
 • наявність каменів у сечоводах;
 • кісти нирок, яєчок, передміхурової залози;
 • запальні процеси в сечовивідних органах, простаті;
 • дивертикули й поліпи сечового міхура;
 • об’єм передміхурової залози, характеристику її тканини;
 • пухлини органів чоловічої сечостатевої системи, метастази, доброякісну гіперплазію простати;
 • локалізацію яєчок, крипторхізм, їх недорозвинення (гіпоплазію), відсутність (аплазію);
 • варикоцеле, запалення вмісту мошонки: орхіт, орхоепідидиміт (часта причина чоловічого безпліддя).

Режим доплерографії вмикається одним натисканням кнопки й надає інформацію про кровообіг в органах, що піддаються скануванню. Так вдається виявити аномальний ріст судин – ранню ознаку пухлин.

  Яка цінність інформації

  На відміну від рентгенологічних методик (включно з КТ), УЗД абсолютно не шкідливе для репродуктивної системи чоловіків. Перевагою перед МРТ виступає доступність УЗ-діагностики. Як за швидкістю проведення, так і за вартістю.

  Немає альтернатив УЗД у разі невідкладних станів: гострий біль (ниркова колька, перекрут сім’яного канатика), гостра затримка виділення сечі, травми сечостатевої системи, органів калитки.

  Яка потрібна підготовка

  Через те, що нирки й сечоводи, прикриті кишківником, то перед процедурою потрібно позбутися від газів. Інакше гази в кишках заважатимуть отриманню вірогідних УЗ даних. Для цього за 2–3 дні до обстеження потрібно виключити з меню молоко, чорний хліб, сирі овочі й фрукти.

  Також є особливість, котра стосується простати: її сканують через шкіру черевної стінки (трансабдомінально) і через ампулу прямої кишки (трансректально, ТрУЗД). Тому перед обстеженням може знадобитися очисна клізма.

  Зв’яжіться з клінікою зручним способом: наш консультант детально розповість, як підготуватися до комплексного УЗД органів чоловічої сечостатевої системи.

  Як проводиться обстеження

  Нирки, сечоводи й сечовий міхур «дивляться» трансабдомінально. Пацієнт лягає на кушетку, на шкіру наносять гель для кращого проведення ультразвуку (підігрітий) і прикладають сканер до потрібного місця черевної стінки.

  Для УЗД нирок доведеться повернутися на один, а потім і на інший бік.

  Щоби просканувати органи калитки, чоловік підіймає пеніс і притримує його біля черевної стінки. Можливості апаратури надають інформацію про стан сім’яних пухирців – придатків яєчок, патологія котрих часто буває причиною чоловічого безпліддя.

  Передміхурова залоза спочатку обстежується трансабдомінально. Трансректальне УЗД (ТрУЗД) надає повну інформацію про її стан, для цього застосовують спеціальний вузький циліндричний датчик діаметром близько 2 см. На сенсор надівається презерватив, після чого датчик вводиться в задній прохід на 8–10 см.

  Особливості звернення до клініки

  Комплексне УЗД чоловічої сечостатевої системи, включно, – нирки, сечоводи, сечовий міхур, органи калитки й простата, проводиться за один сеанс. Вартість обстеження вказана на спеціальній сторінці сайту клініки Біляка.

  Апарат Toshiba Applio XG оснащений всіма потрібними діагностичними технологіями, у тому числі й кольоровим доплером. Процедура проводиться досвідченим і кваліфікованим лікарем, з дотриманням усіх вимог сучасних протоколів обстеження.

  Висновки

  Зображення від сканерів виводиться в режимі реального часу на монітор із високою роздільною здатністю. У разі необхідності, лікар може пильніше вивчити орган, що його цікавить, зі збереженням усіх отриманих даних.

  За підсумками процедури складається діагностичний висновок, який видається на руки пацієнту. Або, якщо чоловік має намір щодо подальшого лікування в клініці Біляка, то на підставі зібраної інформації складається план операції, усунення виявленої патології.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів