Клініка Біляка Комплексне обстеження органів черевної порожнини, заочеревинного простору та органів малого тазу у чоловіків фото 1

На перший погляд, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та простати не так уже й затребуване. Однак таке обстеження надає масу цінної діагностичної інформації про здоров’я органів чоловічого малого таза й живота.

Нагадуємо про безпеку методу: ультразвук, на відміну від рентгенологічних досліджень, не шкідливий для чоловічої статевої системи. А можливості апаратури експертного класу надають пацієнтам клініки Біляка можливість оцінити всі важливі параметри, як внутрішніх органів, так і передміхурової залози. За один сеанс, без болю й опромінення.

Які показання для обстеження

Чоловіки часто ігнорують біль у животі, у малому тазу. І дарма: відомо безліч захворювань і патологічних процесів, котрі можна на УЗД виявити в ранній стадії.

Клінічні протоколи рекомендують проводити ультразвукове обстеження простати й живота в таких випадках:

 • пошкодження живота й таза внаслідок травм;
 • біль будь-якого характеру, неприємні відчуття в області промежини й черевної порожнини;
 • напади нудоти й блювоти;
 • систематичні запори, домішки слизу або крові в калі;
 • жовтяниця, збільшення печінки, напад печінкової кольки;
 • часті здуття живота, порушення апетиту;
 • необґрунтована втрата маси тіла, слабкість;
 • утруднення, почастішання сечовипускань, нічні вставання до туалету;
 • домішки крові в сечі, болі й дискомфорт при сечовипусканні;
 • підозра на новоутворення простати й черевної порожнини, наявність метастазів при злоякісних процесах;
 • запальні процеси в животі та малому тазі.

У Клініці Біляка, УЗД простати й органів черевної порожнини (ОЧП) рекомендується також проводити на етапі підготовки до операції на передміхуровій залозі.

Коли хірургічне втручання проводиться лапароскопічно, щоби спланувати його хід, лікарю-хірургу потрібно якнайбільше знати про стан ОЧП, їх взаєморозташування.

Також зібрана інформація надає хірургам можливість здійснення симультанної операції: одночасного оперативного лікування кількох органів за один сеанс наркозу. Наприклад, у процесі одного лапароскопічного втручання видаляють хворий жовчний міхур і аденому простати.

Особливої уваги потребують чоловіки, котрим раніше проводилися операції на животі або малому тазі відкритим способом, з розрізом. Після таких втручань часто утворюються спайки, внутрішні органи зміщуються з місця нормального розташування. При плануванні лапароскопічної процедури, такі деталі необхідно уточнювати заздалегідь, адже від цього залежить успіх лікування.

Клініка Біляка Комплексне обстеження органів черевної порожнини, заочеревинного простору та органів малого тазу у чоловіків фото 3

Діагностичні можливості

Ультразвукова діагностика малого таза (простати) і черевної порожнини в чоловіків передбачає комплексне обстеження таких органів:

 • печінка та її супутник – жовчний міхур;
 • підшлункова залоза;
 • ділянка аорти, що проходить у черевній порожнині;
 • селезінка;
 • ділянки кишківника, доступні сенсору;
 • лімфовузли заочеревинної клітковини;
 • органи сечовидільної системи (нирки й сечовий міхур);
 • передміхурова залоза.

Ультразвукове дослідження ОЧП здійснюється через передню черевну стінку.

Клініка Біляка Комплексне обстеження органів черевної порожнини, заочеревинного простору та органів малого тазу у чоловіків фото 5

Простату «дивляться» з двох сторін: крізь шкіру живота (трансабдомінально), і через ампулу прямої кишки (трансректально).

Завдяки цьому вдається скласти повну картину про стан, як органів черевної порожнини, так і передміхурової залози.

Для трансректального УЗД простати (ТРУЗД) застосовується спеціальний датчик діаметром близько 2 см, на який попередньо одягається презерватив.

Клініка Біляка застосовує апарат експертного класу Toshiba Applio XG, що має максимум діагностичних можливостей. Наприклад, датчик із технологією кольорової доплерографії характеризує особливості кровообігу в печінці, нирках, простаті та інших органах.

  Підготовка до обстеження

  Заповнені повітрям петлі кишківника поглинають ультразвук і спотворюють дані. Щоби підвищити інформативність обстеження, до сеансу варто підготуватися заздалегідь:

  • за 3 доби до обстеження мінімізувати клітковину – не їсти чорного хліба, сирих овочів і фруктів, відмовитися від молока;
  • упродовж цього часу приймати сорбенти та засоби, котрі поглинають газ (Еспумізан, активоване вугілля);
  • звечора перед процедурою УЗД ОЧП і простати бажано зробити клізму й не вживати більше їжі.

  Клізму робити потрібно не завжди. Зв’яжіться з клінікою будь-яким зручним способом, уточніть це питання та отримайте відповіді на будь-які інші.

  У клініці є кулер і, коли потрібно випити води, щоби наповнити сечовий міхур, приносити її із собою необов’язково. А наповнений міхур потрібен, щоби служити орієнтиром під час обстеження малого таза.

  Крім того, коли чоловік помочиться, можна визначити обсяг залишкової сечі, що актуально при запальних та інших захворюваннях простати.

  Як проводиться обстеження

  Клініка Біляка Комплексне обстеження органів черевної порожнини, заочеревинного простору та органів малого тазу у чоловіків фото 7

  Для трансабдомінального УЗД органів живота й передміхурової залози, чоловік спиною лягає на кушетку. На шкіру черевної стінки та над лобком наносится підігрітий гель для кращого проведення ультразвуку і прикладається ультразвуковий датчик-сенсор.

  Діагностичне зображення виводиться на екран, де лікар ретельно переглядає кожен орган. Оцінюються всі параметри, зібрані дані зберігаються і використовуються для формування діагностичного висновку.

  Особливості звернення до клініки

  Кожен чоловік може звернутися до клініки Біляка і пройти комплексне обстеження ОЧП та передміхурової залози методом УЗД за вартістю, вказаною на спеціальній сторінці сайту.

  У точності отриманих даних не варто сумніватися: обладнання експертного класу та досвід лікаря діагноста дозволяють зібрати максимум цінної й точної діагностичної інформації.

  Висновки

  Результати лікар оформляє у вигляді розгорнутого діагностичного висновку. Вказуються всі параметри щодо кожного досліджуваного органу окремо, з описом, згідно з вимогами сучасних протоколів.

  Доступність, інформативність і безпека, дозволяють застосовувати УЗД органів черевної порожнини та простати в чоловіків у якості метода первинної діагностики й моніторингу процесу лікування. Наприклад, для оцінки динаміки загоєння після операції.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів