Клініка Біляка Комплексне обстеження ОЧП жінок фото 1

Завдяки впровадженню до клінічної практики ультразвуку, лікарі одержали інформативний та безпечний спосіб діагностики хвороб органів черевної порожнини й малого таза в жінок. Сучасне обладнання Клініки Біляка та професійність лікаря-діагноста дають змогу провести комплексне й інформативне УЗД черевної порожнини та органів репродуктивної системи всім пацієнткам, мешканкам та жінкам-гостям Ужгорода.

Без ультразвукової діагностики, у разі сумнівів щодо проблем у животі, доводиться або вичікувати, або проводити повноцінну операцію – діагностичну лапаротомію.

Які показання для обстеження?

Багато хто вважає, що першим симптомом хвороб органів живота є біль. Насправді існує безліч захворювань та патологічних станів, котрим тривалий час властивий безсимптомний перебіг. Однак і такі процеси на ранніх стадіях доступні діагностиці із застосуванням інструментальних обстежень.

Згідно з рекомендаціями клінічних протоколів, приводом до проведення УЗД органів черевної порожнини (ОЧП) та малого таза вважаються:

 • пошкодження і травми живота;
 • больовий синдром, дискомфорт, важкість у животі та області малого таза;
 • помітна втрата маси тіла за порівняно короткий термін;
 • часті та / або стійкі розлади стільця (діарея, закрепи);
 • жовтяниця;
 • ознаки збільшення печінки, селезінки;
 • анемія, порушення кровотворення;
 • алергічні реакції;
 • цукровий діабет;
 • будь-які об’ємні утворення черевної порожнини й малого таза в жінок;
 • ознаки гострого або хронічного запалення в животі й нижніх його відділів.

З огляду на те, що органи в животі та малому тазі розташовані досить щільно, буває складно за симптомами розпізнати, який із них уражений. Наприклад, у жінок апендицит і запалення придатків справа матимуть схожі симптоми та перебіг. Швидко розібратися в подібних ситуаціях і прийняти правильне діагностичне рішення допомагає ультразвук.

Діагностичні можливості

Комплексне ультразвукове обстеження органів черевної порожнини й малого таза в жінок дозволяє зібрати максимум діагностичної інформації. І, що важливо, – безпечним, не інвазивним методом.

Клініка Біляка Комплексне обстеження ОЧП жінок фото 3

До алгоритму комплексного УЗД обстеження ОЧП та органів малого таза включаються:

 • печінка;
 • жовчний міхур;
 • підшлункова залоза;
 • селезінка;
 • відділи заочеревинного простору;
 • черевна ділянка аорти;
 • доступні ультразвуку відділи кишківника;
 • сечовидільна система (нирки, сечовий міхур);
 • репродуктивні органи – матка, яєчники, труби.

Обстеження органів жіночого малого таза проводиться як через черевну стінку, так і спеціальним датчиком через піхву, трансвагінально. Це дає змогу зібрати максимум діагностичної інформації щодо стану статевої сфери жінки.

Апарат для УЗД у Клініці Біляка дозволяє здійснювати обстеження в режимі кольорового допплера. Технологія характеризує лікарю особливості кровотоку по судинах (артеріях і венах) ділянки, котру обстежують. Завдяки кольоровому допплеру виникає можливість ранньої діагностики пухлинних процесів, доброякісних, або злоякісних.

  Підготовка до обстеження

  Ультразвук погано візуалізує наповнені повітрям органи. У черевній порожнині перешкоди створюватимуть петлі кишківника, наповнені газами.

  Щоби комплексне УЗД живота й малого таза було інформативним, перед процедурою потрібно підготуватися:

  • три дні не їсти житній хліб і багаті на клітковину продукти – сирі овочі, фрукти, не рекомендується пити молоко;
  • упродовж цього часу варто приймати сорбенти;
  • бажано зробити очисну клізму ввечері напередодні обстеження;
  • не їсти з вечора, приходити голодним, із запасом питної негазованої води.

  Вода потрібна для обстеження органів малого таза. Людина її п’є, у сечовому міхурі накопичується сеча, і на його тлі більш якісно візуалізуються інші органи й структури.

  Більш докладно про те, як жінкам підготуватися до комплексного УЗД органів черевної порожнини й малого таза, можна дізнатися в консультанта на сайті. Зв’яжіться з нами телефоном або через форму онлайн-чату й отримаєте відповіді на будь-які питання.

  Як проводиться обстеження?

  Пацієнтка лягає спиною на кушетку. На шкіру живота наноситься підігрітий гель, котрий покращує проведення ультразвуку. Потім лікар вибирає потрібний датчик-сенсор і притуляє його до поверхні живота, справа наліво вивчаючи органи черевної порожнини. Поступово зміщується вниз, до малого таза й обстежує цей відділ тіла.

  Для трансвагінального дослідження застосовується спеціальний датчик, на який заздалегідь одягається презерватив.

  Особливості звернення до клініки

  За зазначену на сайті вартість, клініка Біляка гарантує повноцінне й інформативне обстеження органів черевної порожнини й малого таза в жінок. У роботі використовується обладнання експертного класу Toshiba Applio XG. Лікар-діагност безперервно удосконалює свої знання на семінарах, курсах підготовки і стажування.

  Поєднуючи можливості апаратури й досвід, знання лікаря, ми гарантуємо точність і повноту зібраних даних.

  Висновки

  За результатами комплексного УЗД органів черевної порожнини й малого таза в жінок, лікар складає діагностичний висновок. У документі відображаються отримані діагностичні дані, щодо кожного органу окремо. Описуються всі параметри, згідно з чинними протоколами УЗ-діагностики.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів