Часті сечовипускання при стриктурі меатуса

Стриктура меатуса викликає серйозні урологічні розлади

Меатус – це зовнішній отвір сечовипускного каналу, тому будь-які патологічні зміни з його боку вкрай негативно позначаються на якості життя людини. Розлади нерідко мають характер вроджених вад. Якщо значні зміни нескладно помітити спостережливим батькам або лікарю під час патронажних відвідувань у ранньому віці, то менш виражені звуження зовнішнього отвору уретри можуть тривалий час залишатися поза увагою.

Усунути аномалію допоможуть лікарі клініки Біляка, м. Ужгород, Закарпаття.

Клінічні прояви

Стриктури меатуса можуть бути не лише вродженого характеру. Досить часто з ними доводиться стикатися після реконструктивних операцій з приводу інших аномалій та вад сечостатевої системи.

Оскільки ця патологія більш характерна для дитячого віку, вона неодмінно відбивається на малюку та може призвести до затримки психологічного й інтелектуального розвитку дитини. Подібні розлади можуть вражати й людей у зрілому віці: звуження зовнішнього отвору уретри зустрічаються після травм, опіків (термічних або хімічних).


І набуті, і вроджені рубцеві зміни звужують зовнішній отвір уретри та стають причиною розладів сечовипускання:

 • позиви виникають частіше, ніж звичайно;
 • під час сечовипускання сильно напружується передня черевна стінка;
 • цівка сечі тонка, невпевнена та може перетворюватися на крапельне виділення;
 • сечовий міхур повністю не спорожнюється, його можна промацати як пухлиноподібне утворення над лобком.

Стриктури меатуса є вкрай серйозним станом, оскільки кожне сечовипускання супроводжується неприємними відчуттями, напруженням м’язів животу та часто не приносить очікуваного полегшення.

Показання до лікування

Важко навіть уявити, наскільки впливає на самопочуття людини страх перед кожним сечовипусканням. Позиви стають частими. Гарного напору сечі досягти вдається не завжди, навіть при значному напруженні м’язів живота. У міхурі залишається сеча та значно підвищується ризик розвитку урологічної інфекції. Чим довше затягувати з лікуванням, тим більшою є ймовірність ураження нирок, а не лише нижнього поверху сечовивідної системи.

Для чоловічої статі додаткові проблеми виникають після статевого дозрівання. Адже сперма також викидається через уретру, тому порушується і еякуляція.

Отже, сам факт стриктури меатуса є приводом для того, щоб усунути цей недолік. Якщо звернутися до спеціалістів вчасно, поки не розвинулися ускладнення, втручання має амбулаторний характер та є легким і безпечним для пацієнта будь-якого віку.

Діагностичні заходи

Перш за все, якщо людина підпадає під групу ризику, тобто мала вроджені урогенітальні аномалії або перенесла операцію на уретрі, треба обов’язково спостерігати за нею. При появі найменших розладів сечовипускання – звертатися до фахівців.

Ігнорувати стриктури зовнішнього отвору уретри не варто ні в якому разі. Тим більше, що в клініці Біляка усувати їх можна швидко, успішно та з гарантією ефективності. Головне – вчасно звернутися по допомогу.

Фахівці проходять регулярні стажування в провідних клініках США та Європи, тому використовують у своїй роботі передовий досвід та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

І хоча перелік обстежень у різних випадках може відрізнятися, мінімально необхідний обсяг досліджень в собі містить:

 • клінічні аналізи крові та сечі;
 • біохімічні дослідження;
 • УЗД нирок, сечового міхура, органів малого таза;
 • динамічні показники сечі – урофлоуметрія;
 • показники екскреторної урографії;
 • дані контрастної цистографії.

Аналіз отриманих даних багато часу не займає. Професіоналізм лікарів нашої клініки дозволяє швидко встановити наявність та ступінь звуження меатуса.

Лікувальні заходи

Розраховувати на усунення патології, повне одужання та відновлення нормального сечовипускання дозволяє лише оперативне втручання – меатотомія.

Процедура зазвичай проводиться під місцевим знеболенням. Сам хід передбачає висічення скальпелем еліпсоподібного фрагмента у нижній частині отвору уретри. Так її діаметр збільшується до потрібних розмірів. Потім краї рани ушиваються. Вдається уникнути зшивання різнорідних тканин, що покращує та пришвидшує загоєння, запобігає ускладненням та рецидивам.

Обов’язково звертається увага на вік пацієнта та вносяться корективи до перебігу маніпуляції. Середня тривалість процедури становить менш як годину, період відновлення після неї – не більш ніж добу.

Особливості лікування в клініці

Меатотомія в клініці Біляка проводиться з дотриманням найсучасніших стандартів медичної допомоги. Кожному пацієнту виділяється окрема палата та індивідуальний сестринський пост на весь час перебування в стаціонарі.

Організовується харчування. Пропонується різноманітне меню, підібране таким чином, щоб сприяти швидкому відновленню. Комплексний та індивідуальний підхід до проблем кожного пацієнта дозволяє швидко повернутися до повноцінного життя.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.