Часті сечовипускання при стриктурі меатуса

Стриктура меатуса викликає серйозні урологічні розлади

Зміст сторінки:

Стриктура меатуса – це патологічний стан, при якому відбувається звуження зовнішнього отвору уретри. Це призводить до розладів процесу сечовипускання різного ступеня тяжкості.

Уретра – це канал, по якому сеча із сечового міхура виходить назовні. Меатус уретри – зовнішній отвір сечовипускального каналу. Будь-які патологічні зміни з його боку дуже сильно знижують якість життя людини. Частіш за все, розлади мають характер вроджених аномалій.

Виражені зміни помітити нескладно. Це можуть зробити батьки дитини, або лікар під час патронажних відвідувань. Однак менш значні звуження, можуть досить тривалий час залишатися поза увагою. Усунути аномалію можна в клініці Біляка, м.Ужгород.

Клінічні прояви

Стриктури меатуса бувають не лише вродженого характеру. З не меншою частотою вони з’являються після реконструктивних операцій із приводу інших аномалій чи вад розвитку сечостатевої системи. Через те, що ці обидві патології більш характерні для дитячого віку, вони неодмінно відбиваються на дитячому організмі й здатні призвести до затримки психологічного та інтелектуального розвитку дитини.

У зрілому віці теж є ризик зіткнутися з такими проблемами: формування стриктури трапляється після травм, опіків (термічних і хімічних). І придбані, і вроджені рубцеві зміни звужують зовнішній отвір уретри.

Також до подібних розладів сечовипускання призводять:

 • травми промежини, котрі супроводжуються пошкодженням уретри;
 • попадання сторонніх предметів у просвіт каналу;
 • інфекційні захворювання сечових шляхів;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • хронічні хвороби, котрі порушують кровопостачання й метаболізм тканин уретри – діабет, атеросклероз судин й т. і.;
 • термічні та хімічні пошкодження органів промежини.

Звуження меатуса дає про себе знати наступними симптомами:

 • позиви виникають набагато частіше, ніж зазвичай;
 • під час самого акту сечовипускання сильно напружуються м’язи пресу, живота;
 • цівка сечі тонка, млява й може переходити у виділення краплями;
 • сечовий міхур не спорожняється повністю, його можна промацати як пухлиноподібне утворення над лобком.

Стриктури меатуса – явище дуже негативне. Адже кожне сечовипускання супроводжується неприємними відчуттями, напруженням м’язів живота й часто не приносить очікуваного полегшення.

Показання до лікування

Важко навіть уявити, наскільки погіршує самопочуття людини острах кожного сечовипускання. Позиви частішають. Нормального напору сечі не вдається досягти навіть за значної напруги м’язів живота. У міхурі залишається сеча і суттєво збільшується ризик розвитку урологічної інфекції. Чим довше затягувати з лікуванням, тим більшою є ймовірність ураження нирок, а не тільки лише нижнього рівня сечовидільної системи.

Для чоловіків, після статевого дозрівання виникають додаткові проблеми. Сперма викидається через уретру, тому порушується й еякуляція.

Тобто вже сам факт стриктури меатуса є приводом для усунення цього недоліку. Крім того, в запущених формах патологія здатна давати серйозні ускладнення. Одним із поширених є стеноз меатуса – коли патологічних змін зазнає стінка каналу й зовнішньої його частини. Якщо звернутися до фахівців вчасно, до розвитку ускладнень, втручання має амбулаторний характер, легко переноситься, є безпечним для пацієнтів будь-якого віку.

  Діагностичні заходи

  Перше, що потрібно – звертати увагу на людину, яка потрапила в групу ризику. А це ті, у кого були урогенітальні аномалії й проводилися операції з їхнього усунення. При появі в такої людини будь-яких розладів сечовипускання, необхідно звертатися до фахівців.

  Ігнорувати стриктури зовнішнього отвору уретри не варто. Тим більше, що в клініці Біляка усунути їх можна з гарантією ефективності. Головне – вчасно звернутися по допомогу.

  Наші фахівці проходять регулярні стажування в провідних клініках Європи та США, тому в роботі користуються передовим досвідом, практикують індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

  Перелік обстежень може в різних випадках відрізнятися. Зазвичай, коли підозрюється патологічно змінений меатус головки, діагностика включає:

  • клінічні аналізи крові та сечі;
  • біохімічні дослідження;
  • УЗД нирок, сечового міхура й органів малого таза;
  • динамічні показники сечі – урофлоуметрію;
  • екскреторну урографію;
  • контрастну цистографию.

  Аналіз отриманих даних багато часу не потребує. Професіоналізм лікарів нашої клініки дозволяє швидко виявити наявність і ступінь стриктур меатуса.

  Лікувальні заходи

  Розраховувати на усунення патології, повне одужання та відновлення нормального сечовипускання дозволяє тільки оперативне втручаннямеатотомія. Це операція, під час якої хірург розсікає зовнішній отвір уретри, щоби розширити його. Також ця процедура називається пластика меатуса.

  Меатотомія є неінвазивною процедурою, тому не потребує складної підготовки. Але перед її проведенням пацієнта обов’язково обстежують, беруть аналізи крові й сечі. Це необхідно для того, щоби виключити запальні процеси сечовивідних шляхів в активній фазі. Якщо вони виявлені, людині спочатку призначають курс антибактеріальної терапії. Втім, іноді й це не стає на заваді для успішного та ефективного втручання.

  Процедура зазвичай проводиться під місцевою анестезією. Алгоритм передбачає висічення скальпелем еліпсоподібного фрагмента в нижній частині отвору уретри. Так її діаметр збільшується до потрібних розмірів. Потім краї рани вшиваються. Вдається уникнути зшивання різнорідних тканин, що поліпшує загоєння, запобігає ускладненням й рецидивам. Пацієнту встановлюють катетер для виведення сечі, який зазвичай знімається через 1–2 дні.

  Обов’язково звертається увага на вік пацієнта, і вносяться корективи в хід маніпуляції. Середня тривалість процедури – менш ніж година. Період відновлення – близько доби.

  Меатотомія уретри може проводитися амбулаторно, оскільки не потребує застосування загального наркозу й тривалої реабілітації. Приблизно через 1–2 години пацієнта відпускають додому, перед цим дають інструкції, як доглядати за катетером. Протягом кількох днів після процедури, під час сечовипускання може відчуватися легке печіння, болючість. Але поступово, ця симптоматика йде на спад. Зате настає миттєво полегшення при сечовипусканні.

  Коли проводиться меатотомія, післяопераційний період, як такий, відсутній. Але для пацієнта все ж є деякі рекомендації й обмеження. Йому слід приймати призначені лікарем препарати, пити багато рідини. Також рекомендується обмежити фізичну й сексуальну активність на час загоєння ранки, слід не плавати в басейнах і водоймах, не відвідувати сауну й інші парні, а купання у ванні замінити на душ.

  Переваги лікування стриктури меатуса в клініці Біляка м. Ужгород

  Якщо у вас звужений меатус, лікування можна отримати в клініці Біляка. Перш, ніж призначити процедуру щодо усунення цієї патології, лікарі проводять ретельне обстеження. Вони детально консультують пацієнта, щоби він розумів, у чому саме полягає проблема, і яким чином її можна розв’язати. Лікарі розповідають, як буде проходити операція, підбирають оптимальний спосіб знеболення. Наші фахівці подбають про те, щоб у людини не виникало відчуття невідання й тривоги.

  Що стосується такої процедури, як меатотомія, техніка проведення її освоєна хірургами досконало. У процесі операції немає жодного зайвого руху – усе робиться акуратно і ювелірно точно.

  Меатотомія в клініці Біляка проводиться з дотриманням сучасних стандартів медичної допомоги. На стаціонарний період, кожному пацієнту виділяється окрема палата, організовується індивідуальний сестринський пост на весь час перебування в стаціонарі.

  Забезпечується харчування. Пропонується різноманітне меню, підібране так, щоби сприяти швидкому відновленню сил і здоров’я. Комплексний і індивідуальний підхід до проблем кожного пацієнта дозволяє швидко повернутися до повноцінного життя.

  Якщо вам необхідна меатотомія, відгуки пацієнтів клініки допоможуть переконатися в тому, що в нас її проводять на вищому рівні. Завдяки професіоналізму наших лікарів, уже багатьом людям вдалося позбутися цієї неприємної патології раз і назавжди!

  Назва послуги Вартість, грн
  Лікування стриктури зовнішнього отвору уретри (меатуса) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лікування стриктури зовнішнього отвору уретри (меатуса) в Клініці Біляка?

  Лікування стриктури зовнішнього отвору уретри (меатуса) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів