Камені у сечоводі можуть виявитися, коли виходять з нирок через вивідний проток та застряють, рухаючись по сечових шляхах. Це спричиняє багато дискомфорту та може стати причиною блокування відтоку сечі. Тому якщо у вас камені в сечоводі, лікування потрібно починати якомога раніше, щоб не було важких ускладнень.

Позбутися конкрементів можна у клініці Біляка. Тут застосовуються сучасні методики видалення каменів із сечовивідних шляхів – без операцій. Чим раніше ви звернетеся по допомогу, тим вище будуть шанси на успішне лікування.

Як розпізнати патологію?

Коли в людини камені у сечоводі, симптоми багато в чому нагадують ниркові кольки. Хворий відчуває напади болю в попереку, що віддає в пах та стегно. Це відбувається через те, що конкремент частково або повністю перекриває протоки, й порушується відтік сечі.

При діагнозі камені у сечоводі симптоми в чоловіків та жінок трохи відрізняються. Чоловіки скаржаться на те, що біль віддає в пах та яєчки. При патології камені у сечоводі симптоми в жінок зазвичай проявляються у вигляді ниркових кольок та болю, що віддає у статеві губи.

Причини захворювання

Камені у сечоводі найчастіше мають вторинну природу. Це ниркові конкременти, які зміщуються й починають просуватися вниз по сечових шляхах. У нирках вони утворюються з різних причин:

 • неправильне харчування – надлишок солей, нестача рідини в раціоні;
 • хвороби шлунково-кишкового тракту – гастрит, виразка, коліт;
 • остеопороз, гіперпаратиреоз та інші хвороби, пов’язані з порушенням мінерального балансу в організмі;
 • часті запалення сечової системи – цистити, пієлонефрити;
 • вживання занадто жорсткої води.

Найчастіше зустрічаються камені у сечоводі в чоловіків. Особливо в групі ризику знаходяться ті, в кого аденома простати, хронічний уретрит та інші проблеми сечостатевої сфери. Камені у сечоводі в жінок зустрічаються рідше приблизно в 2-3 рази.

  Діагностика

  Обстеження починається з опитування пацієнта – він описує лікарю скарги та ознаки. Далі доктор призначає:

  • Урографію – оглядову або внутрішньовенну – це рентгенологічне обстеження нирок та сечоводів.
  • Загальний та біохімічний аналіз сечі – показує ознаки запалення, наявність кристалів, неправильний рН.
  • КТ – призначається деяким пацієнтам для уточнення діагнозу.
  • УЗД сечової системи – воно, на жаль, не завжди дозволяє визначити локалізацію, розміри й кількість конкрементів.

  Лікування

  Давно в минулому ті часи, коли видалення каменів вимагало порожнинної операції з великим розрізом. Сьогодні все набагато простіше – з’явилися сучасні щадні методики лікування сечокам’яної хвороби – за допомогою ультразвуку, лазерних імпульсів, магнітного випромінювання тощо.

  Особливості лікування в клініці

  У вас камені в сечоводі? Як позбутися них – знають у клініці Біляка. Тут використовується 2 техніки: ультразвукове та лазерне дроблення. Процедура виконується ендоскопічно. Пацієнту через сечовипускальний канал та сечовий міхур заводять в сечовід спеціальний прилад, підводять його максимально близько до каменя й дають імпульс. Це дозволяє руйнувати відкладення, після чого вони виводяться з організму природним шляхом.

  У клініці Біляка можна без операцій та крові видалити оксалатні камені в сечоводі та інші види конкрементів. Для дроблення каменів даного типу рекомендується використовувати лазерний літотриптор. Процедура абсолютно безпечна для організму, й пацієнт після неї швидко відновлюється. Щоб дізнатися більше та вибрати відповідну методику видалення каменів – запишіться на прийом до наших лікарів!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів