Зміст сторінки:

Запалення простати у чоловіків

Запалення простати у чоловіків

Простатит – це запалення передміхурової залози. Патологія нерідко зустрічається у чоловіків репродуктивного віку та є найбільш частим приводом для візиту до уролога.

Схильність до запальних процесів обумовлена ​​анатомічним розташуванням залози і її активною участю в життєдіяльності чоловічого організму.

Простата – необхідна частина сперматогенезу, приймає участь в синтезі гормонів, медіаторів запалення, регулює згортальну систему крові. Будь-який інфекційний процес, котрий зачіпає уретру, не обійде стороною і цю невелику, але важливу залозу.

Варіантів простатиту кілька, розпізнати запалення і визначити його тип дозволяє УЗД передміхурової залози. Розглянемо два найбільш актуальних типи патології.

1. Гострий простатит

Вірус стафілокока

Вірус стафілокока

Гострий простатит – це активний запальний процес в передміхуровій залозі, що дає яскраво виражену симптоматику. Нерідко його називають інфекційний простатит, оскільки запалення виникає при попаданні в передміхурову залозу хвороботворних мікроорганізмів. Найбільш часто це стафілококи, хоча нерідкі випадки поєднання інфекції зі збудниками венеричних захворювань. Знижують стійкість до мікробів малорухливий спосіб життя, застійні явища в органах малого таза, наявність хронічного запалення простати.

Також поширеною причиною захворювання стають венеричні інфекції.

Види гострого простатиту:

 • катаральний – запальні зміни зачіпають часточки залози, але збільшується вона внаслідок реактивного набряку, найбільш часта причина – інфекція задньої частини уретри;
 • фолікулярний – є продовженням катарального, секрет залози стає гнійним, інфільтрація та набряк тканин наростають, можуть передавлюватися протоки, що підсилює набряк;
 • паренхіматозний – наступний етап запалення, характеризується дифузним гнійним запаленням всієї залози або її частки, нерідко призводить до формування абсцесу.

При залученні в процес капсули або навколишніх тканин, виникає так званий парапростатит. Спонтанне розкриття абсцесу, якщо його вчасно не виявити, призводить до розлитого гнійного запалення навколишніх тканин, формуванню свищів. Поширення інфекції на прилеглі венозні сплетіння може спровокувати сепсис.

Клініка гострого простатиту

Коли розвивається гострий простатит, симптоми полягають у підвищенні температури тіла (іноді до 39°C), виникає біль в області заднього проходу та промежини, сечовипускання стає болючим і прискореним, утрудненим. Характерним є підвищення температури тіла на тлі повного гаразду, слід пам’ятати, що це можуть бути перші ознаки простатиту.

Трапляється, що катаральна форма не переростає в більш важку, а регресує. Таке характерно, якщо чоловік починає самолікування «грипу» і «застуди». Але причина залишається, тому варто очікувати на хронізацію процесу й регулярні рецидиви – виникає застійний простатит, який повторюється знову і знову.

Діагностика

Своєчасне встановлення діагнозу знижує ризик серйозних ускладнень. Тому обстеження хворого потрібно приділити пильну увагу.

Порівняння здорової та запаленої простати

Порівняння здорової та запаленої простати

Найдавніший, але від цього не менш ефективний метод діагностики – пальцеве дослідження простати. Він дозволяє виявити збільшення всієї залози або її частини, визначити вираженість процесу і його поширеність. Заодно дає можливість отримати для дослідження секрет простати. Сік передміхурової залози в цьому випадку використовується для встановлення патогенного інфекційного агента, що дозволяє підібрати максимально ефективні препарати.

Аналіз крові специфічних змін не виявить. По ньому можна судити про ступінь запального процесу, реакцію організму. Більш корисним буде аналіз сечі, який допомагає виключити патологію нирок і сечовивідних шляхів, сприяючи встановленню вірного діагнозу. Обов’язковим є посів сечі. Так можна виділити мікроорганізми, що викликали запалення і підібрати відповідні антибіотики.

Вірогідну і корисну інформацію дає УЗД органів малого таза, але спиратися тільки на цей метод не можна, оскільки причина захворювання залишається невідомою.

Методи лікування

Коли діагностується гострий простатит, лікування призначається негайно, причому стаціонарне. Амбулаторне ведення ризиковане через високий ризик ускладнень, швидке прогресування інфекції. Чим швидше розпочато терапію, тим меншими будуть наслідки простатиту.

Препаратами вибору є протимікробні засоби. Головний критерій – чутливість мікробів. Тому підбирати й призначати будь-які медикаменти повинен тільки лікар. Клініка Біляка в Ужгороді організовує стажування своїх урологів в Європі. Це дозволяє застосовувати передовий медичний досвід з лікування гострого простатиту на території України, на Закарпатті.

Основа – антибіотики. Супутнє призначення знеболювальних й протизапальних засобів покликане скоріше полегшити стан хворого. Іноді доводиться використовувати наркотичні анальгетики.

Спостереження

Кожен випадок гострої інфекції залишає після себе зміни в організмі. У випадку з простатою це можуть бути перекриті протоки часточок. В них часто зберігаються мікроби (можливі рецидиви), створюються передумови для утворення каменів. Тому хворі, які перенесли фолікулярну або паренхіматозну форму простатиту, повинні дотримуватися рекомендацій уролога, берегтися від температурних перепадів (перегрів так само небезпечний, як і переохолодження), уникати інших провокуючих чинників, щоб не сформувався застійний простатит.

2. Хронічний простатит

Хронічний простатит – це запальне захворювання передміхурової залози, коли періоди загострення та ремісії чергуються. Є найпоширенішим розладом, понад 35% звернень чоловіків до уролога обумовлені саме хронічним простатитом.

Діагностика запалення простати

Діагностика запалення простати

Види хронічного простатиту:

 • І тип – гострий бактеріальний простатит (П.)
 • II тип – хронічний бактеріальний П.
 • IIIA – запальна форма не бактеріального П.
 • IIIB – не запальна форма не бактеріального П.
 • IV – безсимптомний перебіг.

Сучасні уявлення свідчать про те, що причини хронічного простатиту не обмежуються інфекцією. Має місце комплексний розлад вегетативних, нейрогенних, гормональних систем на фоні зниженого місцевого імунітету.

Фактори ризику наступні:

 1. Інфекції сечостатевої системи.
 2. Трансуретральні маніпуляції без прикриття антибіотиками.
 3. Постійний катетер уретри.
 4. Хронічне переохолодження.
 5. Застійні явища (сидяча робота, нерегулярне статеве життя).

Що таке хронічний простатит

Коли проявляється хронічний простатит, симптоми зазвичай такі: біль в області простати, дизуричні явища, порушення сексуальної сфери. Про хронічний процес заходить мова, якщо така тріада зберігається більше 3-х місяців. Часто у хворих головним симптомом є біль при еякуляції та відразу після неї.

Захворювання має хвилеподібний характер. У період, коли активізується запалення простатити, симптоми – це біль в області мошонки, над лобком. Сечовипускання на перших етапах хвороби не порушено, іноді навіть прискорене. Утруднений діурез з’являється в стадії проліферації, коли через повторні запалення тканина простати починає надмірно розростатися.

Ось тоді й відмічаються характерні для простатиту симптоми: часті позиви по-маленькому, млява цівка сечі, нічні вставання, важкість в сечовому міхурі. Все це негативно позначається на якості життя. За цим показником хронічний простатит стоїть в одному ряду з інфарктом міокарда, стенокардією, неспецифічним виразковим колітом.

Простатит та його наслідки представляють серйозну загрозу для статевої сфери чоловіка. У багатьох наступає ускладнення, іменоване простатит калькульозний. В цьому випадку в протоках простати й сім’яних бульбашках утворюються камені, накопичується гній. Також дане захворювання може з часом позбавити чоловіка його сексуальної сили.

Діагностика

Встановити діагноз для досвідченого уролога суттєвих труднощів не становить. Консультація фахівця клініки Біляка заощадить час, потрібний для повноцінного комплексного лікування. Основна увага приділяється виявленню та оцінці вираженості класичної тріади, описаної вище. Для цього використовується анкетування пацієнта, який описує ознаки простатиту.

Лабораторні обстеження служать для верифікації поточного стану пацієнта. Ось тут масаж простати може і повинен використовуватися. Критерій діагностики – виявлення в сечі або соку простати 10-15 лейкоцитів і бактерій. Посів цього матеріалу на чутливість до препаратів дає можливість визначитися з найбільш ефективним стосовно конкретного хворого антибіотиком.

УЗД не здатне вірогідне вказати на наявність хронічного простатиту: збільшення залози або її частин може відзначатися і при ряді інших станів. Більш інформативним буде трансуретральне дослідження (ТРУЗД).

Лікування хронічного простатиту

Коли виявляється хронічний простатит, лікування потрібне комплексне і послідовне. На відміну від гострого, стаціонарне лікування хронічного простатиту показано не завжди. Перший пункт алгоритму передбачає зміну способу життя, відмову від шкідливих звичок, зміну дієти, нормалізацію статевого життя. Цей етап слід розцінювати як підготовчий. Пройти його з успіхом допоможуть фахівці клініки Біляка в Ужгороді, які в усіх подробицях пояснять як лікувати хронічний простатит.Фаза дуже важлива, тому що ефективне лікування хронічного простатиту не може розглядатися просто як лікування простати. Необхідна серйозна духовна і психологічна перебудова.

Медикаментозне лікування тільки комплексне. Застосовуються препарати з різних груп антибіотиків, імуномодулятори, НПЗЗ, ангіопротектори. Урологи клініки Біляка реалізують на практиці індивідуальний підхід до хворого. Це відбивається в послідовному застосуванні препаратів з цих груп: кожен повинен застосовуватися у свій час.

Безграмотне застосування всіх ліків відразу не призведе ні до чого хорошого: можна завдати шкоди своєму організму та гаманцю. А ефект, якщо й буде досягнуто, то на короткий час. Лікування простатиту в клініці Біляка грунтується на використанні допоміжних заходів, метою є зниження шкоди від синтетичних препаратів. Володіємо багатим досвідом застосування лікарських трав, озонотерапії. Такий підхід забезпечує максимально швидке відновлення здоров’я чоловіка, зменшує залишкові явища від перенесеного захворювання і подовжує ремісію.

Особливості лікування в клініці

Своєчасна консультація в клініці Біляка не тільки відновить вашу чоловічу силу, але і зменшить вартість лікування.

Не варто довго роздумувати. Тривале ігнорування симптомів і неповноцінне лікування хронічного простатиту призводить до того, що єдиним способом допомоги залишається хірургічний.

Фахівці клініки Біляка керуються індивідуальним підходом при роботі з пацієнтами, підбираючи для кожного персональну схему лікування. Коли воно проводиться в стаціонарі, пацієнту надають комфортну палату готельного типу, забезпечують екологічно чистим харчуванням. Якщо ви плануєте лікування простатиту, відгуки інших пацієнтів про нашу клініку допоможуть зробити правильний вибір!

счастье