Зміст сторінки:

Пахова кила – це патологія, при якій фрагменти органів черевної порожнини випинаються в паховий канал. При цьому утворюється характерне випинання під шкірою в області паху. У чоловіків та жінок захворювання протікає по-різному через анатомічні особливості будови.

Найчастіше зустрічається пахова грижа в чоловіків, це пов’язано з тим, що канал у них більш високий та вузький. При цьому органи (здебільшого фрагменти кишечнику) випинаються у сім’яний канатик. Жінки хворіють на цю патологію приблизно у 6 разів рідше за чоловіків. В них у грижовому мішку, окрім кишечнику, також можуть знаходитися яєчники та великий сальник. Пахова грижа в жінок виходить в область круглої зв’язки матки.

У Клініці Біляка дану патологію лікують сучасним методом, який дає високу ефективність та безпечний для пацієнта. Наші хірурги виконують лапароскопічну герніопластику з використанням біосумісного імпланта. Це прогресивна техніка, що дозволяє повернути органам первинне положення та зміцнити грижові ворота, уникнувши ризику рецидиву.

Пахова грижа

Пахова грижа

Класифікація захворювання

Існують такі види пахових кил:

 • Коса – у цьому випадку грижовий мішок випадає у паховий канал разом з оточуючими структурами. В жінок це зв’язка матки, а в чоловіків – сім’яний канатик.
 • Пряма – виходить у паховий канал безпосередньо через черевну стінку.
 • Комбінована – утворюється 2 або більше мішків, не пов’язаних між собою.

Також грижа може бути вродженою чи набутою. У першому випадку дитина вже народжується з цією вадою розвитку. У другому випадання органів відбувається під впливом різних факторів.

Причини пахових кил

Основна причина цієї патології – слабка черевна стінка, пухкі м’язи та зв’язки. Через це між ними утворюються щілини, й може виникати випинання внутрішніх органів. Цьому сприяють:

 • надмірні фізичні навантаження – коли людина піднімає важке, сильно напружує м’язи живота;
 • порушення травлення – здуття живота, метеоризм, закрепи та проноси;
 • часті вагітності та пологи – в жінок;
 • ожиріння;
 • старіння організму – м’язи черевного пресу слабшають та можуть атрофуватися;
 • малорухливий спосіб життя;
 • сильний кашель.

Якщо узагальнити, то утворення кили відбувається, коли очеревина ослаблена, й створюється сильний тиск всередині неї. Сукупність цих двох факторів призводить до того, що внутрішні органи починають «шукати» собі місце і зрештою випинаються у паховий канал.

Клінічні прояви хвороби

Головний симптом – це візуальний дефект, який проявляється у вигляді припухлості в області паху. При цьому випинання може міняти розміри при зміні положення тіла – наприклад, зникати з поля зору, коли людина лягає. Також при діагнозі пахова грижа симптоми такі:

 • відчуття важкості, дискомфорт і біль у животі – посилюється при ходьбі, після їжі, фізичних навантажень;
 • складності з дефекацією;
 • прискорене сечовипускання;
 • періодична нудота, гикавка.

Звертатися по допомогу потрібно при перших же проявах патології. Адже ця небезпечна недуга може викликати серйозні наслідки.

Що буде, якщо не лікувати пахову килу

Головне ускладнення цього захворювання – защемлення грижового мішку. Тобто, його вміст буквально виявляється «відрізаним» від кровообігу. В результаті відбувається некроз тканин – вони починають відмирати. Подальший розвиток цього процесу призводить до перитоніту, ознакою якого є синдром гострого живота:

 • температура різко підвищується;
 • живот роздувається й сильно болить;
 • відбувається затримка калу;
 • турбує нудота й багаторазова блювота, яка не приносить полегшення;
 • погіршується загальне самопочуття.

Найчастіше всередині защемленого мішка виявляються петлі кишківника, через що орган не може виконувати свої функції, розвивається непрохідність. І далі, чим сильніше розвивається некроз, тим важче наслідки. У деяких випадках пацієнтам доводиться видаляти кілька петель кишківника. Щоб не допустити цього, зверніться по допомогу вчасно.

Діагностика

Діагноз ставлять шляхом візуального огляду та пальпації шкіри – це дозволяє побачити та промацати випинання. Також лікар проводить УЗД черевної порожнини й пахового каналу, щоб оцінити розміри та розташування кили встановити її тип. У деяких випадках може знадобитися КТ для уточнення діагнозу.

Лікування

При діагнозі пахова кила лікування проводиться хірургічним методом. Тільки операція дозволяє усунути патологію й надалі уникнути її рецидиву. Консервативна терапія у цьому випадку марна.

«Золотим стандартом» у сучасній медицині вважається лапароскопічна герніопластика. Вона проводиться через невеликі проколи в черевній стінці, через які хірург заводить інструменти. Потім він повертає органи, що змістилися, у черевну порожнину та зміцнює грижові ворота сітчатим імплантом. Цей інноваційний матеріал ідеально сумісний з людським організмом, легко приживається, не викликає алергії. До того ж він надійно утримує органи всередині, мінімізуючи ризик рецидиву.

Саме цей метод використовується у Клініці Біляка. Пацієнтам з діагнозом пахова кила операція проводиться на новітньому обладнанні, з використанням якісного сертифікованого імпланта. Наші лікарі виконують всі маніпуляції з максимальною акуратністю.

Особливості лікування у клініці

Наш медичний центр оздоблений сучасним хірургічним обладнанням та комфортними палатами. Тут працюють лікарі високої кваліфікації, які проходили стажування у США та Європі. Вони роблять видалення пахової грижі за міжнародними стандартами та для кожного пацієнта підбирають індивідуальних підхід.

Лікування в нашій клініці, крім самої операції, включає:

 • проживання в одномісній палаті;
 • цілодобове спостереження у післяопераційний період;
 • усі необхідні процедури – перев’язки та інше;
 • постійну допомогу персонального медкоординатора;
 • збалансоване харчування.

І все це вже включено у вартість операції – нічого не доведеться платити додатково. Зв’яжіться з нами, щоб отримати більш детальну консультацію!

Джерела:

 1. Каншин Н.Н. Многослойная паховая герниопластика. //Вестн. Хир. – 1973.
 2. Тоскин К.Д., Жебровский В.В. Грыжи брюшной стенки. М.: Медицина, 1990.
 3. Технические особенности лапароскопической протезирующей герниопластики паховых грыж / А.Б. Гуслев, Д.Ф. Черепанов, Г.М. Рутенбург и др. // Вестн. хирургии им. И.И. Грекова. – 2017.
 4. Beltran, M.A. Abdominal compartment syndrome in patients with strangulated hernia / M.A. Beltran, R.A. Villar, K.S. Cruces // Hernia. – 2008.
Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів