Велика правостороння бокова грижа

Велика правостороння бокова грижа


Зміст сторінки:

З боковими грижами живота доводиться стикатися нечасто. Обидва фланги черевної стінки утворені кількома шарами потужних м’язів і дійсно слабких місць там годі й шукати.

Через низьку зустрічаємість, деяким лікарям може не вистачити досвіду, щоб впевнено діагностувати таку патологію. В Ужгороді, в клініці Біляка, працюють професійні хірурги, котрі здатні виявити та вилікувати бокові грижі живота будь-якої складності.

Анатомічні передумови

В утворенні бокових стінок (флангів) живота беруть участь кілька досить потужних м’язових шарів. Тому у нормі, слабких місць там майже не існує.

Вони можуть утворюватися внаслідок різних розладів. Найчастіше – після класичних хірургічних втручань, коли руйнується природне розташування органів, сильно змінюється конфігурація м’язового корсета. Є ще такі, котрі утворюються внаслідок вад розвитку передньої черевної стінки.

Тоді грижові ворота можуть з’являтися в таких місцях:

 • Біля реберних дуг (паракостальні).
 • По обидва боки поряд з прямими м’язами живота (параректальні).
 • У нижньо-бокових відділах (клубові).
 • Поперекові.
 • Поряд з накладеними стомами (параколостомічні).
 • Такі, що утворилися після видалення дренажів.

Вмістом грижового мішка в таких випадках може стати будь-який орган черевної порожнини. Часто це є тонкий кишківник.

Діагностичні заходи

Зовнішні ознаки не завжди відповідають класичним для гриж. Припухлість може бути безболісною, грижові ворота при пальпації часто визначити не вдається.

Безцінну інформацію надають інструментальні методи досліджень:

 • УЗД органів черевної порожнини та позаочеревинного простору.
 • Магнітна чи комп’ютерна томографія.
 • Діагностична лапароскопія.

Лікарі клініки Біляка регулярно стажуються у найкращих клініках США та Європи та набувають передового та унікального досвіду, котрий реалізують вже в Україні. В повній мірі реалізувати свій потенціал, фахівцям дозволяє сучасне устаткування, котрим оснащено наш заклад.

Показання до лікування

Багатокамерна грижа

Багатокамерна грижа: 1 – Шкіра. 2 – Жирова клітковина. 3 – М’язи. 4 – Грижовий мішок. 5 – Петлі кишківника, спайки

Найчастіше лікувати доводиться таких пацієнтів, у котрих розвинулися ускладнення бокових гриж живота. Найнебезпечніше – защемлення у грижовому мішка ділянок тонкого чи товстого кишківника. Така ситуація є загрозою для життя пацієнта і потребує значних видалень.

Тому в клініці Біляка пропонують зробити планову лапароскопічну герніопластику бокових гриж живота якомога швидше від моменту її діагностики. Без розрізів та ускладнень. За кілька годин.

Підготовка до герніопластики

Завдяки видатній кваліфікації та передовому досвіду фахівців, втручання можна робити без загального наркозу. Тому й особлива підготовка кишківника не потрібна.

Достатньо обмеження у продуктах, котрі можуть спровокувати надмірне газоутворення. Перед самою операцією ставиться очисна клізма.

Лабораторні дослідження обов’язкові:

 • Клінічний та біохімічний аналізи крові.
 • Загальний аналіз сечі.
 • Система згортання (коагулограма).

За результатами досліджень та даними інструментальних обстежень, лікарі складають індивідуальний план лапароскопічної операції лікування бокових гриж живота.

Хід втручання

Такі грижі вимагають від хірургів непересічних знань та значного досвіду, щоб не просто виявити та вилікувати бокову грижу живота, але й забезпечити відсутність рецидивів.

Адже значна їх частка з’являється після попередніх оперативних втручань. Отже, в тому місці змінено природну конфігурацію органів та м’язів, часто знаходять і спайки. Визначити зручні місця для проколів можна лише індивідуально.

Першим вводиться мініатюрне джерело світла та відеокамера, котра транслює зображення на монітор. Хірург зряче, під візуальним контролем, визначає оптимальні місця для вколу інших інструментів. За потреби, проводиться лапароскопічний адгеолізис – розсічення спайок.

Сітчастий імплант

Сітчастий імплант

Далі знаходять грижові ворота та оглядають вміст грижового мішка. Якщо він не змінений, його просто вправляють на місце.

Очеревина над воротами розсікається, а утворений між м’язами отвір закривається міцним сітчастим імплантом з інертного полімеру. Краї сітки фіксуються до щільних тканин з таким розрахунком, щоб на 2-3 см перекривати діаметр грижового отвору.

Очеревина над сіткою зашивається, операційне поле оглядається на предмет гемостазу, інструменти виймаються з черевної порожнини. Проколи шкіри зашиваються 1-2 швами чи лейкопластирними пов’язками.

Така метода дозволяє уникнути додаткового втручання у вже змінену схему розташування м’язів і запобігає новим випадкам гриж. Те, що імплант знаходиться під очеревиною, стає профілактикою спайкових ускладнень.

Особливості лікування в клініці

Кожен пацієнт, котрий звертається за допомогою, може розраховувати на індивідуальний підхід до вирішення проблем зі здоров’ям. На час стаціонарного режиму кожному виділяється окрема палата готельного типу та забезпечується збалансоване харчування.

Перебіг лікування контролює кваліфікований та досвідчений лікар, організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю.

Завдяки професійності фахівців, тривалість перебування на стаціонарі після лікування бокової грижі черевної стінки рідко перебільшує три доби.

Вартість операції: 13500 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.