Велика правостороння бокова грижа

Велика правостороння бокова грижа

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пластика бокових гриж – це сучасний спосіб хірургічного втручання, у ході якого грижа бокової поверхні живота видаляється через невеликі проколи в черевній стінці, а потім її ворота закриваються за допомогою сітчастих імплантів.

З боковими грижами живота доводиться стикатися нечасто: обидва фланги черевної стінки утворені декількома шарами потужних м’язів і слабких місць там в нормі немає.

Через низьку зустрічаємість, деяким лікарям може не вистачити досвіду, щоб впевнено діагностувати таку патологію. У клініці Біляка, м. Ужгород, працюють професійні хірурги, які здатні виявити та вилікувати бокові грижі живота будь-якої складності.

Анатомічні передумови

В утворенні бокових стінок (флангів) живота беруть участь кілька досить потужних м’язових шарів. Тому в нормі, слабких місць там майже немає.

Але вони можуть з’являтися внаслідок різних розладів. Причинами частіш за все бувають:

 • запальні процеси м’яких тканин або вмісту черевної порожнини;
 • порушення м’язового тонусу;
 • ожиріння.

Наприклад, надлишок жирових тканин здатен проникати крізь отвори для судин і нервів, розширюючи їх, що створює сприятливі умови для утворення грижового випинання.

Зазвичай таке стається після класичних хірургічних втручань, внаслідок яких руйнується природне розташування органів, сильно змінюється конфігурація м’язового корсета і з’являється бокова грижа живота. Є ще такі випинання, які утворюються на фоні вроджених вад розвитку передньої черевної стінки.

Тоді грижові ворота можуть з’являтися в таких місцях:

 • біля реберних дуг (паракостальні);
 • по обидва боки від прямих м’язів живота (параректальні);
 • у ніжньо-бокових відділах (клубові);
 • поперекові;
 • поруч із накладеними стомами (параколостомічні);
 • такі, що утворилися після видалення дренажів.

Вмістом грижового мішка в таких випадках може бути будь-який орган черевної порожнини: сальник, сліпа, поперечно-ободова кишки або окремі їхні ділянки. Часто це – тонкий кишківник.

Діагностичні заходи

Як проявляється й розпізнається велика бокова грижа живота? Симптоми, характерні для цієї патології: больовий синдром, відчуття випинання або візуально помітна припухлість на боку, через яку виникає виражена асиметрія живота. Певні складнощі в плані діагностики становить маленька бокова грижа, особливо у повних людей. Таку грижу доволі часто приймають за апендицит, помилково плутають із патологіями нирок або печінки.

Зовнішні ознаки не завжди є класичними для більшості гриж: припухлість може бути безболісною, грижові ворота при пальпації часто визначити не вдається.

У деяких випадках випинання легко вправляється назад, але далеко не завжди. Бувають невправні грижові утворення, вмістом яких є сальник. Їх нерідко плутають із пухлинами черевної стінки або приймають за прості жировики. Тому важливо при виявленні припухлості збоку живота, якомога швидше звернутися до лікаря за діагностикою.

Важливу інформацію надають інструментальні методи досліджень:

 • УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору.
 • магніторезонансна або комп’ютерна томографія.
 • діагностична лапароскопія.
Багатокамерна грижа

Багатокамерна грижа: 1 – Шкіра. 2 – Жирова клітковина. 3 – М’язи. 4 – Грижовий мішок. 5 – Петлі кишківника, спайки

Лікарі клініки Біляка регулярно проходять стажування в кращих клініках США і Європи, набувають передового й унікального досвіду, який застосовують уже в Україні. Повною мірою реалізувати свій потенціал, фахівцям дозволяє сучасне обладнання, яким оснащено наш заклад.

Показання до лікування

Частіш за все лікувати доводиться пацієнтів, у яких вже розвинулися ускладнення бокових гриж живота. Тому, якщо защемлюється бокова грижа живота, операція виконується в терміновому порядку, щоб врятувати людину від інвалідності. Найнебезпечнішим є защемлення в грижовому мішку ділянок тонкого або товстого кишківника з розвитком гострої кишкової непрохідності. Така ситуація становить загрозу для життя пацієнта і потребує значного масштабу видалень.

Будь-яка грижа, незалежно від її розмірів і локалізації, є показанням для хірургічного втручання. Консервативному лікуванню вона не піддається. Цей підхід зумовлений особливістю всіх без винятку гриж: вони ніколи не зникають самі, навпаки, з часом лише прогресують.

Тому в клініці Біляка пропонують зробити планову лапароскопічну герніопластику бокових гриж живота якомога швидше від моменту її виявлення. Без розрізів і ускладнень, за кілька годин.

  Підготовка до герніопластики

  Завдяки видатній кваліфікації та передовому досвіду фахівців, втручання можна провести без загального наркозу. Тому й особливої підготовки кишківника не потрібно.

  Вистачає обмеження в продуктах, які здатні спровокувати надмірне газоутворення. Перед самою операцією ставиться очисна клізма.

  Лабораторні дослідження обов’язкові:

  • клінічний і біохімічний аналізи крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • система згортання (коагулограма).

  За результатами досліджень і даними інструментальних обстежень, лікарі складають індивідуальний план лапароскопічної операції з лікування бокових гриж живота.

  Хід втручання

  Такі грижі потребують від хірургів неабияких знань і значного досвіду, щоб не просто виявити та вилікувати бокову бгрижу живота, а й забезпечити профілактику рецидивів.

  Адже значна їх частина з’являється після попередніх оперативних втручань. Як правило, внаслідок їх змінена природна конфігурація органів черева, м’язів, часто знаходять і спайки. Визначити оптимальні місця для проколів можна лише індивідуально.

  Першими вводяться мініатюрне джерело світла та відеокамера, яка транслює зображення на монітор. Хірург зряче, під візуальним контролем, визначає оптимальні місця для установки інших інструментів. При необхідності проводиться лапароскопічний адгезіолізіс – розсічення спайок.

  Далі знаходять грижові ворота й оглядають вміст грижового мішка. Якщо він не зазнав незворотних патологічних змін, його просто вправляють на місце.

  Сітчастий імплант

  Сітчастий імплант

  Очеревину над воротами розтинають, а щілина, що залишилася між м’язами, закривається міцним сітчастим імплантом з інертного полімеру. Краї сітки фіксуються в щільних ділянках м’язів з таким розрахунком, щоб на 2–3 см перекривати діаметр грижового отвору.

  Розріз очеревини над сіткою зашивається, операційне поле оглядається на предмет гемостазу, інструменти виймаються з черевної порожнини. Проколи шкіри зашиваються 1–2 швами.

  Така методика дозволяє уникнути додаткового втручання в уже змінену анатомію м’язів і запобігає новим випадкам гриж. Те, що імплант знаходиться під очеревиною, є профілактикою спайкових ускладнень.

  Пластика бокових гриж виконується сучасними синтетичними й композитними матеріалами. Вони надійні, не відторгаються організмом і повністю безпечні для пацієнта.

  Переваги проведення пластики бокових гриж за допомогою лапароскопії

  При бокових грижах, “золотим стандартом” вважається лапароскопія, оскільки при ній:

  • менше травмуються тканини;
  • відсутня значна крововтрата;
  • рідше розвиваються ускладнення;
  • швидше відбувається загоєння ран;
  • місця проколів загоюються протягом місяця й надалі практично не помітні.

  Завдяки застосуванню ненатяжної технології, слабке місце черевної стінки надійно зміцнюється, внаслідок чого вдається звести до мінімуму ймовірність рецидиву патології. Застосування полімерного сітчастого протеза дає можливість значно скоротити період відновлення. Це відбувається через те, що власні тканини не розтягуються і немає великих ран.

  Відновлення після пластики бокових гриж

  Протягом 2–3 днів після проведення втручання, людина перебуває під наглядом лікарів у стаціонарі. Тривалість післяопераційного лікування безпосередньо залежить від динаміки одужання. Якщо вірно вибрати спосіб операції й дотримуватися всіх умов реабілітаційного періоду, грижова патологія зникає назавжди.

  Після операції необхідно тимчасово дотримуватися щадного режиму: обмежити фізичні навантаження, не відвідувати лазні та сауни, рекомендовано дієтичне харчування. На розсуд лікаря людині може бути призначено носіння бандажа. Також корисними є легка лікувальна фізкультура, масаж, фізіопроцедури.

  Особливості лікування в клініці

  Кожний пацієнт, який звертається по допомогу, може розраховувати на індивідуальний підхід до розв’язання проблем зі здоров’ям. На час стаціонарного режиму, кожному виділяється окрема палата готельного типу та забезпечується збалансоване харчування.

  Перебіг всіх етапів лікування контролює кваліфікований і досвідчений лікар, організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю.

  Завдяки професіоналізму фахівців, тривалість перебування в стаціонарі після лікування бокової грижі черевної стінки рідко перевищує три доби.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна пластика бокових гриж 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна пластика бокових гриж в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна пластика бокових гриж в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів