Види гриж білої лінії: 1 - епігастральна, 2 - параумбілікальна, 3 - підпупочна

Види гриж білої лінії: 1 – епігастральна, 2 – параумбілікальна, 3 – підпупочна

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пластика гриж білої лінії – малоінвазивне хірургічне втручання, при якому випинання в серединному сегменті черевної стінки виявляють і усувають, а органи черевної порожнини повертають до їх анатомічного положення, після чого зміцнюють слабке місце черевної стінки сітчастим полімерним імплантом. При цьому операція виконується через невеликі проколи в животі.

По центру живота, вертикально, між кубиками преса, у кожної людини проходить сполучнотканинна біла лінія. Її так називають тому, що вона позбавлена судин і м’язової тканини.

Це робить її «слабким місцем», у якому можуть утворюватися грижові ворота. Близько 11 % всіх гриж передньої черевної стінки виходять саме крізь білу лінію живота. В Ужгороді, у клініці Біляка, застосовується найбільш сучасний спосіб їх лікування – лапароскопічний.

Анатомічні передумови

Сама по собі, ця вертикальна смуга є місцем з’єднання апоневрозів відразу декількох парних м’язів живота. Її утворюють сухожильні волокна:

 • прямих м’язів;
 • зовнішніх косих;
 • внутрішніх косих;
 • поперечних м’язів живота.

До середини черевної стінки доходять тільки їх сполучнотканинні фрагменти, тому середня товщина білої лінії становить усього близько 1,5 мм.

На різних рівнях, товщина цього тяжа відрізняється: в епігастрії досягає 2 см, біля пупка – 2,3 см, у гіпогастрії, нижче пупка – знову стоншується до 0,8 см. Це усереднені показники, індивідуальні ж можуть значно відрізнятися.

При такій товщині, апоневрозам утримати вміст черевної порожнини непросто. До того ж, всередині білої лінії є прошарки жирової тканини, які ще більш послаблюють її.

Тому, при підвищенні внутрішньочеревного тиску або розтягуванні передньої черевної стінки, сухожильні волокна, з яких сплетена біла лінія, можуть розходитися. Утворюється грижа білої лінії живота. Її можуть спровокувати різні чинники – підняття важких предметів, зайва вага, наявність післяопераційних рубців, травми. Тригерами патології можуть стати порушення обмінних процесів, хронічні запори, спадкова схильність. Також, іноді грижа білої лінії живота в жінок утворюється під час вагітності або важких пологів.

Діагностичні заходи

Поява припухлості посередині живота повинна спонукати звернутися до лікаря, щоби з’ясувати, з чим доводиться мати справу. Є велика ймовірність того, що це – грижа білої лінії.

Розташовуватися вона може на трьох умовних рівнях:

 • над пупком.
 • в ділянці пупка.
 • нижче нього.

Фахівці клініки Біляка здатні встановити попередній діагноз уже при огляді пацієнта. З огляду на, що в людей може бути значний шар підшкірної жирової клітковини, а середній діаметр гриж коливається від 1 до 10 см, це не так вже й просто.

Переконатися в правильності висновків дозволяють інструментальні обстеження: УЗД і комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія. Ці методики, крім встановлення факту грижі, допомагають визначити її вміст і розташування довкільних органів. Для планування індивідуального втручання – безцінна інформація.

  Показання до лікування

  Операція з видалення грижі білої лінії живота призначається всім пацієнтам, у яких виявлена така патологія. Головне – вчасно звернутися до лікаря, поки не встигли розвинутися ускладнення. Ідентифікувати хворобу допоможуть наступні симптоми грижі білої лінії живота:

  • наявність припухлості в серединному сегменті черевної стінки;
  • сильні болі в животі після їжі, фізичної активності, під час кашлю;
  • нудота і блювота при різких нахилах тулуба;
  • часта відрижка, гикавка;
  • газоутворення, чергування запорів із діареєю.

  Уже доведено, що при грижах білої лінії варто зробити операцію відразу після виявлення. Адже сама вона вже не закриється, буде збільшуватися і в якийсь момент защемиться.

  Якщо сталося защемлення грижі білої лінії живота, настають безповоротні процеси в органах черевної порожнини, при цьому створюється небезпечний стан для життя людини. Тоді вже доведеться терміново видаляти значні фрагменти кишківника, чого можна легко уникнути при плановому втручанні. Тому грижу будь-якого розміру слід усувати якомога швидше.

  Підготовка до герніопластики

  У нашій клініці широко практикується лапароскопічне лікування гриж білої лінії. Це малоінвазивна методика, для якої не потрібні розрізи: усі маніпуляції проводяться через кілька проколів передньої черевної стінки, діаметром до 1 см кожен.

  Завдяки цьому відпадає необхідність у загальному наркозі. Через те і вимоги до підготовки кишківника м’якші. У раціоні обмежуються продукти, здатні спровокувати газоутворення, напередодні втручання ставиться очисна клізма.

  Для оцінки загального стану обов’язково проводяться лабораторні дослідження:

  • клінічний аналіз крові й сечі;
  • коагулограма (система згортання);
  • біохімічні дослідження крові.
   Грижа на УЗД: стрілочками вказано грижовий мішок, R - прямі м'язи живота

  Грижа на УЗД: стрілочками вказано грижовий мішок, R – прямі м’язи живота

  Їх дані дозволяють проводити лапароскопічне лікування гриж білої лінії без ризику ускладнень і з незмінною ефективністю.

  За 3 дні до операції рекомендується перейти на легку їжу, відмовитися від алкоголю і препаратів, що розріджують кров. За 8 годин слід розпочати голодування, а за 4 години до втручання не пити навіть води.

  Хід втручання

  Через те, що місце випинання знаходиться безпосередньо на білій лінії, для проколів доводиться вибирати альтернативні місця. Зробити це дозволяють дані УЗД, КТ або МРТ. Тому, при такій патології, як грижа білої лінії живота, операція проходить за індивідуальним планом – у кожному окремому випадку схема розташування троакарів може відрізнятися.

  Узагальнені дії лікарів можна спрощено викласти в наступному порядку:

  1. Крізь перший прокол заводяться відеокамера і джерело світла. Зображення транслюється на монітор, і хірург візуально контролює кожен свій крок.
  2. Знаходять грижові ворота і встановлюють інші троакари для найбільш зручної й ефективної роботи.
  3. Над воротами розтинають очеревину.
  4. Через один зі шкірних проколів, у черевну порожнину вводиться сітчастий полімерний клапоть-імплант. Діаметр його з усіх боків на 3–4 см повинен перевищувати розмір дефекту білої лінії.
  5. Імплант підводять до воріт випинання і фіксують до щільних м’язових волокон.
  6. Зашивають раніше надрізаний фрагмент очеревини, прикриваючи ним полімерну сітку.
  7. Ретельно оглядають операційне поле на предмет гемостазу і виймають інструменти.
  Схема підведення імпланта до грижових воріт

  Схема підведення імпланта до грижових воріт

  Операційні проколи можна або зашити 1–2 швами, або закрити лейкопластирною пов’язкою.

  Для людей, у яких діагностована грижа білої лінії живота, пластика за допомогою сітчастого імпланта є безпрограшним рішенням. Досконало встановлена сітка з інертного полімеру створює міцну перепону на ділянці грижових воріт. Фахівці клініки Біляка набувають передовий досвід під час регулярних закордонних стажувань у кращих медичних установах США і Європи, тому операції проводяться з незмінним успіхом.

  Переваги проведення операції за допомогою лапароскопії

  Коли в пацієнта грижа білої лінії живота, оперативне лікування лапароскопічною методикою має безліч плюсів у порівнянні з класичною лапаротомічною операцією:

  • Надійність. При такому підході практично виключено ризик рецидивів.
  • Можливість уникнути великого розрізу. Завдяки цьому, м’язові волокна і шкіра не пошкоджуються. Також це дозволяє значно зменшити крововтрату й загальний рівень стресу для організму.
  • Відсутність ризику післяопераційних ускладнень. Після лапароскопічних втручань не утворюються спайки в черевній порожнині. Також ця техніка оперування виключає можливість занести інфекцію, оскільки відсутній прямий контакт черевного вмісту з рукавичками, перев’язувальним матеріалом, атмосферним повітрям.
  • Короткий період реабілітації завдяки мінімальному травматизму тканин і відсутності великих ран.
  • Естетичність. Після лапароскопії не залишається грубих шрамів, місця проколів майже не видно.

  Окремо хотілося б сказати про переваги методу герніопластики з використанням сітки. Раніше для корекції гриж білої лінії використовувалася натяжна технологія. Тканини черевної стінки просто натягалися і зшивалися одна з одною. Це створювало додаткове навантаження на м’язові волокна, внаслідок чого патологія поверталася знову.

  Сьогодні в медицині практикується герніопластика із застосуванням сітчастих імплантів. Вони виготовлені із синтетичного матеріалу, котрий має високу біологічну сумісність з тканинами людини. Це дозволяє надійно закрити місце виходу грижі без додаткового навантаження на м’язи живота. Тому біла лінія надійно зміцнюється, і ризик рецидиву зводиться до нуля.

  Відновлення після пластики грижі

  Коли видалена грижа білої лінії живота, після операції пацієнтові можна акуратно вставати в той же день. Першої доби дозволяється пити воду, на другу – їсти легку їжу дрібними порціями. Період перебування в стаціонарі становить від 1 до 3 днів, залежно від стану людини та динаміки одужання. У цей час за ним спостерігає медперсонал, даються антибіотики та знеболювальні препарати.

  Тим, кому проведена операція грижі білої лінії живота, рекомендується протягом місяця дотримуватися наступних рекомендацій:

  • носити спеціальний бандаж;
  • обмежити активні спортивні тренування, особливо пов’язані з підняттям важких предметів;
  • не ходити в солярій, лазню, сауну;
  • не плавати у відкритих водоймах і басейнах;
  • замість купання у ванній приймати душ;
  • обмежити сексуальну активність;
  • дотримуватися полегшеного раціону.

  Дуже важливою є спеціальна дієта, яка допоможе уникнути рецидиву і прискорити відновлення. Для цього з меню виключають продукти, котрі провокують газоутворення. Замість них вводять розварені каші, овочеві супи й пюре. Також рекомендується їсти відварене нежирне м’ясо, сир, злаки. Обов’язково при цьому пити не менш як 2,5 літр негазованої води на добу.

  Після закінчення 1 місяця, пацієнт проходить контрольне обстеження в лікаря. Якщо динаміка одужання позитивна, людині можна повернутися до звичного способу життя. Але при цьому обов’язково потрібно виконувати спеціальні гімнастичні вправи для того, щоби зміцнити м’язи передньої черевної стінки.

  Особливості лікування в клініці

   Грижові ворота надійно перекриті сітчастим імплантом

  Грижові ворота надійно перекриті сітчастим імплантом

  Єдине правильне рішення для людини, у якої сформувалася грижа білої лінії – операція. Відгуки пацієнтів клініки Біляка говорять про те, що багато хто часто шкодує, що не зробили її раніше. Адже це таке просте й безпечне втручання, яке швидко позбавляє від проблеми, що мучила роками!

  Хірурги клініки володіють сучасними методиками оперування, які освоїли під час стажувань у Європі та США. Для зміцнення білої лінії живота використовується якісний полімерний матеріал, котрому властива ідеальна біологічна сумісність із тканинами людини.

  На весь час перебування в клініці, кожен пацієнт відчуває на собі індивідуальний підхід: окрема палата готельного типу з організацією збалансованого органічного харчування, індивідуальний сестринський пост і нагляд з боку досвідченого, кваліфікованого лікаря.

  Сучасне обладнання та досконала техніка лапароскопічного лікування гриж білої лінії в клініці Біляка, скорочують термін післяопераційного періоду до 2–3 діб.

  У клініці Біляка лапароскопічна пластика гриж білої лінії живота – операція, ціна якої доступна. Дізнатися про неї можна в спеціальному розділі сайту або зв’язавшись із нашими консультантами телефоном чи через форму зворотнього зв’язку.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна герніопластика гриж білої лінії 27000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна герніопластика гриж білої лінії в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна герніопластика гриж білої лінії в Клініці Біляка коштує 27000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів