Правостороння грижа спігелієвої лінії

Правостороння грижа спігелієвої лінії

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пластика гриж спігелієвої лінії – це щадне хірургічне втручання, у ході якого усувається досить рідкісний та складний варіант грижового випинання, органи черевної порожнини повертаються в природне положення, а м’язи черевної стінки зміцнюються сітчастим імплантом. При цьому доступ здійснюється через невеликі проколи на стінці черева, а для запобігання рецидивам застосовується сучасна ненатяжна технологія.

Передня черевна стінка має кілька ділянок, які прикриті не міцними м’язами, а їх сполучнотканинними оболонками – фасціями й апоневрозами. Одне з таких місць розташоване вздовж прямих м’язів живота нижче пупка. Коли в цій області вміст черевної порожнини продавлює черевну стінку, утворюється грижа спігелієвої лінії.

Лікування таких гриж у клініці Біляка, м. Ужгород, проводиться за найсучаснішими не травматичними методиками.

Анатомічні передумови

Щоб зрозуміти, про яке місце йдеться, треба уявити собі пряму лінію, яка з’єднує пупок і передній виступ клубової кістки. Це і є спігелієва лінія живота, яку також називають півмісячною.

Десь посередині цього уявного відрізка знаходиться край прямого правого чи лівого м’яза живота (на відповідній від пупка стороні). Тут черевна стінка прикрита лише апоневрозом, у якому є щілини від 3 до 16 мм у поперечнику. Через ці щілини проходять клубові судини, і саме ці місця стають грижовими воротами.

Зазвичай, вмістом грижового мішка стають жирові підвіски товстого кишківника. При значних його розмірах, у грижу може виходити сальник або окремі ділянки кишок.Клініка Біляка Грижа спігелієвої лінії фото 2

Стикатися з грижами спігелієвої лінії доводиться нечасто.

Розрізняють такі їх різновиди:

 1. Підшкірні. Класична грижа з виходом випинання за межі черевної стінки в підшкірну клітковину.
 2. Інтерстиціальні. При такому варіанті апоневроз розходиться, але щілина невелика й перешкоджає значному просуванні грижі.
 3. Передочеревинна. Означає, що вміст грижового мішка розтягує ділянку очеревини, проникає в неї й розпластується, не виходячи під шкіру.

Це найбільш складні випадки для діагностики, адже видимих випинань немає й людину нічого не турбує. Але якщо вмістом грижового вмістилища стає жировий підвісок, то в передочеревинній грижі він може перекрутитися, втратити адекватне кровопостачання. Наслідки вкрай небезпечні: некроз і перитоніт.

Діагностичні заходи

При появі будь-яких неприємних відчуттів в області живота, слід звернутися до професійних фахівців і пройти обстеження. У клініці Біляка застосовуються найсучасніші діагностичні методики, що дозволяють виявити грижі спігелієвої лінії на самому початку їх розвитку.

Принцип утворення таких гриж

Принцип утворення таких гриж

Для цього використовуються сучасні інструментальні методики:

Результати можна отримати протягом одного дня і, якщо патологія підтвердиться, ці дані допоможуть спланувати лікувальне втручання з урахуванням індивідуальних особливостей людини.

  Показання до лікування

  Головним показанням є грижа спігелієвої лінії живота будь-яких розмірів. Вона дає про себе знати наступними симптомами:

  • м’яка еластична припухлість на животі;
  • розлади шлунково-кишкового тракту – тяжкість у шлунку, порушена перистальтика кишківника, печія і відрижка;
  • періодичні болі з того чи іншого боку від пупка.

  Не може бути іншої думки, ніж якнайшвидше проведення планової операції, як тільки грижа буде виявлена. Зволікання часто призводить до небезпечних для життя наслідків.

  У разі защемлення, доводиться робити значні втручання і видалення, яких можна було б уникнути при плановій малоінвазивній лапароскопічній герніопластиці. Без розрізів і загального наркозу.

  Підготовка до герніопластики

  Сучасне обладнання й багатий досвід хірургів нашої клініки дозволяють застосовувати при планових втручаннях епідуральне або спинномозкове знеболення.

  Так виглядають грижові ворота на лапароскопії

  Так виглядають грижові ворота на лапароскопії

  Передопераційне обстеження обов’язково:

  • клінічні аналізи крові й сечі;
  • біохімічні дослідження;
  • вивчення системи згортання – коагулограма.

  Потреби в особливій підготовці хворого немає. Тільки обмежуються харчові продукти, які можуть спровокувати надмірне газоутворення, а перед втручанням ставиться очисна клізма.

  Хід втручання

  Завдяки регулярним стажуванням у провідних закордонних лікарнях США і Європи, фахівці клініки Біляка набувають передового досвіду з лапароскопічної герніопластики гриж спігелієвої лінії та впроваджують знання тут, в Україні.


  Типові місця проколів

  Типові місця проколів

  Перебіг кожної операції має індивідуальний характер, але окремі етапи можна узагальнити:


  1. На протилежній від грижі стороні черевної стінки роблять кілька проколів діаметром до 10 мм.
  2. Крізь них у порожнину живота заводять мініатюрну відеокамеру, джерело світла й інструменти.
  3. Знаходять грижові ворота й розсікають над ними очеревину.
  4. Якщо вміст грижового мішка не зазнав патологічних змін, його не чіпають, лише повертають на нормальну анатомічну позицію.
  5. Під очеревину заводиться клапоть сітки з міцного інертного полімеру і фіксується до розташованих поряд щільних структур. Краї його при цьому на 3–4 см перекривають діаметр отвору грижових воріт.
  6. Очеревина над встановленим сітчастим имплантом зашивається.
  7. Черевна порожнина оглядається на предмет гемостазу, інструменти виймаються, проколи шкіри зашиваються 1–2 швами.
  1. Якщо вміст грижового випинання защемлюється, його доводиться видаляти заради безпеки пацієнта.Надалі імплант надійно стримує тиск органів черевної порожнини, і тому рецидивів після лікування грижі спігелієвої лінії в клініці Біляка не буває.

  Переваги проведення операції за допомогою лапароскопії

  1. Раніше спігелієва грижа видалялася лише шляхом лапаротомічного відкритого втручання, з використанням недосконалої натяжної технології. Сьогодні методика кардинально відрізняється: це лапароскопія із застосуванням сітчастого імпланта.
  2. Вона має безліч плюсів:
   • пацієнт майже не втрачає крові;
   • вдається уникнути суттєвих пошкоджень тканин;
   • стрес для організму в рази менше;
   • немає ризику рецидивів;
   • не буває післяопераційних ускладнень у вигляді спайок і інфекцій;
   • відсутній виражений больовий синдром після операції;
   • пацієнт швидко відновлюється;
   • після втручання не залишається шрамів.

  Відновлення після пластики грижі спігелієвої лінії

  Після операції пацієнт проводить у стаціонарі 2–3 дні, йому дають анальгетики й (за потреби) антибіотики, стежать за його станом. Після виписки необхідно протягом 3–4 тижнів уникати сильних фізичних навантажень і стежити за післяопераційними швами. Також лікарі радять на цей час відмовитися від плавання, перебування в парних, а купання у ванній замінити душем.

  Крім цього пацієнт, у якого видалена грижа спігелієвої лінії, повинен у реабілітаційному періоді дотримуватися щадної дієти. З раціону виключають продукти, котрі провокують газоутворення: бобові, капусту, жирні та гострі страви, копченості, кондитерські вироби, алкоголь.

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка успішно видаляють грижі будь-яких видів. Кожна людина, яка звертається до нас, відчуває на собі індивідуальний підхід з боку медичних працівників.

  На весь стаціонарний період забезпечується індивідуальна палата готельного типу та збалансоване харчування. Організовується окремий сестринський пост реанімаційного профілю й лікарський контроль з боку кваліфікованого й досвідченого фахівця.

  Завдяки дотриманню сучасних принципів лікування, після лапароскопічної операції з приводу грижі спігелієвої лінії, перебування в клініці не перевищує трьох діб.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна пластика гриж спігелієвої лінії 33000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна пластика гриж спігелієвої лінії в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна пластика гриж спігелієвої лінії в Клініці Біляка коштує 33000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів