Правостороння грижа спігелієвої лінії

Правостороння грижа спігелієвої лінії

За будовою, передня черевна стінка має кілька ділянок, котрі прикриті не міцними м’язами, а їхніми сполучнотканинними оболонками – фасціями та апоневрозами. Одне з таких місць розташовано обабіч прямих м’язів живота нижче пупка. Коли в цій ділянці вміст черевної порожнини протискує черевну стінку, утворюється грижа спігелієвої лінії живота.

В клініці Біляка, м. Ужгород, лікування таких гриж проводиться із застосуванням найсучасніших методик.

Анатомічні передумови

Щоб знати, про яке місце йде мова, треба уявити собі пряму лінію, котра з’єднує пупок і передній виступ клубової кістки. Її називають спігелієвою, або напівмісячною.

Десь посередині цього відрізку знаходиться край правого чи лівого прямих м’язів живота (з відповідної сторони від пупка). Тут черевна стінка прикрита лише апоневрозом, у котрому є щілини від 3 до 16 мм у попереку. Через ці шпарини проходять клубові судини, та саме ці місця і стають грижовими воротами.

Зазвичай, вмістом грижового мішка стають жирові обвіски товстого кишківника. При значних розмірах у грижу може виходити сальник або окремі ділянки кишок.

Стикатися з грижами спігелієвої лінії доводиться нечасто. Розрізняють такі їх різновиди:

 1. Підшкірні. Класична грижа з виходом мішку за межі черевної стінки у підшкірну клітковину.
 2. Інтерстиціальні. При такому варіанті апоневроз розшаровується, але щілина невелика і перешкоджає значному просуванню грижі.
 3. Передочеревинні. Означає, що вміст грижового мішка розтягує ділянку очеревини, проникає у неї та розпластується.

Це найбільш складні випадки для діагностики, адже видимих випинань немає і людину нічого не турбує. Але якщо вмістом грижового мішка стає жировий підвісок, то у передочеревинній грижі він може перекрутитися, втратити адекватне кровопостачання. Наслідки вкрай небезпечні – некроз і перитоніт.

Діагностичні заходи

При появі будь-яких неприємних відчуттів у ділянці живота, варто звернутися до професійних фахівців і пройти обстеження. В клініці Біляка використовуються найсучасніші діагностичні методики, котрі дозволяють виявити грижі спігелієвої лінії на самому початку їх розвитку.

Принцип утворення таких гриж

Принцип утворення таких гриж

Для цього використовуються інструментальні методики:

Результат можна отримати протягом одного дня і якщо патологія підтвердиться, ці дані допоможуть спланувати лікувальне втручання з урахуванням індивідуальних особливостей людини.

Показання до лікування

В цьому плані не може бути іншої думки, ніж якнайшвидше проведення планової операції, щойно грижу буде виявлено. Зволікання часто призводить до небезпечних для життя наслідків.

У випадку защемлення доводиться здійснювати значні втручання та видалення, котрих можна було б уникнути під час планової малоінвазивної лапароскопічної герніопластики. Без розрізів та загального наркозу.

Підготовка до герніопластики

Сучасне устаткування та багатий досвід хірургів нашої клініки дозволяють застосовувати епідуральне чи спинномозкове знеболення.

Передопераційне обстеження обов’язкове:

Так виглядають грижові ворота на лапароскопії

Так виглядають грижові ворота на лапароскопії

 • Клінічні аналізи крові та сечі.
 • Біохімічні дослідження.
 • Вивчення системи згортанні – коагулограма.

Потреби в особливій підготовці хворого немає. Лише обмежуються продукти харчування, котрі можуть спровокувати надмірне газоутворення, а перед втручанням ставиться очисна клізма.

Хід втручання

Завдяки регулярним стажуванням у провідних лікарнях США та Європи, фахівці клініки Біляка набувають передового досвіду у проведенні лапароскопічної герніопластики гриж спігелієвої лінії.

Хід операції має індивідуальний характер, але окремі етапи можна узагальнити:

Типові місця проколів

Типові місця проколів

 1. На протилежній від грижі стороні черевної стінки роблять кілька проколів, діаметром до 10 мм.
 2. Через них до порожнини живота заводять мініатюрну відеокамеру, джерело світла та інструменти.
 3. Віднаходять грижові ворота та розсікають над ними очеревину.
 4. Якщо вміст грижового мішка не зазнав патологічних змін, його не турбують, лише приводять до нормальної
  анатомічної позиції.
 5. Під очеревину заводиться клапоть сітки з міцного інертного полімеру та фіксується до оточуючих щільних
  структур. Краї його при цьому на 3-4 см перекривають діаметр отвору грижових воріт.
 6. Очеревина над встановленим сітчастим імплантом зашивається.
 7. Черевна порожнина оглядається на предмет гемостазу, інструменти виймаються, проколи шкіри зашиваються 1-2 швами.

Якщо вміст грижового мішка защемився, його доводиться видаляти задля безпеки пацієнта.

Надалі імплант надійно стримує тиск органів черевної порожнини, і тому рецидивів після лікування грижі спігелієвої лінії в клініці Біляка не буває.

Особливості лікування в клініці

Кожна людина, котра звертається до нас, відчуває на собі індивідуальний підхід з боку медичних працівників.

На весь стаціонарний період забезпечується індивідуальна палата готельного типу та збалансоване харчування. Організовується окремий сестринський пост реанімаційного профілю, лікарський нагляд з боку кваліфікованого та досвідченого фахівця.

Завдяки дотриманню сучасних принципів лікування, після лапароскопічної операції з приводу грижі спігелієвої лінії, перебування в клініці не перевищує трьох діб.

Вартість операції: 13500 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.