Клініка Біляка Що таке анальні бахромки, чим вони небезпечні, та як їх лікувати фото 1

Анальні бахромки – це доброякісні новоутворення біля заднього проходу. Виглядають як м’які складки, що за виглядом нагадують бахрому. Зазвичай ці нарости біля заднього проходу утворюються в людей старше 25-30 років через часте чи надмірне розтягування шкіри у цій області. Вони є серйозною естетичною проблемою та можуть завдавати чимало дискомфорту при ходьбі, заняттях спортом, дефекації або під час сексу.

Не варто плутати перианальні складки з гемороєм – це різні патології. При геморої в анусі утворюються вузли, сформовані з тканин змінених вен, тоді як бахромка заднього проходу – це складка зі шкіри. Лікуванням обох цих патологій займається один і той самий лікар – проктолог. Якщо вас турбують анальні бахромки, лікування можна отримати у Клініці Біляка. Ми використовуємо сучасні методи видалення наростів у анусі – без болю, крові, шрамів і рецидивів.

Чому з’являються анальні бахромки?

Коли утворюються анальні бахромки, причини зазвичай такі:

 • Геморой – коли в анусі утворюються гемороїдальні вузли, шкіра навколо них розтягується. Згодом, коли шишки розсмоктуються, на їх місці залишаються складки. В деяких пацієнтів утворюються анальні бахромки після видалення геморою та інших проктологічних операцій.
 • Важкі пологи – коли породілля тужиться, м’язи в області анусу сильно напружуються, шкіра натягається. В результаті можуть утворитися бахромки заднього проходу.
 • Часті закрепи – надто тверді калові маси дратують і травмують анус, до того ж доводиться сильно напружуватись у процесі дефекації. Це призводить до утворення наростів біля заднього проходу.
 • Інші проктологічні патології – це можуть бути анальні тріщини, сфінктерит чи інші захворювання, що викликають запальні процеси в анусі. Все це призводить до структурних змін у тканинах та появі гемороїдальних бахромок.

Якщо у вас утворилися анальні бахромки після видалення зовнішнього геморою, пологів, запорів або з інших причин – важливо вчасно їх виявити та звернутися по допомогу.

Симптоми появи анальної бахромки

Прояв патології залежить від розмірів та кількості періанальної бахромки. Якщо складки невеликі та їх небагато, то людина може не відчувати жодних симптомів. Іноді можна випадково намацати шкіряний наріст біля заднього проходу. При множинних та великих анальних бахромках пацієнта турбують:

 • свербіж у промежині;
 • дискомфорт та біль при ходьбі, заняттях спортом, дефекації;
 • подразнення шкіри навколо анального отвору;
 • кров’яні виділення з анусу.

Окрім цього, людина, яка виявила наріст на анальному отворі, може відчувати психологічний дискомфорт. Це заважає нормальному статевому життю, з’являються комплекси, сором роздягнутися перед партнером та інші проблеми.

Чи потрібно видаляти гемороїдальну бахромку?

Сама по собі бахромка анальна небезпеки не становить – скоріше, це лише косметичний дефект. Але якщо наростів багато, й вони великих розмірів, це стає проблемою. По-перше, анальна бахрома ускладнює інтимну гігієну – шкіру поміж складок важко промити, там можуть залишатися калові маси, епітелій, що омертвів, та інші забруднення. По-друге, є ризик мікротравм при дотику до білизни, ходьби, фізичної активності або дефекації. В результаті може розвинутись запалення анальної бахромки, яке провокує серйозні ускладнення:

 • запальні процеси слизової оболонки прямої кишки (проктит) та параректальної клітковини (парапроктит);
 • дерматити, ерозії та виразки в анусі;
 • гнійні запальні процеси;
 • некроз шкіри ураженої ділянки.

Якщо у вас бахромка заднього проходу, лікування має підбирати лікар. Він проведе обстеження й підкаже, чи потрібно видаляти складки чи ні. Отримати таку допомогу ви зможете у Клініці Біляка. Заповніть форму заявки, щоб поставити питання, що цікавлять, та записатися на прийом.

  Методи діагностики патології

  Виявити гіпертрофовану анальну бахромку можна на звичайному проктологічному огляді. Зовнішні складки видно візуально. Також для комплексної діагностики лікар проводить:

  • пальцеве дослідження – дозволяє оцінити пружність анусу та сфінктеру, намацати бахромки анальні у задньому проході;
  • аноскопію – огляд за допомогою оптичного приладу дає інформацію про кількість та розмір складок, виявляє пошкодження та запалення в анусі;
  • ректороманоскопію – дослідження прямої кишки проводиться додатково у випадках, коли є ускладнення;
  • біопсію – лікар бере фрагмент тканин новоутворення біля заднього проходу для гістологічного дослідження.

  У Клініці Біляка є все потрібне для комплексної діагностики патології. Ми використовуємо сучасне обладнання, що дозволяє виявляти як зовнішні гемороїдальні бахромки, так і внутрішні, та навіть оцінити стан тканин навколо них.

  Як прибрати анальну бахромку

  При діагнозі гемороїдальна бахромка лікування можливе лише хірургічним шляхом. Є декілька методів її видалення:

  1. Хірургічна операція – нарости вирізають за допомогою скальпелю під місцевою анестезією. Цей метод дозволяє ефективно прибрати великі множинні складки, але сьогодні вважається застарілим через високу травматичність. Після такої операції рана довго загоюється, пацієнт відчуває біль, на місці бахромок залишається рубець.
  2. Кріодеструкція – анальна складка заморожується за допомогою рідкого азоту наднизьких температур, в результаті її тканини відмирають та відторгаються. Процедура безболісна й не вимагає анестезії, але після неї теж залишається рубець.
  3. Лазерне лікування анальних бахромок – тканини випаровуються під дією високотемпературних імпульсів. Цей метод дуже точний та безпечний – можна прицільно впливати на складки та видалити їх, не зачіпаючи здорових тканин. Після процедури залишається невеликий рубець, який швидко гоїться.
  4. Радіохвильовий метод – бахромка в задньому проході січеться радіоножем, за допомогою апарату «Сургітрон». Це дозволяє видалити тканини без крові та пошкоджень, рубця після операції практично не залишається.

  Якщо вас турбує анальна бахромка, лікування можна отримати у Клініці Біляка. Наші лікарі проведуть вам комплексне обстеження та визначать, чи потрібна операція у вашому випадку. Також за результатами діагностики вони вирішать, як усунути гемороїдальні бахромки. Ми віддаємо перевагу щадним сучасним методам проведення операції – без болю, крововтрати та травм. Сучасне обладнання та професіоналізм лікарів дозволяють проводити процедури з максимальною точністю. Тому в наших пацієнтів ніколи не буває ускладнень після видалення бахромки.

  Як уникнути появи анальних бахромок

  Для профілактики лікарі рекомендують:

  • дотримуватися інтимної гігієни;
  • правильно харчуватися, щоб не допускати закрепів;
  • вчасно лікувати геморой та інші проктологічні захворювання;
  • регулярно проходити огляди у проктолога.

  Якщо ж у вас з’явилася бахромка біля заднього проходу, запишіться на прийом до нас у Клініку Біляка – тут вам допоможуть її позбутися!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів