Зміст сторінки:

Операція з висічення геморою, або гемороїдектомія, і на початку XXI століття залишається одним із найбільш поширених хірургічних втручань у проктології. Техніка лікування вдосконалюється, у практику впроваджуються нові малоінвазивні методики. Наприклад – безкровне лікування геморою латексними кільцями. Однак традиційна операція гемороїдектомії, видалення збільшених варикозних вузлів, навіть за сучасних умов не втратила своєї актуальності.

Показання до хірургічного лікування

Геморой частіше вражає людей, котрі ведуть переважно «сидячий» спосіб життя: в офісних працівників, водіїв. Часто на хворобу страждають жінки після пологів, люди, котрі виконують переважно фізичну роботу.

І багато хто на ранніх стадіях, поки вузлики невеликі, до лікаря йти соромиться. Хоча саме на початку хвороби легко провести неінвазивну гемороїдектомію, вартість якої істотно менше, ніж коштує традиційне, широке втручання. Та й організм пацієнта краще відновлюється після малоінвазивних втручань.

Але зазвичай, на прийом звертаються люди з давніми процесами, великими вузлами, котрі випадають чи защемлюються. Тоді хірургам залишається одне: видалити варикозно розширені ректальні вени.

Видалення варикозного розширення ректальної вени

Видалення варикозного розширення ректальної вени

Показана велика гемороїдектомія таким категоріям пацієнтів:

 • змішана форма, поєднання зовнішнього і внутрішнього геморою;
 • біль в ділянці заднього проходу, котрий погіршує якість життя;
 • повторні кровотечі з варикозно розширених вен;
 • утворення великих вузлів, котрі випадають, випинаються з анального отвору і схильні защемлятися;
 • хоча б одиничний епізод защемлення, загроза змертвіння, некрозу вузла.

Подібні явища, зазвичай, супроводжують III–IV стадії хвороби. Тоді вже методи малоінвазивного втручання не здатні гарантувати успіх.

Протипоказання

Відмовлятися від здійснення гемороїдектомії доводиться в таких випадках:

 • грубі розлади системи згортання крові;
 • злоякісні пухлини прямої кишки, зони анального отвору;
 • декомпенсована серцева патологія;
 • важкий перебіг цукрового діабету;
 • психічні розлади в пацієнта.

Список не повний, але й не остаточний. Після огляду, призначення лікування та компенсації важких розладів, оперативне лікування геморою може бути проведено.

Підготовка до операції

Загальноприйнятою методикою є гемороїдектомія по Міллігану-Моргану. Операція відповідальна, тому спочатку пацієнта оглядає хірург і складає план передопераційного обстеження.

Узагальнений діагностичний алгоритм містить такі етапи:

 • загальні аналізи крові та сечі;
 • оцінку функції системи згортання крові;
 • тести на гемотрансмісивні інфекції (ВІЛ, сифіліс, вірусні гепатити);
 • ЕКГ, за необхідності – консультація терапевта, жінкам – гінеколога.

Декому з пацієнтів буває показана колоноскопія.

З вечора перед операцією призначається голодування: гемороїдектомія проводиться під загальним знеболенням, тому потрібно, щоб шлунок був порожній.

  Як проходить операція

  В основі сучасних технік лежить методика, запропонована ще в 1937 році. Відтоді техніка втручання вдосконалилася, але загальний алгоритм лишився таким:

  • надрізають шкіру або слизову оболонку над місцем, звідки бере початок гемороїдальний вузол;
  • знаходять артерію й вену, що його живлять, судини перев’язують, вузол відсікають;
  • розтягнуту слизову оболонку підшивають вище (здійснюють муколіфтінг);
  • розріз зашивають.
   Радикальна гемороїдектомія по Міллігану-Моргану


  Радикальна гемороїдектомія по Міллігану-Моргану

  У низці випадків призначаються антибіотики для профілактики інфекційних ускладнень. Ризик інфекції менший, коли замість скальпеля проводиться видалення геморою лазером або із застосуванням електрокоагуляції.

  Вибір оптимального способу хірурги роблять індивідуально. При цьому беруть до уваги стан пацієнта, перебіг хвороби. Головна мета: повністю виключити рецидив геморою. У цьому й полягає суть радикальної операції.

  Післяопераційний період

  Який би метод не застосовувався на просунутих стадіях хвороби, після втручання потрібне стаціонарне спостереження. Термін госпіталізації триває не більш ніж 10 днів, а повністю реабілітаційний період становить до 3 тижнів. Весь цей час пацієнти клініки Біляка, котрі вирішили зробити гемороїдектомію в Ужгороді, перебувають під наглядом досвідчених медиків.

  Упродовж 10–14 днів після хірургічного лікування геморою відкритим способом, пацієнту слід уникати фізичних навантажень та сидячого положення тіла. Призначаються проносні, щоби не доводилося тужитися.

  Особливості харчування

  Упродовж першої доби рекомендується не їсти, щоб уникнути стільця. Інакше свіжі шви можуть травмуватися або інфікуватися.

  Коли минає перша післяопераційна доба, дієта розширюється. Меню складається так, щоби стілець не був твердим, щільним. Перший тиждень рекомендуються легкі рідкі супи та каші на основі рису, гречки. Виключаються бобові, капуста, гострі спеції.

  Для пиття підходить негазована вода, рекомендуються буряковий і інші соки. За добу треба випивати не менш ніж 6–8 склянок рідини. Алкоголь виключається.

  Після 7–10 днів, до меню можна додати відварене або запечене м’ясо птиці, риби. Дозволяються овочі: морква, буряк, гарбуз. Поступово дієта після гемороїдектомії спрощується, а коли загоїться рана, обмеження знімаються.

  Профілактика рецидивів

  Завдяки дотриманню техніки видалення геморою, гемороїдектомія проводиться радикально. Тобто вузли більше ніколи не утворюються й не спричиняють страждань.

  Рецидив може виникнути лише в тому випадку, коли були висічені не всі ділянки (загалом їх три) гемороїдального венозного сплетіння. За таких умов геморой може з’явитися знову, але це вже не рецидив, а новий випадок.

  Хірурги Клініки Біляка лікують неприємну хворобу малоінвазійними безкровними втручаннями. Якщо ситуація не дозволяє обійтися щадними техніками – проводимо традиційне видалення геморою. Техніку втручання щоразу адаптуємо до особливостей кожного пацієнта.

  Зв’яжіться з Клінікою Біляка з приводу проктологічних проблем на самому їх початку. Обов’язково зателефонуйте або напишіть у чаті, якщо проблему вже немає сил терпіти. Наші фахівці проконсультують із будь-яких питань.

  Назва послуги Вартість, грн
  Хірургічне висічення геморою 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Хірургічне висічення геморою в Клініці Біляка?

  Хірургічне висічення геморою в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів