Зміст сторінки:

Орхіфунікулектомія – це хірургічна операція, під час якої проводиться видалення яєчка разом з сім’яним канатиком та придатком. Цей метод лікування призначають при раку яєчка, щоб забрати злоякісний процес та зупинити його поширення. Також операцію проводять при сильних травмах, гнійно-запальних захворюваннях, перекруті та в інших випадках, коли орган неможливо врятувати.

Клініка Біляка пропонує ефективну допомогу в лікуванні раку яєчка. Тут застосовуються сучасні щадні методи проведення операцій. Завдяки цьому пацієнт легше переносить хірургічне втручання та швидко відновлюється після нього. Також, за бажанням, ми можемо запропонувати пластичну операцію, щоб приховати дефект.

Показання до орхіфунікулектоміі

Основним показанням до проведення цієї операції є рак яєчка. Це злоякісне новоутворення, що вражає тканини чоловічих статевих залоз (тестікул). Ці залози є парним органом та знаходяться у мошонці. Вони продукують чоловічий статевий гормон (тестостерон) та відповідають за вироблення сперматозоїдів, які потім через сім’яний канатик потрапляють до придатку, де дозрівають та зберігаються. Якщо ж у тестікулах розвивається онкологічний процес, то він вражає сусідні тканини й структури. Тому лікування раку яєчок передбачає їх видалення разом з придатками й протоками.

Ця патологія досить часто зустрічається в молодих чоловіків, віком від 20 до 40 років. Захворюваність становить 1-2% серед усіх злоякісних утворень. Чим раніше буде виявлена ​​патологія, тим успішніше лікування, й менші обсяги видалення. Тому важливо звернутися по допомогу за перших же симптомів:

 • дискомфорт у промежині – мошонка набрякає, стає хворобливою;
 • виражена асиметрія – одне з яєчок збільшується у розмірі;
 • наявність ущільнення – при пальпації прощупується вузол у яєчку;
 • важкість у животі;
 • зниження лібідо.
Показання до орхіфунікулектоміі

Показання до орхіфунікулектоміі

Часто утворення може розвиватися непомітно, тому важливо регулярно проходити профілактичні огляди в лікаря. Це допоможе діагностувати захворювання на ранній стадії та успішно вилікувати. У цьому вам допоможуть лікарі Клініки Біляка, які враховують сучасні протоколи лікування та прогресивні технології оперування.

Підготовка до операції

У Клініці Біляка лікування раку яєчок у чоловіків починається з консультації. Пацієнт зв’язується з нами по телефону та записується на прийом.

Потім лікар вивчає його історію хвороби й результати попередніх обстежень, аналізів. За необхідності призначає додаткову діагностику:

 • УЗД мошонки – дозволяє виявити пухлину, оцінити її розміри й локалізацію. Також за допомогою ультразвуку можна вивчити структуру новоутворення, ступінь його проростання у сусідні тканини.
 • Біопсію – лікар бере фрагмент новоутворення для гістологічного дослідження. Це дозволяє детально вивчити його тканину, побачити атипові клітини й підрахувати їх кількість, визначити стадію патології.
 • Розгорнутий аналіз крові – дає інформацію про наявність онкомаркерів та загальний стан організму.
Підготовка до операції

Підготовка до операції

На підставі цих досліджень лікар Клініки Біляка складає схему лікування та прогноз. Перед операцією пацієнтові проводять консультації терапевт, кардіолог, анестезіолог. За кілька днів до операції потрібно перейти на дієту, з вечора перед втручанням не їсти, а в день його проведення – відмовитися від їжі та пиття.

Методика проведення

При діагнозі рак яєчка, лікування багато в чому залежить від того, які в пацієнта розміри пухлини, стадія захворювання, загальний стан організму. На ранніх стадіях проводиться орхіфунікулектомія одного яєчка. При запущених онкологічних процесах доводиться видаляти обидві статеві залози, що фактично позбавляє чоловіка фертильності. Тому лікарі рекомендують звертатися по допомогу вчасно, тоді обсяги видалення будуть менше.

Операція раку яєчок проводиться за такою схемою:

 1. Пацієнта укладають на операційний стіл та дають йому обраний наркоз. Якщо розміри новоутворення невеликі, можливе проведення операції під місцевою анестезією. У запущених випадках, при великих ураженнях, застосовують загальну.
 2. Хірург робить надріз у паховій області.
 3. Лікар виділяє сім’яний канатик та, перетинаючи сім’явивідну протоку, перев’язує й відсікає його.
 4. Потім лікар виводить яєчко за межі мошонки, перев’язує направляючу зв’язку та видаляє орган разом з придатком і канатиком.
 5. За бажанням пацієнта йому імплантують у мошонку силіконовий протез для відновлення природної форми.
 6. Проводиться контроль втрати крові, рану вшивають та дренують.
 7. Вилучені тканини відправляються на гістологію – це дозволяє детально дослідити пухлину під мікроскопом та скласти схему подальшого лікування.

У деяких випадках одночасно з видаленням яєчка проводиться лапароскопічна заочеревинна лімфаденектомія. Це необхідно, коли у лімфовузлах є метастази, які можуть поширитися й викликати раковий процес у інших органах.

За результатами гістологічного дослідження пацієнту можуть призначити додаткові заходи лікування – хімічну та променеву терапію. Курс процедур та дозування визначається індивідуально.

Післяопераційний період

Відразу ж після радикальної орхіфунікулектоміі пацієнта відвозять до післяопераційної палати, де підключають його до реанімаційного апарату. Наступного дня – переводять до комфортної одномісної палати, де чоловік проводить наступні 2-4 дні. Увесь цей час він знаходиться під наглядом лікарів та медсестер. На 2-3 день йому видаляють дренаж, також після операції призначають курс антибактеріальних препаратів, щоб уникнути запалення. Шви зазвичай знімають на 7-8 день.

Під час реабілітаційного періоду рекомендується:

 • перший тиждень носити спеціальний бандаж;
 • носити вільну білизну й просторі штани;
 • відмовитися від важких фізичних тренувань;
 • пити не менше 2,5 літрів негазованої води на добу;
 • не відвідувати парних;
 • не плавати у басейнах та водоймах;
 • ванну замінити душем.

Терміни відновлення індивідуальні для кожного пацієнта та залежать від обсягів хірургічного втручання. В когось цей процес займається пару тижнів, у когось – до місяця.

Якщо вчасно прооперувати рак яєчка, прогноз сприятливий – виживаність становить 90%. Однак навіть втрата однієї статевої залози впливає на гормональний фон. Знижується вироблення тестостерону, що може спричинити проблеми з лібідо, безпліддя, ожиріння. Потрібно стежити за харчуванням та виконувати всі рекомендації лікаря. Втрата такого важливого органу – важке випробування для чоловічої психіки. Тому важливою є підтримка близьких людей, також може знадобитися психотерапія.

Переваги лікування у клініці

При діагнозі рак яєчка видалення уражених органів у Клініці Біляка проводиться максимально щадними сучасними методами. Це дозволяє звести до мінімуму ускладнення, крововтрату й прискорити одужання. Наші лікарі проводять усі маніпуляції з ювелірною акуратністю вони стажувалися у США та Європі, де освоїли ефективні техніки оперування.

Після орхофунікулектомії пацієнти відпочивають у комфортних палатах готельного типу. За ними постійно спостерігають медсестри, які роблять необхідні процедури. Також пацієнтам надається збалансоване харчування з екологічно чистих продуктів. І все це входить до вартості операції.

Назва послуги Вартість, грн
Орхіфунікулектомія (видалення яєчка з сім’яним канатиком) 24000

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Орхіфунікулектомія (видалення яєчка з сім’яним канатиком) в Клініці Біляка?

Орхіфунікулектомія (видалення яєчка з сім’яним канатиком) в Клініці Біляка коштує 24000 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів