Анатомічна будова позаочеревинного простору

Анатомічна будова позаочеревинного простору


Зміст сторінки:

Пристінковим листком очеревини частково вкриті деякі органи черевної порожнини. Онкологічні процеси у нирках з наднирковими залозами та сечоводами, підшлунковій залозі та ділянках тонкого і товстого кишківника – привід для раку позаочеревинного простору.

Значної уваги заслуговує той факт, що в цій ділянці багато вегетативних нервових елементів, лімфоїдної тканини та судин. Там бере початок грудна лімфатична протока.

Причини та класифікація

Злоякісні процеси в позаочеревинному просторі можуть як бути органного походження, так і метастатичного. У другому випадку йде мова про неорганні пухлини позаочеревинного простору.


Отже, і причинами неопластичних процесів в цьому прошарку можуть бути як первинні пухлини, так і метастази в лімфоїдну тканину. За критерій класифікації прийнято клітинний склад новоутворення:

Клітини раку

Клітини раку

  • мезенхімальні (лейоміосаркома, ліпосаркома, фібросаркома та ін.);
  • нейрогенні пухлини (нейробластома);
  • герміногенні (тератома);
  • пухлини ендокринної системи;
  • невизначеного клітинного складу.

Видно, що ракові процеси у заочеревинному просторі відрізняються різноманітністю. Тому для клініцистів застосовується значно складніша класифікація, котра враховує багато інших критеріїв, крім походження.

Клінічні прояви

Причини раку позаочеревинного простору

Причини раку позаочеревинного простору

На перших порах жодних симптомів, котрі свідчили б про пухлину в цій ділянці не буде. Якщо онкологічний процес вражає орган, то симптоматика буде вказувати на розлади в ньому.

Метастатичні варіанти онкогенезу взагалі протікають безсимптомно, поки утворення не досягнуть значних розмірів та ступеню прогресування.

Тоді з’являються скарги на біль, припухлість в ураженій ділянці. Частіш за все, на цьому етапі вже відбувається метастазування у прилеглі області (печінка, легені) і клінічна картина захворювання доповнюється розладами з боку вторинно уражених органів.

Професіоналізм лікаря полягає в тому, щоб за наявності непевних скарг не піти найпростішим шляхом та не втратити безцінний час, а здійснити максимально повне та ретельне обстеження.


Діагностика

Цей етап, без сумніву, є визначним стосовно прогнозу та лікування. Серйозним фактором, котрий сприяє ефективному діагностичному процесу, є кваліфікація лікарів ужгородської клініки Біляка та індивідуальний підхід до проблем зі здоров’ям кожної окремо взятої людини.

Діагностика раку позаочеревинного простору

Діагностика раку позаочеревинного простору

До можливого переліку обстежень при підозрі на рак позаочеревинного простору входять:

Такий широкий перелік обумовлений важкодоступністю регіону, котрий треба обстежити та дослідити. Та й не можна забувати, що за ефективним вчасним діагностичним процесом стоять довгі роки життя після успішного лікування.

Високий рівень професійності персоналу дозволяє якнайшвидше проаналізувати отримані дані та зробити обґрунтовані висновки стосовно діагнозу та плану лікування.

Лікувальні заходи

Лікування раку позаочеревинного простору лапароскопічним методом

Лікування раку позаочеревинного простору лапароскопічним методом

Лікування органних пухлин полягає в радикальному видаленні ураженого хворобою органу. В клініці Біляка є можливість здійснити лікувальні втручання при онкологічних захворюваннях нирок та наднирників, товстого та тонкого кишківника й ін.

Лікування органних та позаорганних пухлин завжди ґрунтується на двох визначних критеріях: максимальне збереження цілісності організму в балансі з максимальною ефективністю лікування.

Беззаперечною перевагою є використання лапароскопічних методик. Найсучасніший досвід лікарі нашої клініки отримують під час стажувань у провідних клініках США та Європи.

Першокласне обладнання дозволяє найбільш повно реалізувати набуті навички та професійність у лікуванні раку позаочеревинного простору. Це означає, що в Україні, на Закарпатті є можливість отримати медичні послуги рівня Європи.