Рак грудей — це злоякісна пухлина, яка формується в з залозистих тканинах молочної залози. Займає 1 місце за поширеністю серед жіночих онкологічних захворювань. Небезпека цієї хвороби в тому, що на ранніх стадіях вона може перебігати безсимптомно. Тому потрібно регулярно перевірятися у лікаря на рак молочної залози.

Дану патологію вважають виключно жіночої, але це помилка. Рак грудей у чоловіків також зустрічається, хоча й рідко. При цьому виявляють хворобу найчастіше на пізніх стадіях — оскільки чоловіки погано про неї поінформовані та не звертаються за допомогою.

У клініці Біляка успішно діагностують і лікують рак грудної залози сучасними методами. Наші лікарі призначають комплексну терапію, яка допомагає перемогти хворобу.

Актуальність захворювання

У всьому світі лікування раку молочної залози є актуальним питанням. Є навіть окремий день в році, присвячений цій проблемі – 15 жовтня. Чому цій хворобі приділяють стільки уваги? Річ у тому, що цифри по захворюваності шокуючі. Щорічно у світі цей діагноз ставлять 800 тис. – 1 млн жінок. В Європі показник захворюваності становить понад 400 тис., В США — понад 300 тис.

Лікування раку молочної залози в Україні стоїть на першому місці з актуальності. Щорічно від нього помирає близько 6000 пацієнтів, тобто в середньому 16 осіб на добу. А все тому, що не приділяють уваги профілактиці та запізно звертаються до лікарів.

Згідно зі статистикою, діагноз рак молочної залози в Україні щорічно ставлять близько 140 тис. пацієнтів. При цьому на обліку перебуває в середньому 1 млн осіб із цією патологією. Приблизно 9,8% з них помирає протягом року після встановлення діагнозу.

З огляду на сумну статистику, важливо розуміти: чим раніше виявити хворобу, тим простіше її вилікувати. Ще один аргумент — вартість лікування раку молочної залози в Україні на ранніх стадіях набагато нижча, ніж на запущених. А виживання при початку лікування на першій стадії становить 95%.

Причини захворювання

 • Доброякісні новоутворення молочної залози, які переходять в рак
 • Нерегулярне статеве життя
 • Зловживання гормональними контрацептивами
 • Гіпотиреоз та інші ендокринні порушення
 • Гінекологічні патології — пухлини яєчників і матки, ендометріоз
 • Слабка фізична активність
 • Занадто ранній початок менструацій — до 12 років
 • Запізнілий клімакс — після 55 років
 • Куріння
 • Спадкова схильність
 • Постійні стреси

Симптоми раку грудей

При діагнозі рак грудей лікування потрібно починати на ранніх стадіях. Проблема в тому, що найчастіше на них хвороба ніяк не проявляється. Але є деякі тривожні дзвіночки, на які варто звернути увагу:

 • груди стають більш болючими, особливо напередодні менструації;
 • на шкірному покриві з’являються плями, осередкові почервоніння та висипання;
 • соски змінюють колір або форму, їхня шкіра грубіє;
 • при пальпації промацуються невеликі вузлики.

Якщо вчасно не почати лікування раку грудей, симптоматика загострюється. На більш пізніх стадіях сосок втягується, пухлина проростає в шкіру, що призводить до помітної деформації грудей. Також із сосків з’являються прозорі виділення, нерідко з домішками крові.

Стадії раку грудей

 • Молочні залози в розмірах не змінюються, в них з’являються невеликі ущільнення (пухлина до 2-х сантиметрів). Лікування раку грудей 1 стадії має найвищий відсоток виживання.
 • Ущільнення збільшуються — їх розмір може сягати 5 см. На цьому етапі починається метастазування в прилеглі лімфовузли, але метастази поодинокі. Лікування раку грудей 2 стадії більш складне, але прогноз при цьому теж досить сприятливий.
 • Пухлина сягає понад 5 см в діаметрі. Метастази вражають найближчі лімфовузли, прилеглі й віддалені органи.
 • Злоякісний процес виходить за межі молочної залози. Найскладніший випадок, при якому прогноз найчастіше несприятливий.

Діагностика

Рак грудей у жінок і чоловіків виявляють шляхом пальпації, УЗД молочної залози та мамографії. Також для докладного дослідження пухлини робиться біопсія з подальшою гістологічною експертизою. На запущених стадіях хвороби роблять УЗД черевної порожнини та малого таза, КТ та МРТ, а також інші обстеження. Вони дозволяють зрозуміти, наскільки залучені у злоякісний процес інші органи, і призначити правильне лікування раку молочної залози.

Лікування

Головне, що варто зрозуміти — при діагнозі рак грудей лікування без операції неможливе. Злоякісну пухлину в будь-якому випадку потрібно видалити, інакше вона буде рости та поширювати метастази на інші органи. Обсяги хірургічного втручання визначаються для кожної жінки індивідуально — залежно від стадії захворювання та загального анамнезу.

Якщо у пацієнтки неускладнений рак грудей, операція може бути проведена з частковим збереженням молочної залози. Такий сценарій можливий, якщо пухлина менше за 4 см і не встигла дати метастази. В цьому випадку видаляється новоутворення і частка грудей, де воно розташоване.

У всіх інших випадках проводиться мастектомія — операція з видалення раку грудей разом з молочною залозою. Після цього призначається гормональна, хімічна та променева терапія. Дозування препаратів і опромінення лікуючий лікар визначає індивідуально.

Особливості лікування в клініці

Клініка Біляка надає ефективне та сучасне лікування раку грудей в Україні. Наші лікарі проведуть ретельне обстеження та підберуть відповідну техніку оперування, призначать курс лікувальних процедур. Більшості пацієнток, що звернулися до нас з цим діагнозом, ми змогли врятувати життя.

Операції в клініці проводяться на сучасному обладнанні, за прогресивними техніками. Наші хірурги освоїли їх, стажуючись в США і Європі. Після хірургічного втручання хворі відпочивають в комфортних палатах готельного типу, до них приставлений індивідуальний медсестринський пост. Запишіться на прийом, щоб дізнатися, скільки коштує лікування раку грудей у Вашому випадку!

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів