Фіброзна мастопатія – патологія, при якій в молочній залозі формуються поодинокі та множинні вузли, а також інші утворення – кісти, папіломи, фіброаденоми. Разом вони утворюють конгломерати, які призводять до деформації грудей і викликають хворобливі відчуття.

Якщо у вас кістозно-фіброзна мастопатія, вилікувати її можна в клініці Біляка. Наші лікарі підбирають індивідуальний підхід для кожної пацієнтки.

Причини захворювання

Мастопатія фіброзно-кістозна є гормонозалежним захворюванням. Вона розвивається при порушеннях в роботі яєчників, наднирників, гіпофіза. Спровокувати гормональні збої можуть:

 • штучне переривання вагітності;
 • відмова від грудного вигодовування;
 • гінекологічні хвороби;
 • нерегулярне сексуальне життя;
 • патології щитоподібної залози та інші ендокринні розлади;
 • часті стреси;
 • надмірне захоплення засмагою – особливо в області декольте;
 • механічні травми грудей;
 • спадковість.

Симптоми

При патології фіброзна мастопатія лікування потрібно починати з перших ознак:

 • груди стають болючими;
 • молочні залози набрякають і грубіють;
 • з сосків виділяється рідина прозорого, білого або світло-сірого кольору.

В міру того, як хвороба прогресує, симптоми загострюються. На більш пізніх стадіях груди деформуються, виділення набувають більш темного відтінку, іноді в них помітні вкраплення крові. Біль теж посилюється, віддає в пахву та лопатку. Тому, якщо є підозра, що у вас кістозно-фіброзна мастопатія, лікування краще починати на ранніх стадіях – доки хвороба не встигла дати сильних ускладнень.


Діагностика

Жінкам рекомендується постійно проводити самодіагностику грудей, а також регулярно ходити на прийом до лікаря. Мастопатія фіброзна розпізнається за такими візуальними ознаками:

 • змінюється колір шкіри, особливо біля сосків;
 • на грудях стає помітна судинна сітка;
 • з’являються опуклості й інші зміни форми;
 • змінюється ореол і форма соска;
 • при пальпації можна намацати тверді болючі ущільнення.

Навіть одна з цих ознак є сигналом для відвідування мамолога. Якщо підозрюється вузловата фіброзна мастопатія, лікар призначає УЗД молочних залоз і мамографію. Додатково призначається загальний аналіз крові. При підозрі на злоякісний процес може бути проведена пункція або біопсія.

Лікування

Кистозно-фіброзна мастопатія лікується комплексно. Новоутворення видаляють хірургічним шляхом, підбираючи техніку операції з урахуванням розмірів, кількості, локалізації та типу. Також грає роль ступінь ураження. Наприклад, якщо у жінки фіброзна мастопатія обох молочних залоз, втручання будуть великими. Щоб зрозуміти обсяг оперативного втручання, потрібно провести комплексну діагностику.

Крім операції, фіброзна кістозна мастопатія молочних залоз вимагає гормональної терапії. Адже потрібно усунути причину, з якої формуються новоутворення. Пацієнтці призначають препарати, що коригують гормональний фон. Також буде потрібне лікування гінекологічних патологій, якщо вони виявлені.

Можливі ускладнення

Фіброзна мастопатія молочної залози завдає жінці масу дискомфорту. Біль при найменшому натисканні, відчуття розпирання, зміна форми грудей – і це лише частина неприємних відчуттів. Найгірше те, що хвороба може призвести до розвитку злоякісних процесів, які безпосередньо загрожують життю хворої.

Особливості лікування в клініці

Якщо у вас мастопатія фіброзна, лікування в клініці Біляка стане вдалим рішенням. Ми лікуємо патології грудей і інших репродуктивних органів з мінімальним втручанням в роботу організму. Наші лікарі стажувалися в США і Європі, де освоїли щадні техніки оперування. До того ж, під час лікування в клініці пацієнтам надаються комфортні умови – палати готельного типу, цілодобове спостереження та здорове харчування.


Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів