Фіброаденома — це доброякісне новоутворення, що формується в молочній залозі та складається зі сполучної та залозистої тканини. Є гормонозалежною пухлиною, являє собою щільну кульку з капсулою, з чітко окресленими межами.

    Фіброаденома молочної залози може займати від декількох міліметрів до 5 см у діаметрі. Зазвичай вона буває рухомою та пересувається по молочній залозі. При цьому жінка може не відчувати жодних хворобливих відчуттів і не підозрювати про існування пухлини.

У клініці Біляка досвідчені лікарі проводять видалення фіброаденоми. Тут використовуються сучасні щадні методики оперування, після яких жінка швидко відновлюється.


Причини утворення фіброаденоми

Чинники, що провокують утворення цієї пухлини, до кінця не вивчені. Але помічено, що вона найчастіше росте у жінок, які :

 • Мають гормональний дисбаланс в організмі — високий рівень естрогену та пролактину, підвищена секреція щитоподібної залози, надниркових залоз і гіпофіза
 • Часто переживають стрес
 • Погано сплять
 • Страждають на ожиріння

Симптоми захворювання

Розпізнати хворобу можна за наступними ознаками:

 • В грудях промацується округлий, щільний та безболісний рухливий вузлик
 • Над пухлиною іноді випинається шкіра, форма грудей стає нерівномірною

При діагнозі фіброаденома лікування не завжди починається вчасно, оскільки жінка може не підозрювати про хворобу. У багатьох вона взагалі не проявляє симптоматики, і виявити пухлину можна виключно при пальпації. Але далеко не всі жінки перевіряють груди самостійно, а профілактичні відвідування мамолога пропускають.


Класифікація захворювання

     Фіброаденома грудей буває:

 • філлоїдною (листоподібною) – має круглу форму й росте досить швидко, найбільше схильна до переродження в рак;
 • периканалікулярною — формується навколо протоків зі сполучної тканини, нерідко в ній відкладаються кальцієві солі, але в рак вона практично не перероджується;
 • інтраканалікулярною — сполучна тканина проростає в просвіт протоків, формуючи часточкове пухке новоутворення з чіткими межами.

Підхід до лікування захворювання залежить від типу та розташування пухлини. Тому при діагнозі фіброаденома ціна операції прораховується індивідуально.


Діагностика

Патологію діагностують шляхом пальпації — виявляється щільне утворення. Для уточнення діагнозу призначають УЗД молочної залози — воно дозволяє уточнити локалізацію, тип, розміри пухлини. Для уточнення діагнозу можуть призначити мамографію. Діагностику краще проводити з 5 по 11 день циклу.

Аби виключити злоякісний процес, лікар може призначити біопсію. Вона проводиться тонкою голкою під контролем УЗД. Здійснюється забір фрагменту новоутворення, який потім відправляють на гістологічне дослідження.


Лікування

Одразу варто сказати, що лікування фіброаденоми без операції неможливе. Якщо пухлина менше за 1 см, її треба спостерігати, приходячи на діагностику до мамолога кожні 3 місяці. Щоб повністю прибрати патологію, її треба видалити.

Коли проводиться видалення фіброаденоми, ціна залежить від типу, розміру, розташування пухлини та обраної техніки оперування. Є 2 варіанти:

 1. Секторальна резекція — пухлина повністю вирізається разом з прилеглою долею молочної залози.
 2. Енуклеація — хірург вилущує новоутворення, зберігаючи при цьому цілісність грудей пацієнтки.

Метод, яким проводиться хірургічне лікування фіброаденоми, лікар визначає індивідуально. При виборі тактики величезну роль грає розмір новоутворення та міра залученості прилеглих тканин, вік пацієнтки й інші чинники.


Можливі ускладнення

Жінки неохоче йдуть на операцію грудей і намагаються відкласти її на безвік. Робити цього категорично не можна: фіброаденома молочних залоз схильна до переродження в рак. Тому ні в якому разі не можна запускати хворобу.


Особливості лікування в клініці

В клініці Біляка дотримуються прогресивного підходу до лікування різних захворювань. Мамологія є одним із розвинених і перспективних напрямів нашої роботи.

Наші лікарі стажувалися в США та Європі, тому дотримуються прогресивних стандартів медицини. Вони намагаються використовувати максимально щадні методи хірургічних втручань, що дозволяють зберегти пацієнтці репродуктивне здоров’я та красу. Тому при діагнозі фіброаденома молочної залози операція буде проведена з мінімальним втручанням в структуру тканин. Запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!


Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів